Pendik · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPendik ilçesi
%47,6
AK PARTİ birinci
428.146 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pendik ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,6 ile birinci; 428.146 geçerli oy, katılım %88,5.
Pendik
Kayıtlı seçmen 491.797 · Oy kullanan 435.313 (katılım %88,5) · Geçerli 428.146 · Geçersiz 7.167
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 203.611 | %47,6 |
| CHP | 94.617 | %22,1 |
| MHP | 46.626 | %10,9 |
| HDP | 34.724 | %8,1 |
| İYİ | 33.879 | %7,9 |
| SAADET | 7.616 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4.253 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.066 | %0,3 |
| VATAN | 818 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 803 | %0,2 |
| Atakan Boyoğlu (bağımsız) | 109 | %0,0 |
| Reyhan Nalbant (bağımsız) | 24 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 50 | 18.371 | %87,1 | AKP | %42,4 |
| Bahçelievler Mah. | 25 | 9.268 | %89,5 | AKP | %38,5 |
| Ballıca Mah. | 1 | 326 | %89,3 | AKP | %49,5 |
| Batı Mah. | 32 | 11.625 | %87,8 | CHP | %46,5 |
| Doğu Mah. | 32 | 11.895 | %88,6 | CHP | %35,7 |
| Dumlupınar Mah. | 50 | 18.346 | %87,8 | AKP | %56,1 |
| Emirli Mah. | 1 | 195 | %96,4 | AKP | %43,7 |
| Ertuğrul Gazi Mah. | 28 | 10.479 | %88,5 | AKP | %46,7 |
| Esenler Mah. | 58 | 21.712 | %89,8 | AKP | %57,2 |
| Esenyalı Mah. | 26 | 9.582 | %88,0 | AKP | %57,6 |
| Fatih Mah. | 39 | 14.363 | %86,7 | AKP | %51,3 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 70 | 26.247 | %88,8 | AKP | %60,7 |
| Göçbeyli Mah. | 3 | 805 | %90,6 | AKP | %61,5 |
| Güllü Bağlar Mah. | 27 | 9.881 | %90,5 | AKP | %56,0 |
| Güzelyalı Mah. | 64 | 23.847 | %89,0 | AKP | %48,8 |
| Harmandere Mah. | 15 | 5.375 | %89,2 | CHP | %36,0 |
| Kavakpınar Mah. | 110 | 40.958 | %89,1 | AKP | %51,3 |
| Kaynarca Mah. | 94 | 34.774 | %88,1 | AKP | %48,6 |
| Kurna Mah. | 3 | 894 | %92,2 | AKP | %52,2 |
| Kurtdoğmuş Mah. | 1 | 364 | %91,5 | AKP | %45,7 |
| Kurtköy Mah. | 59 | 21.506 | %87,8 | AKP | %47,9 |
| Orhangazi Mah. | 52 | 19.178 | %88,2 | AKP | %55,9 |
| Orta Mah. | 12 | 4.430 | %88,4 | AKP | %51,7 |
| Ramazanoğlu Mah. | 6 | 2.070 | %89,8 | AKP | %41,7 |
| Sanayi Mah. | 7 | 2.353 | %88,7 | AKP | %43,2 |
| Sapan Bağları Mah. | 23 | 8.478 | %88,8 | CHP | %40,1 |
| Sülüntepe Mah. | 44 | 16.373 | %88,7 | AKP | %42,1 |
| Velibaba Mah. | 69 | 25.026 | %89,4 | AKP | %54,0 |
| Yayalar Mah. | 22 | 8.351 | %88,6 | AKP | %45,8 |
| Yeni Mah. | 31 | 11.588 | %89,5 | CHP | %44,0 |
| Yenişehir Mah. | 109 | 40.631 | %87,3 | CHP | %36,5 |
| Yeşilbağlar Mah. | 12 | 4.531 | %89,4 | AKP | %37,3 |
| Çamlık Mah. | 28 | 10.241 | %89,0 | AKP | %46,5 |
| Çamçeşme Mah. | 60 | 22.349 | %88,4 | AKP | %60,6 |
| Çınardere Mah. | 37 | 13.586 | %88,4 | AKP | %49,2 |
| Şeyhli Mah. | 32 | 11.799 | %89,0 | AKP | %51,2 |