%36,9
AK PARTİ birinci
27.086 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayındır ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,9 ile birinci; 27.086 geçerli oy, katılım %89,7.
Kayıtlı seçmen 31.185 · Oy kullanan 27.979 (katılım %89,7) · Geçerli 27.086 · Geçersiz 893
Bayındır Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.994 | %36,9 |
| CHP | 9.464 | %34,9 |
| İYİ | 2.983 | %11,0 |
| HDP | 2.327 | %8,6 |
| MHP | 1.749 | %6,5 |
| SAADET | 156 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 155 | %0,6 |
| VATAN | 103 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 78 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 69 | %0,3 |
| Kemal İbrahim Okuyan (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bayındır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alankıyı Mah. | 1 | 194 | %92,3 | AKP | %48,2 |
| Alanköy Mah. | 1 | 159 | %97,5 | AKP | %72,5 |
| Arıkbaşı Mah. | 2 | 654 | %88,2 | CHP | %38,2 |
| Atatürk Mah. | 2 | 474 | %93,5 | CHP | %41,4 |
| Balcılar Mah. | 1 | 239 | %98,3 | AKP | %41,4 |
| Bıyıklar Mah. | 2 | 475 | %89,9 | AKP | %39,4 |
| Buruncuk Mah. | 1 | 366 | %92,1 | CHP | %37,5 |
| Camii Mah. | 2 | 471 | %88,3 | AKP | %44,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 608 | %91,3 | CHP | %40,2 |
| Demircilik Mah. | 2 | 486 | %88,1 | AKP | %38,0 |
| Dereköy Mah. | 1 | 209 | %90,0 | AKP | %58,6 |
| Dernekli Mah. | 1 | 136 | %93,4 | CHP | %69,7 |
| Elifli Mah. | 1 | 242 | %91,3 | CHP | %47,7 |
| Ergenli Mah. | 2 | 408 | %81,4 | AKP | %43,7 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.651 | %89,6 | CHP | %34,7 |
| Fırınlı Mah. | 3 | 1.007 | %84,8 | AKP | %43,1 |
| Gaziler Mah. | 1 | 52 | %100,0 | AKP | %86,3 |
| Hacı Beşir Mah. | 2 | 641 | %86,7 | AKP | %40,7 |
| Hacı İbrahim Mah. | 4 | 1.154 | %85,0 | AKP | %41,5 |
| Hasköy Mah. | 2 | 638 | %88,7 | CHP | %40,4 |
| Hatay Mah. | 2 | 398 | %84,9 | CHP | %55,2 |
| Havuzbaşı Mah. | 1 | 274 | %91,6 | HDP | %84,8 |
| Hisarlık Mah. | 1 | 270 | %94,1 | AKP | %59,3 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %48,8 |
| Karahalilli Mah. | 1 | 338 | %84,3 | AKP | %42,0 |
| Karahayıt Mah. | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %64,3 |
| Karapınar Mah. | 1 | 48 | %104,2 | AKP | %54,0 |
| Karaveliler Mah. | 2 | 524 | %89,9 | AKP | %32,0 |
| Kızılcaağaç Mah. | 1 | 207 | %91,3 | AKP | %55,7 |
| Kızılcaova Mah. | 3 | 775 | %90,8 | AKP | %40,1 |
| Kızılkeçili Mah. | 2 | 449 | %85,5 | AKP | %75,1 |
| Kızıloba Mah. | 2 | 558 | %93,0 | AKP | %56,8 |
| Kurt Mah. | 2 | 612 | %86,8 | AKP | %38,2 |
| Lütuflar Mah. | 1 | 339 | %95,3 | AKP | %73,1 |
| Mektep Mah. | 2 | 568 | %89,8 | HDP | %39,0 |
| Mithatpaşa Mah. | 2 | 532 | %84,6 | CHP | %42,0 |
| Necati Uza Mah. | 2 | 703 | %93,3 | AKP | %68,3 |
| Orta Mah. | 1 | 233 | %91,4 | AKP | %44,1 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 214 | %97,7 | AKP | %61,0 |
| Pınarlı Mah. | 3 | 1.084 | %87,5 | AKP | %37,2 |
| Sadıkpaşa Mah. | 9 | 3.313 | %88,4 | CHP | %35,9 |
| Sarıyurt Mah. | 1 | 329 | %90,3 | AKP | %64,1 |
| Söğütören Mah. | 2 | 533 | %95,1 | AKP | %58,5 |
| Tokatbaşı Mah. | 2 | 391 | %96,7 | CHP | %44,4 |
| Turan Mah. | 1 | 366 | %92,9 | CHP | %72,5 |
| Yakacık Mah. | 2 | 457 | %91,3 | CHP | %45,2 |
| Yakapınar Mah. | 2 | 758 | %91,8 | CHP | %78,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 553 | %87,5 | CHP | %45,7 |
| Yenice Mah. | 1 | 148 | %81,1 | HDP | %44,1 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 610 | %87,5 | CHP | %34,3 |
| Yusuflu Mah. | 2 | 684 | %86,6 | AKP | %34,0 |
| Zeytinova Mah. | 4 | 1.108 | %92,6 | CHP | %45,0 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 197 | %99,5 | AKP | %43,8 |
| Çenikler Mah. | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %86,8 |
| Çınar Mah. | 1 | 125 | %106,4 | AKP | %52,3 |
| Çınardibi Mah. | 2 | 660 | %95,0 | CHP | %47,8 |
| Çırpı Cami Mah. | 2 | 730 | %87,7 | HDP | %38,6 |
| Çiftçigediği Mah. | 1 | 179 | %92,2 | CHP | %50,6 |
| İbrahimçavuş Mah. | 2 | 500 | %92,2 | CHP | %38,4 |