%39,0
AK PARTİ birinci
68.439 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemalpaşa ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,0 ile birinci; 68.439 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 77.487 · Oy kullanan 69.891 (katılım %90,2) · Geçerli 68.439 · Geçersiz 1.452
Kemalpaşa Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 26.701 | %39,0 |
| CHP | 21.744 | %31,8 |
| MHP | 7.443 | %10,9 |
| İYİ | 6.770 | %9,9 |
| HDP | 3.470 | %5,1 |
| SAADET | 1.098 | %1,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 713 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 212 | %0,3 |
| VATAN | 166 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 96 | %0,1 |
| Kemal İbrahim Okuyan (bağımsız) | 26 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemalpaşa mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akalan Mah. | 3 | 797 | %93,9 | CHP | %42,0 |
| Ansızca Mah. | 2 | 586 | %87,0 | AKP | %39,8 |
| Armutlu 85.Yıl Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.346 | %89,0 | AKP | %39,5 |
| Armutlu Hürriyet Mah. | 11 | 3.606 | %89,9 | CHP | %37,3 |
| Atatürk Mah. | 15 | 4.748 | %87,7 | AKP | %44,2 |
| Aşağıkızılca Mah. | 4 | 1.178 | %90,8 | CHP | %54,5 |
| Bayramlı Mah. | 1 | 150 | %90,0 | AKP | %44,9 |
| Bağyurdu 29 Ekim Mah. | 4 | 1.337 | %94,1 | CHP | %45,5 |
| Bağyurdu Kazımpaşa Mah. | 6 | 2.037 | %91,6 | CHP | %54,2 |
| Bağyurdu Kemal Atatürk Mah. | 1 | 216 | %93,1 | CHP | %49,2 |
| Bağyurdu Yeni Mah. | 3 | 1.066 | %92,6 | CHP | %54,3 |
| Beşpınar Mah. | 1 | 92 | %89,1 | CHP | %46,3 |
| Cumalı Mah. | 1 | 183 | %94,0 | AKP | %41,3 |
| Damlacık Mah. | 3 | 814 | %95,0 | AKP | %44,2 |
| Dereköy Mah. | 2 | 393 | %96,2 | CHP | %55,5 |
| Gökyaka Mah. | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %68,5 |
| Gökçeyurt Mah. | 1 | 257 | %91,4 | AKP | %47,0 |
| Halilbeyli Mah. | 4 | 1.297 | %93,5 | AKP | %45,2 |
| Hamzababa Mah. | 1 | 66 | %104,6 | CHP | %61,8 |
| Kamberler Mah. | 1 | 171 | %93,6 | CHP | %29,4 |
| Kızılüzüm Mah. | 2 | 536 | %92,5 | AKP | %42,3 |
| Kuyucak Mah. | 2 | 492 | %94,1 | AKP | %52,1 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 36 | 13.474 | %89,1 | AKP | %44,8 |
| Nazarköy Mah. | 1 | 262 | %94,7 | CHP | %40,7 |
| Ovacık Mah. | 1 | 195 | %92,8 | CHP | %53,3 |
| Sarılar Mah. | 3 | 766 | %90,6 | CHP | %56,6 |
| Sarıçalı Mah. | 1 | 315 | %94,0 | CHP | %75,5 |
| Sekiz Eylül Mah. | 28 | 9.968 | %89,6 | AKP | %38,8 |
| Soğukpınar Mah. | 20 | 7.261 | %90,0 | AKP | %40,5 |
| Sütçüler Mah. | 9 | 2.813 | %91,0 | AKP | %51,3 |
| Sinancılar Mah. | 2 | 542 | %94,1 | CHP | %39,8 |
| Ulucak Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.710 | %93,0 | AKP | %40,2 |
| Ulucak Mustafa Kemal Atatürk Mah. | 7 | 2.364 | %88,3 | AKP | %43,0 |
| Vişneli Mah. | 2 | 509 | %91,6 | CHP | %48,6 |
| Yenmiş Mah. | 3 | 632 | %91,9 | AKP | %48,2 |
| Yenikurudere Mah. | 1 | 268 | %95,5 | CHP | %46,1 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 148 | %93,9 | AKP | %63,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 136 | %90,4 | AKP | %54,2 |
| Yukarıkızılca Merkez Mah. | 5 | 1.569 | %90,6 | CHP | %51,6 |
| Yiğitler Mah. | 4 | 1.216 | %91,1 | CHP | %38,8 |
| Zeamet Mah. | 1 | 44 | %113,6 | AKP | %54,6 |
| Çambel Mah. | 2 | 742 | %94,5 | CHP | %45,2 |
| Çınarköy Mah. | 3 | 900 | %88,8 | CHP | %44,8 |
| Çiniliköy Mah. | 1 | 185 | %86,5 | CHP | %44,4 |
| Ören 75.Yıl Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.646 | %88,9 | CHP | %42,7 |
| Ören Egemen Mah. | 2 | 457 | %88,4 | CHP | %44,2 |
| Örnekköy Mah. | 7 | 2.615 | %91,9 | AKP | %54,0 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.302 | %87,6 | AKP | %37,8 |