%44,5
AK PARTİ birinci
209.194 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Antakya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,5 ile birinci; 209.194 geçerli oy, katılım %89,7.
Kayıtlı seçmen 236.374 · Oy kullanan 212.110 (katılım %89,7) · Geçerli 209.194 · Geçersiz 2.916
Antakya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 93.011 | %44,5 |
| CHP | 56.913 | %27,2 |
| MHP | 25.919 | %12,4 |
| HDP | 15.709 | %7,5 |
| İYİ | 12.589 | %6,0 |
| SAADET | 2.337 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.926 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 394 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 214 | %0,1 |
| VATAN | 182 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Antakya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akasya Mah. | 45 | 16.578 | %89,0 | AKP | %62,4 |
| Akcurun Mah. | 2 | 612 | %99,0 | AKP | %57,8 |
| Akevler Mah. | 26 | 9.568 | %87,5 | AKP | %47,0 |
| Akhisar Mah. | 3 | 1.002 | %89,7 | AKP | %68,8 |
| Aksaray Mah. | 17 | 6.155 | %89,0 | AKP | %66,3 |
| Akçaova Mah. | 3 | 970 | %92,2 | AKP | %68,6 |
| Alaattin Mah. | 2 | 711 | %90,4 | AKP | %55,4 |
| Alahan Mah. | 2 | 701 | %89,2 | AKP | %62,4 |
| Alazı Mah. | 4 | 1.404 | %91,7 | CHP | %72,5 |
| Altınçay Mah. | 17 | 6.015 | %88,4 | AKP | %65,1 |
| Anayazı Mah. | 5 | 1.623 | %91,9 | CHP | %74,3 |
| Apaydın Mah. | 2 | 615 | %100,7 | AKP | %70,3 |
| Arpahan Mah. | 1 | 334 | %92,2 | AKP | %70,9 |
| Avsuyu Mah. | 8 | 2.801 | %89,8 | AKP | %77,1 |
| Aydınlıkevler Mah. | 4 | 1.328 | %89,6 | AKP | %78,5 |
| Açıkdere Mah. | 3 | 1.126 | %95,6 | AKP | %73,1 |
| Aşağıoba Mah. | 3 | 1.067 | %94,7 | AKP | %75,9 |
| Barbaros Mah. | 1 | 235 | %93,6 | AKP | %75,8 |
| Bağrıyanık Mah. | 7 | 2.530 | %91,5 | AKP | %63,3 |
| Bozhüyük Mah. | 2 | 518 | %96,1 | AKP | %61,6 |
| Boşin Mah. | 6 | 2.250 | %92,4 | AKP | %83,6 |
| Büyükdalyan Mah. | 5 | 1.667 | %89,4 | CHP | %78,3 |
| Biniciler Mah. | 1 | 308 | %90,6 | AKP | %66,1 |
| Bitiren Mah. | 2 | 447 | %99,3 | AKP | %69,8 |
| Cebrail Mah. | 18 | 6.580 | %88,0 | AKP | %46,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 5.086 | %89,4 | AKP | %44,6 |
| Demirköprü Mah. | 2 | 600 | %91,7 | AKP | %72,6 |
| Derince Mah. | 3 | 863 | %83,8 | CHP | %55,0 |
| Doğanköy Mah. | 2 | 644 | %91,9 | CHP | %66,8 |
| Dutdibi Mah. | 2 | 482 | %91,5 | AKP | %71,2 |
| Dikmece Mah. | 5 | 1.620 | %91,7 | CHP | %61,5 |
| Ekinci Mah. | 28 | 10.118 | %88,1 | CHP | %44,0 |
| Emek Mah. | 17 | 6.298 | %89,6 | AKP | %64,1 |
| Esenlik Mah. | 19 | 6.989 | %89,3 | AKP | %55,5 |
| Esentepe Mah. | 14 | 4.714 | %91,3 | AKP | %62,7 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 3 | 963 | %91,7 | CHP | %62,9 |
| Gazi Mah. | 17 | 6.160 | %88,4 | CHP | %36,0 |
| Gazipaşa Mah. | 1 | 362 | %92,0 | CHP | %46,7 |
| General Şükrü Kanatlı Mah. | 17 | 5.927 | %88,4 | AKP | %37,2 |
| Gökçegöz Mah. | 2 | 624 | %93,1 | AKP | %75,6 |
| Gülderen Mah. | 3 | 855 | %91,5 | CHP | %41,5 |
| Güllübahçe Mah. | 1 | 361 | %84,5 | CHP | %58,2 |
| Günyazı Mah. | 5 | 1.857 | %91,7 | CHP | %60,2 |
| Güzelburç Mah. | 13 | 4.677 | %90,6 | CHP | %58,7 |
| Habib-İ Neccar Mah. | 1 | 107 | %92,5 | AKP | %59,2 |
| Hacı Ömer Alpagot Mah. | 9 | 3.404 | %91,1 | AKP | %72,0 |
| Haraparası Mah. | 1 | 294 | %88,4 | CHP | %59,8 |
| Hasanlı Mah. | 1 | 36 | %300,0 | AKP | %38,9 |
| Havuzlar Mah. | 3 | 760 | %92,4 | AKP | %67,9 |
| Kantara Mah. | 2 | 548 | %88,9 | AKP | %71,4 |
| Karaali Bölüğü Mah. | 4 | 1.215 | %91,5 | AKP | %80,0 |
| Karaali Mah. | 7 | 2.439 | %89,0 | CHP | %75,7 |
| Kardeşler Mah. | 3 | 971 | %91,5 | AKP | %77,9 |
| Karlısu Mah. | 7 | 2.544 | %91,9 | AKP | %58,5 |
| Kışlasaray Mah. | 10 | 3.662 | %90,1 | CHP | %59,5 |
| Kocaabdi Mah. | 1 | 184 | %89,7 | AKP | %68,3 |
| Kuruyer Mah. | 2 | 519 | %96,9 | AKP | %56,4 |
| Kuyulu Mah. | 3 | 935 | %86,8 | AKP | %47,8 |
| Kuzeytepe Mah. | 13 | 4.648 | %90,0 | CHP | %69,0 |
| Küçükdalyan Mah. | 19 | 6.965 | %90,5 | CHP | %72,7 |
| Kisecik Mah. | 4 | 1.520 | %96,1 | AKP | %77,0 |
| Madenboyu Mah. | 4 | 1.414 | %94,1 | AKP | %78,9 |
| Mansurlu Mah. | 2 | 550 | %96,0 | AKP | %79,4 |
| Maraşboğazı Mah. | 2 | 663 | %92,5 | AKP | %48,9 |
| Maşuklu Mah. | 10 | 3.760 | %92,2 | CHP | %69,1 |
| Melekli Mah. | 1 | 126 | %96,0 | AKP | %63,6 |
| Meydan Mah. | 2 | 511 | %85,9 | AKP | %59,7 |
| Narlıca Mah. | 29 | 9.656 | %90,4 | AKP | %75,7 |
| Odabaşı Mah. | 34 | 12.445 | %87,7 | CHP | %50,3 |
| Orhanlı Mah. | 3 | 881 | %88,7 | CHP | %50,3 |
| Ovakent Mah. | 10 | 3.267 | %88,5 | AKP | %66,8 |
| Oğlakören Mah. | 3 | 996 | %96,0 | AKP | %57,1 |
| Paşaköy Mah. | 1 | 229 | %91,7 | AKP | %62,5 |
| Saraycık Mah. | 1 | 335 | %95,5 | AKP | %76,5 |
| Saraykent Mah. | 31 | 11.390 | %89,3 | AKP | %57,5 |
| Saçaklı Mah. | 1 | 310 | %92,9 | CHP | %50,0 |
| Serinyol Mah. | 29 | 10.060 | %88,7 | CHP | %63,1 |
| Sofular Mah. | 2 | 582 | %87,8 | CHP | %48,0 |
| Suvatlı Mah. | 2 | 430 | %97,9 | AKP | %61,2 |
| Tahtaköprü Mah. | 2 | 569 | %95,8 | AKP | %65,1 |
| Tanışma Mah. | 5 | 1.824 | %92,7 | AKP | %70,4 |
| Ulucami Mah. | 2 | 409 | %93,9 | AKP | %59,6 |
| Uzunaliç Mah. | 2 | 472 | %94,7 | AKP | %75,6 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 429 | %98,4 | AKP | %65,0 |
| Yenicami Mah. | 1 | 104 | %88,5 | AKP | %53,3 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 398 | %88,7 | AKP | %69,4 |
| Zenginler Mah. | 2 | 531 | %88,7 | AKP | %47,2 |
| Zülüflühan Mah. | 4 | 1.209 | %78,0 | CHP | %50,9 |
| Ürgenpaşa Mah. | 33 | 11.954 | %88,4 | AKP | %41,3 |
| Üzümdalı Mah. | 3 | 1.066 | %91,0 | AKP | %63,7 |
| Üçgedik Mah. | 3 | 814 | %92,0 | CHP | %68,5 |
| İplik Pazarı Mah. | 1 | 276 | %92,8 | AKP | %74,9 |
| Şehitler Mah. | 1 | 369 | %92,7 | AKP | %71,2 |
| Şeyhali Mah. | 2 | 433 | %90,1 | AKP | %69,9 |
| Şirince Mah. | 3 | 816 | %93,6 | AKP | %73,0 |