Kınık · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKınık ilçesi
%38,5
CHP birinci
18.892 geçerli oy · katılım %93,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kınık ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,5 ile birinci; 18.892 geçerli oy, katılım %93,8.
Kınık
Kayıtlı seçmen 20.770 · Oy kullanan 19.474 (katılım %93,8) · Geçerli 18.892 · Geçersiz 582
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arpadere Mah. | 1 | 244 | %95,9 | AKP | %75,5 |
| Arpaseki Mah. | 2 | 510 | %97,7 | CHP | %67,0 |
| Aziziye Mah. | 1 | 143 | %98,6 | CHP | %58,7 |
| Aşağı Mah. | 3 | 1.101 | %91,8 | CHP | %41,3 |
| Bademalan Mah. | 1 | 251 | %96,8 | AKP | %60,8 |
| Balaban Mah. | 1 | 121 | %95,9 | AKP | %50,0 |
| Bağalan Mah. | 1 | 330 | %99,7 | CHP | %68,7 |
| Büyükoba Mah. | 1 | 217 | %96,8 | HDP | %56,5 |
| Cumalı Mah. | 1 | 291 | %93,8 | AKP | %39,3 |
| Değirmencieli Mah. | 1 | 101 | %100,0 | AKP | %58,2 |
| Dündarlı Mah. | 1 | 279 | %93,9 | CHP | %47,0 |
| Elmadere Mah. | 1 | 278 | %99,3 | CHP | %75,5 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.867 | %94,2 | CHP | %66,0 |
| Hamzahocalı Mah. | 1 | 218 | %95,4 | AKP | %51,8 |
| Işıklar Mah. | 1 | 121 | %97,5 | AKP | %65,5 |
| Kalemköy Mah. | 1 | 131 | %93,9 | AKP | %62,2 |
| Karadere Mah. | 1 | 177 | %100,6 | AKP | %67,1 |
| Karatekeli Mah. | 1 | 97 | %99,0 | CHP | %60,2 |
| Kocaömer Mah. | 1 | 294 | %90,1 | AKP | %57,5 |
| Kodukburun Mah. | 1 | 28 | %110,7 | CHP | %41,4 |
| Köseler Mah. | 1 | 259 | %97,3 | AKP | %78,8 |
| Mıstıklar Mah. | 1 | 177 | %98,9 | AKP | %83,1 |
| Musacalı Mah. | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %61,1 |
| Osmaniye Mah. | 6 | 1.895 | %92,7 | AKP | %41,3 |
| Poyracık Mah. | 16 | 4.498 | %92,9 | AKP | %38,0 |
| Sucahlı Mah. | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %58,9 |
| Taştepe Mah. | 1 | 315 | %96,2 | CHP | %59,4 |
| Türkcedit Mah. | 5 | 1.170 | %91,6 | CHP | %46,3 |
| Yayakent Mah. | 4 | 1.077 | %89,3 | AKP | %36,0 |
| Yaylaköy Mah. | 1 | 212 | %94,3 | AKP | %64,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.338 | %92,5 | CHP | %44,6 |
| Yukarı Mah. | 3 | 644 | %91,2 | AKP | %38,9 |
| Çaltı Mah. | 1 | 226 | %96,0 | CHP | %79,3 |
| Çanköy Mah. | 1 | 211 | %96,2 | AKP | %55,6 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 107 | %99,1 | AKP | %57,4 |
| Örtülü Mah. | 2 | 508 | %97,6 | AKP | %74,4 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 103 | %91,3 | CHP | %46,5 |