Çeşme · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇeşme ilçesi
%52,5
CHP birinci
29.475 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çeşme ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %52,5 ile birinci; 29.475 geçerli oy, katılım %88,0.
Çeşme
Kayıtlı seçmen 34.017 · Oy kullanan 29.926 (katılım %88,0) · Geçerli 29.475 · Geçersiz 451
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 15.478 | %52,5 |
| AKP | 5.987 | %20,3 |
| İYİ | 2.953 | %10,0 |
| HDP | 2.938 | %10,0 |
| MHP | 1.616 | %5,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 169 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 114 | %0,4 |
| SAADET | 103 | %0,4 |
| VATAN | 77 | %0,3 |
| Deniz Arık Binbay (bağımsız) | 18 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 17 | %0,1 |
| Kemal İbrahim Okuyan (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 16 Eylül Mah. | 8 | 2.788 | %87,3 | CHP | %51,1 |
| Alaçatı Mah. | 22 | 8.021 | %89,4 | CHP | %58,6 |
| Altınkum Mah. | 1 | 96 | %83,3 | CHP | %48,7 |
| Altınyunus Mah. | 1 | 313 | %88,2 | CHP | %60,4 |
| Ardıç Mah. | 1 | 380 | %86,6 | CHP | %54,9 |
| Boyalık Mah. | 1 | 383 | %89,3 | CHP | %59,5 |
| Celal Bayar Mah. | 2 | 527 | %86,0 | CHP | %60,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 713 | %87,2 | CHP | %60,6 |
| Dalyan Mah. | 5 | 1.765 | %86,4 | CHP | %55,6 |
| Fahrettinpaşa Mah. | 1 | 326 | %97,2 | CHP | %54,8 |
| Germiyan Mah. | 3 | 1.054 | %88,2 | CHP | %48,9 |
| Ildır Mah. | 2 | 639 | %91,9 | CHP | %61,3 |
| Ilıca Mah. | 3 | 897 | %87,0 | CHP | %55,8 |
| Karaköy Mah. | 1 | 13 | %153,9 | AKP | %30,0 |
| Musalla Mah. | 11 | 3.786 | %86,3 | CHP | %55,0 |
| Ovacık Mah. | 5 | 1.571 | %87,6 | CHP | %35,9 |
| Reisdere Mah. | 8 | 2.735 | %89,4 | AKP | %33,5 |
| Sakarya Mah. | 2 | 695 | %85,6 | CHP | %55,6 |
| Yalı Mah. | 2 | 562 | %89,2 | CHP | %58,1 |
| Çakabey Mah. | 1 | 146 | %83,6 | CHP | %51,3 |
| Çiftlik Mah. | 4 | 1.500 | %89,5 | CHP | %56,2 |
| Üniversite Mah. | 2 | 450 | %90,2 | CHP | %62,7 |
| İsmet İnönü Mah. | 10 | 3.699 | %85,8 | CHP | %49,8 |
| Şehit Mehmet Mah. | 1 | 169 | %91,7 | CHP | %52,3 |
| Şifne Mah. | 3 | 789 | %86,1 | CHP | %47,9 |