Beykoz · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBeykoz ilçesi
%47,3
AK PARTİ birinci
161.932 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 161.932 geçerli oy, katılım %89,6.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 184.234 · Oy kullanan 165.047 (katılım %89,6) · Geçerli 161.932 · Geçersiz 3.115
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 76.529 | %47,3 |
| CHP | 40.879 | %25,2 |
| İYİ | 15.004 | %9,3 |
| MHP | 13.999 | %8,6 |
| HDP | 9.783 | %6,0 |
| SAADET | 3.201 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.448 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 503 | %0,3 |
| VATAN | 377 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 149 | %0,1 |
| Atakan Boyoğlu (bağımsız) | 57 | %0,0 |
| Reyhan Nalbant (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 14 | 5.041 | %90,0 | CHP | %58,2 |
| Akbaba Mah. | 6 | 2.059 | %91,7 | AKP | %51,9 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 575 | %94,4 | AKP | %55,3 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.993 | %90,3 | CHP | %45,1 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 950 | %91,7 | AKP | %38,5 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 526 | %92,6 | AKP | %54,2 |
| Baklacı Mah. | 6 | 2.142 | %91,1 | AKP | %68,3 |
| Bozhane Mah. | 2 | 388 | %92,0 | AKP | %49,4 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 4 | 1.382 | %91,9 | AKP | %59,0 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.177 | %91,9 | AKP | %53,8 |
| Elmalı Mah. | 6 | 2.207 | %90,5 | AKP | %62,7 |
| Fatih Mah. | 9 | 3.140 | %90,8 | AKP | %57,1 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.963 | %90,8 | AKP | %38,1 |
| Göllü Mah. | 1 | 196 | %97,5 | AKP | %43,0 |
| Görele Mah. | 4 | 1.463 | %93,9 | AKP | %37,1 |
| Göztepe Mah. | 17 | 5.982 | %90,0 | CHP | %48,2 |
| Gümüşsuyu Mah. | 29 | 10.905 | %89,1 | AKP | %53,8 |
| Kanlıca Mah. | 9 | 3.297 | %88,2 | CHP | %50,9 |
| Kavacık Mah. | 43 | 16.180 | %89,6 | AKP | %42,3 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 458 | %93,9 | AKP | %69,0 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 426 | %93,2 | AKP | %58,8 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 4 | 1.371 | %91,4 | AKP | %55,3 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.613 | %88,0 | AKP | %37,8 |
| Ortaçeşme Mah. | 17 | 6.152 | %89,2 | AKP | %50,3 |
| Paşabahçe Mah. | 9 | 3.162 | %89,6 | CHP | %45,1 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 819 | %94,5 | AKP | %72,7 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 295 | %88,8 | CHP | %39,0 |
| Poyrazköy Mah. | 2 | 741 | %86,0 | AKP | %73,2 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 16 | 5.824 | %88,8 | AKP | %53,3 |
| Riva Mah. | 5 | 1.702 | %92,2 | AKP | %39,9 |
| Soğuksu Mah. | 22 | 8.238 | %89,1 | AKP | %41,0 |
| Tokatköy Mah. | 31 | 11.308 | %89,2 | AKP | %54,3 |
| Yalıköy Mah. | 11 | 4.173 | %88,3 | AKP | %38,8 |
| Yavuz Selim Mah. | 10 | 3.621 | %91,5 | AKP | %57,3 |
| Yeni Mahalle Mah. | 37 | 14.042 | %88,1 | AKP | %52,6 |
| Zerzavatçı Mah. | 2 | 696 | %94,0 | AKP | %62,0 |
| Çamlıbahçe Mah. | 13 | 4.818 | %89,2 | AKP | %45,8 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 10 | 3.783 | %91,6 | AKP | %68,7 |
| Çengeldere Mah. | 10 | 3.564 | %91,8 | AKP | %64,7 |
| Çubuklu Mah. | 43 | 15.816 | %89,3 | AKP | %50,6 |
| Çiğdem Mah. | 24 | 8.999 | %88,3 | AKP | %44,4 |
| Örnekköy Mah. | 9 | 2.843 | %91,2 | AKP | %59,9 |
| Öğümce Mah. | 2 | 388 | %93,6 | CHP | %34,8 |
| İncirköy Mah. | 38 | 13.921 | %88,7 | AKP | %48,1 |
| İshaklı Mah. | 3 | 895 | %92,1 | AKP | %69,3 |