%63,8
AK PARTİ birinci
20.975 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kelkit ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,8 ile birinci; 20.975 geçerli oy, katılım %79,4.
Kayıtlı seçmen 26.843 · Oy kullanan 21.316 (katılım %79,4) · Geçerli 20.975 · Geçersiz 341
Kelkit Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.379 | %63,8 |
| MHP | 3.959 | %18,9 |
| İYİ | 1.548 | %7,4 |
| CHP | 1.155 | %5,5 |
| SAADET | 380 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 243 | %1,2 |
| HDP | 179 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 79 | %0,4 |
| VATAN | 33 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kelkit mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmet Yesevi Mah. | 4 | 1.331 | %78,2 | AKP | %53,8 |
| Akdağ Köyü | 1 | 91 | %90,1 | CHP | %78,1 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 139 | %82,7 | AKP | %65,2 |
| Alaçat Köyü | 1 | 137 | %91,2 | AKP | %86,4 |
| Atatürk Mah. | 5 | 1.686 | %75,0 | AKP | %55,6 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 59 | %84,8 | CHP | %54,0 |
| Azizköy | 1 | 142 | %97,2 | AKP | %77,5 |
| Ağılköy | 1 | 146 | %95,2 | AKP | %83,2 |
| Ağlık Köyü | 1 | 14 | %121,4 | AKP | %82,4 |
| Aşağı Özlüce Köyü | 1 | 74 | %91,9 | AKP | %68,2 |
| Aşut Köyü | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %36,4 |
| Babakonağı Köyü | 2 | 427 | %87,6 | AKP | %66,6 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.682 | %81,4 | AKP | %56,3 |
| Balıklı Köyü | 1 | 71 | %102,8 | AKP | %79,5 |
| Balkaya Köyü | 1 | 167 | %95,8 | AKP | %79,6 |
| Başpınar Köyü | 1 | 275 | %93,5 | AKP | %79,2 |
| Belenli Köyü | 1 | 75 | %90,7 | AKP | %86,8 |
| Bezendi Köyü | 1 | 187 | %92,5 | AKP | %77,3 |
| Beşdeğirmen Köyü | 1 | 125 | %90,4 | AKP | %80,0 |
| Bulak Köyü | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %72,0 |
| Büyükcami Mah. | 3 | 946 | %79,2 | AKP | %54,1 |
| Bindal Köyü | 1 | 171 | %92,4 | AKP | %66,9 |
| Cemallı Köyü | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %100,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.613 | %75,8 | AKP | %50,5 |
| Dayısı Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %58,2 |
| Deliler Köyü | 1 | 141 | %89,4 | MHP | %44,8 |
| Deredolu-Cumhuriyet Mah. | 2 | 387 | %71,3 | MHP | %52,4 |
| Deredolu-Hürriyet Mah. | 2 | 487 | %71,3 | MHP | %48,0 |
| Deredolu-Mahmatlı Mah. | 1 | 244 | %74,2 | AKP | %56,0 |
| Dereyüzü Köyü | 1 | 209 | %90,0 | AKP | %60,5 |
| Devekorusu Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %72,7 |
| Doğanca Köyü | 1 | 57 | %79,0 | AKP | %65,9 |
| Doğankavak Köyü | 1 | 64 | %85,9 | AKP | %87,0 |
| Dölek Köyü | 1 | 35 | %42,9 | AKP | %66,7 |
| Elmelik Köyü | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %70,0 |
| Eskikadı Köyü | 1 | 73 | %89,0 | AKP | %50,8 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 73 | %64,4 | AKP | %69,6 |
| Eymür Köyü | 1 | 35 | %105,7 | AKP | %45,7 |
| Gerdekhisar Köyü | 1 | 383 | %83,3 | AKP | %69,7 |
| Güdül Köyü | 1 | 102 | %97,1 | AKP | %83,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 22 | %86,4 | CHP | %68,4 |
| Gültepe Köyü | 1 | 95 | %100,0 | AKP | %90,5 |
| Gümüşgöze-Fatih Mah. | 2 | 521 | %82,9 | AKP | %83,4 |
| Gümüşgöze-Göztepe Mah. | 2 | 560 | %58,4 | AKP | %80,8 |
| Gümüşgöze-Özyurt Mah. | 1 | 143 | %91,6 | AKP | %73,3 |
| Günbatur Köyü | 1 | 72 | %94,4 | CHP | %58,8 |
| Güneyçevirme Köyü | 1 | 111 | %95,5 | AKP | %46,2 |
| Gürleyik Köyü | 1 | 45 | %102,2 | AKP | %89,1 |
| Güzyurdu Köyü | 1 | 154 | %89,0 | AKP | %76,9 |
| Karacaören Köyü | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 276 | %78,3 | AKP | %85,0 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %73,6 |
| Kazanpınar Köyü | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %77,2 |
| Kaş Köyü | 1 | 337 | %78,9 | AKP | %82,7 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 335 | %90,2 | AKP | %78,5 |
| Kılıçtaşı Köyü | 1 | 237 | %80,6 | AKP | %53,4 |
| Kınalıtaş Köyü | 1 | 203 | %97,0 | AKP | %78,6 |
| Kızılca Köyü | 1 | 246 | %93,1 | AKP | %80,9 |
| Kozoğlu Köyü | 1 | 15 | %93,3 | CHP | %64,3 |
| Kömürköy | 1 | 26 | %100,0 | CHP | %65,4 |
| Köycük Köyü | 1 | 126 | %87,3 | AKP | %75,2 |
| Küçükcami Mah. | 2 | 670 | %76,4 | AKP | %37,4 |
| Obalar Köyü | 1 | 41 | %90,2 | CHP | %75,7 |
| Oğuzköy | 1 | 15 | %86,7 | CHP | %58,3 |
| Sadak Köyü | 1 | 337 | %87,2 | AKP | %79,3 |
| Salördek Köyü | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %59,0 |
| Sarışeyh Köyü | 1 | 120 | %95,0 | AKP | %67,0 |
| Sökmen Köyü | 1 | 293 | %94,5 | MHP | %68,3 |
| Söğütlü-Merkez Mah. | 5 | 1.459 | %76,8 | AKP | %70,5 |
| Sütveren Köyü | 1 | 113 | %76,1 | AKP | %74,1 |
| Tütenli Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %88,2 |
| Uzunkol Köyü | 1 | 55 | %103,6 | AKP | %91,2 |
| Yarbaşı Köyü | 1 | 15 | %113,3 | CHP | %64,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 130 | %74,6 | AKP | %41,5 |
| Yeniköy | 1 | 112 | %88,4 | AKP | %64,3 |
| Yeniyol Köyü | 1 | 199 | %93,5 | AKP | %84,2 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %63,2 |
| Yeşilpınar Köyü | 1 | 265 | %76,6 | AKP | %87,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 53 | %64,2 | CHP | %70,6 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %69,2 |
| Yukarı Özlüce Köyü | 1 | 117 | %93,2 | AKP | %62,5 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 1.131 | %83,5 | AKP | %60,5 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %88,9 |
| Çamurköy | 1 | 346 | %93,6 | AKP | %85,3 |
| Çağlar Köyü | 1 | 57 | %94,7 | AKP | %90,4 |
| Çömlecik Köyü | 1 | 39 | %100,0 | CHP | %38,9 |
| Çimenli Köyü | 1 | 112 | %101,8 | AKP | %89,2 |
| Öbektaş-Esentepe Mah. | 2 | 540 | %73,7 | AKP | %57,7 |
| Öbektaş-Fatih Mah. | 2 | 511 | %58,3 | AKP | %53,9 |
| Öbektaş-Halkevi Mah. | 1 | 141 | %87,9 | AKP | %75,4 |
| Örenbel Köyü | 1 | 102 | %90,2 | AKP | %84,4 |
| Özen Köyü | 1 | 257 | %88,3 | AKP | %59,5 |
| Öğütlü Köyü | 1 | 220 | %83,2 | AKP | %69,3 |
| Ünlüpınar-Büyükcami Mah. | 2 | 558 | %38,4 | AKP | %79,4 |
| Ünlüpınar-Fatih Mah. | 4 | 877 | %39,7 | AKP | %73,3 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.637 | %82,2 | AKP | %75,9 |
| Şenköy | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %73,0 |