Tirebolu · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTirebolu ilçesi
%50,5
AK PARTİ birinci
20.664 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tirebolu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,5 ile birinci; 20.664 geçerli oy, katılım %86,6.
Tirebolu
Kayıtlı seçmen 24.540 · Oy kullanan 21.239 (katılım %86,6) · Geçerli 20.664 · Geçersiz 575
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Köyü | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %64,3 |
| Arageriş Köyü | 1 | 112 | %81,3 | AKP | %42,5 |
| Arslancık Köyü | 2 | 478 | %82,9 | AKP | %60,0 |
| Ataköy | 1 | 103 | %88,4 | AKP | %62,4 |
| Avcılı Köyü | 1 | 364 | %86,5 | AKP | %61,8 |
| Aşağıboynuyoğun Köyü | 2 | 405 | %90,9 | AKP | %80,8 |
| Balçıkbelen Köyü | 1 | 187 | %90,9 | AKP | %65,1 |
| Belen Köyü | 1 | 171 | %89,5 | AKP | %58,3 |
| Cintaşı Mah. | 4 | 1.173 | %85,0 | AKP | %36,3 |
| Civil Köyü | 1 | 183 | %82,0 | AKP | %57,6 |
| Danışman Köyü | 1 | 305 | %89,8 | AKP | %82,5 |
| Demirci Mah. | 11 | 3.540 | %85,5 | AKP | %56,5 |
| Dokuzkonak Köyü | 1 | 184 | %83,2 | AKP | %60,1 |
| Doğancı Köyü | 2 | 515 | %88,4 | AKP | %40,6 |
| Düzköy | 1 | 278 | %89,9 | AKP | %44,0 |
| Edeköy | 1 | 133 | %81,2 | AKP | %50,0 |
| Eymür Köyü | 2 | 435 | %92,0 | AKP | %61,2 |
| Fatih Köyü | 1 | 108 | %75,0 | AKP | %46,0 |
| Hacıhüseyin Köyü | 1 | 70 | %87,1 | AKP | %62,1 |
| Halaçlı Köyü | 1 | 134 | %79,9 | AKP | %48,1 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.464 | %86,2 | AKP | %38,9 |
| Harkköy | 1 | 200 | %90,5 | AKP | %61,6 |
| Işıklı Köyü | 1 | 286 | %82,9 | AKP | %56,2 |
| Karaahmetli Köyü | 1 | 276 | %89,5 | CHP | %49,4 |
| Karademir Köyü | 2 | 402 | %82,1 | AKP | %58,2 |
| Kayalar Köyü | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %83,2 |
| Ketençukur Köyü | 1 | 265 | %90,9 | AKP | %73,7 |
| Kovancık Köyü | 1 | 136 | %84,6 | AKP | %51,8 |
| Kovanpınar Köyü | 2 | 431 | %88,4 | AKP | %59,5 |
| Kuskunlu Köyü | 2 | 449 | %91,5 | AKP | %63,7 |
| Kuzgun Köyü | 1 | 379 | %91,8 | AKP | %88,2 |
| Körliman Mah. | 7 | 2.539 | %85,9 | AKP | %46,9 |
| Köseler Köyü | 1 | 150 | %76,7 | AKP | %34,5 |
| Menderes Köyü | 1 | 120 | %87,5 | AKP | %52,9 |
| Mursal Köyü | 1 | 208 | %87,0 | AKP | %55,4 |
| Ortacami Köyü | 1 | 192 | %86,5 | AKP | %62,1 |
| Ortaköy | 1 | 186 | %91,9 | AKP | %48,2 |
| Sekü Köyü | 2 | 456 | %88,2 | AKP | %73,1 |
| Sultanköy | 1 | 258 | %89,9 | AKP | %64,0 |
| Yalıköy | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %54,6 |
| Yalç Köyü | 1 | 248 | %84,3 | AKP | %49,5 |
| Yaraş Köyü | 1 | 101 | %82,2 | AKP | %54,9 |
| Yağlıkuyumcu Köyü | 1 | 250 | %88,8 | AKP | %53,5 |
| Yeniköy Mah. | 7 | 2.206 | %85,9 | CHP | %40,3 |
| Yeşilpınar Köyü | 1 | 95 | %83,2 | AKP | %49,4 |
| Yılgın Köyü | 1 | 226 | %90,7 | AKP | %42,7 |
| Yukarıboğalı Köyü | 1 | 135 | %83,7 | AKP | %59,8 |
| Yukarıortacami Köyü | 1 | 208 | %92,3 | AKP | %57,2 |
| Çamlıköy | 1 | 114 | %95,6 | CHP | %44,2 |
| Çarşı Mah. | 3 | 976 | %86,9 | AKP | %30,4 |
| Çeğel Köyü | 2 | 490 | %85,1 | AKP | %46,0 |
| Örenkaya Köyü | 1 | 159 | %95,6 | CHP | %42,8 |
| Özlü Köyü | 1 | 303 | %83,5 | AKP | %64,8 |
| İstiklal Mah. | 3 | 704 | %85,7 | AKP | %49,4 |
| İğnece Köyü | 1 | 185 | %88,1 | AKP | %56,4 |
| Şenyuva Köyü | 1 | 233 | %84,1 | AKP | %84,3 |
| Şirinköy | 1 | 296 | %78,4 | AKP | %52,5 |