%50,8
AK PARTİ birinci
20.659 geçerli oy · katılım %88,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eğirdir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,8 ile birinci; 20.659 geçerli oy, katılım %88,9.
Kayıtlı seçmen 24.117 · Oy kullanan 21.439 (katılım %88,9) · Geçerli 20.659 · Geçersiz 780
Eğirdir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 10.503 | %50,8 |
| İYİ | 3.941 | %19,1 |
| CHP | 2.956 | %14,3 |
| MHP | 2.367 | %11,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 262 | %1,3 |
| HDP | 207 | %1,0 |
| SAADET | 202 | %1,0 |
| HÜDA PAR | 96 | %0,5 |
| VATAN | 73 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 52 | %0,3 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eğirdir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdoğan Köyü | 2 | 417 | %94,0 | AKP | %70,2 |
| Akpınar Köyü | 1 | 100 | %102,0 | AKP | %61,2 |
| Altınkum Mah. | 4 | 1.509 | %86,8 | AKP | %35,7 |
| Ağa Mah. | 1 | 251 | %87,3 | AKP | %52,1 |
| Ağılköy | 2 | 498 | %93,0 | AKP | %65,4 |
| Aşağı Gökdere Köyü | 1 | 255 | %96,9 | AKP | %79,0 |
| Bademli Köyü | 1 | 188 | %96,3 | AKP | %83,1 |
| Baklan Köyü | 1 | 169 | %89,9 | AKP | %57,6 |
| Balkırı Köyü | 2 | 504 | %94,8 | AKP | %51,1 |
| Barla Köyü | 3 | 891 | %86,1 | AKP | %64,2 |
| Bağbuyan Mah. | 1 | 35 | %111,4 | AKP | %43,6 |
| Bağcık Köyü | 2 | 421 | %73,4 | AKP | %72,7 |
| Bağıllı Köyü | 2 | 503 | %84,9 | AKP | %60,1 |
| Bağlar Mah. | 1 | 243 | %91,0 | AKP | %54,3 |
| Bağören Köyü | 1 | 139 | %89,9 | AKP | %55,7 |
| Beydere Köyü | 1 | 162 | %94,4 | İYİ | %41,5 |
| Camii Mah. | 1 | 226 | %91,6 | AKP | %39,6 |
| Demirkapı Mah. | 1 | 153 | %89,5 | AKP | %56,1 |
| Eyüpler Köyü | 1 | 205 | %96,1 | AKP | %59,0 |
| Göktaş Mah. | 1 | 243 | %85,2 | AKP | %67,0 |
| Gökçehüyük Köyü | 3 | 844 | %88,7 | AKP | %33,3 |
| Hacışeyh Mah. | 1 | 180 | %92,2 | AKP | %35,4 |
| Hamam Mah. | 1 | 183 | %92,4 | AKP | %44,7 |
| Havutlu Köyü | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %67,4 |
| Haymana Köyü | 1 | 86 | %91,9 | AKP | %69,9 |
| Kale Mah. | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %39,8 |
| Katip Mah. | 1 | 169 | %87,0 | AKP | %53,7 |
| Kırıntı Köyü | 1 | 257 | %96,9 | AKP | %63,6 |
| Kızılçubuk Mah. | 2 | 705 | %89,2 | AKP | %47,6 |
| Konya Bucağı Mah. | 1 | 283 | %94,7 | AKP | %57,9 |
| Kubbeli Mah. | 1 | 132 | %86,4 | AKP | %34,8 |
| Mahmatlar Köyü | 1 | 374 | %93,9 | AKP | %56,3 |
| Menderes Mah. | 3 | 893 | %88,0 | AKP | %49,7 |
| Pazarköy | 1 | 380 | %84,5 | AKP | %47,5 |
| Pınar Pazarı Mah. | 4 | 1.283 | %91,2 | AKP | %56,1 |
| Poyraz Mah. | 1 | 174 | %87,4 | AKP | %46,6 |
| Sanayi Mah. | 2 | 550 | %92,2 | AKP | %57,4 |
| Sarıidris-Ağa Mah. | 1 | 248 | %93,6 | AKP | %51,2 |
| Sarıidris-Dere Mah. | 1 | 273 | %88,6 | AKP | %39,2 |
| Sarıidris-Hürriyet Mah. | 3 | 923 | %82,9 | AKP | %50,3 |
| Sarıidris-İstiklal Mah. | 1 | 197 | %87,3 | AKP | %43,0 |
| Sekibağ Mah. | 3 | 769 | %88,4 | AKP | %53,6 |
| Serpilköy | 2 | 402 | %93,0 | AKP | %53,4 |
| Sevinçbey Köyü | 1 | 171 | %91,2 | AKP | %73,2 |
| Seydim Mah. | 1 | 222 | %87,8 | AKP | %43,2 |
| Sorkuncak Köyü | 2 | 686 | %90,2 | AKP | %51,8 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 205 | %88,3 | AKP | %68,0 |
| Tepeli Köyü | 2 | 449 | %92,9 | AKP | %56,0 |
| Yazla Mah. | 3 | 850 | %82,9 | AKP | %35,9 |
| Yeni Mah. | 2 | 560 | %86,8 | AKP | %49,2 |
| Yeşilada Mah. | 1 | 187 | %87,2 | AKP | %51,3 |
| Yılgıncak Köyü | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %55,4 |
| Yukarıgökdere Köyü | 2 | 764 | %93,7 | AKP | %54,4 |
| Yuvalı Köyü | 2 | 485 | %88,3 | AKP | %69,2 |
| Çayköy | 2 | 605 | %91,6 | AKP | %44,9 |
| İmaret Mah. | 2 | 536 | %85,8 | AKP | %36,3 |
| İstasyon Mah. | 5 | 1.781 | %85,2 | AKP | %36,5 |