Keşap · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKeşap ilçesi
%55,9
AK PARTİ birinci
13.946 geçerli oy · katılım %84,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keşap ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,9 ile birinci; 13.946 geçerli oy, katılım %84,3.
Keşap
Kayıtlı seçmen 17.023 · Oy kullanan 14.358 (katılım %84,3) · Geçerli 13.946 · Geçersiz 412
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alakaş Mah. | 1 | 261 | %80,5 | AKP | %58,8 |
| Alataş Köyü | 1 | 108 | %79,6 | AKP | %43,4 |
| Altınpınar Köyü | 1 | 113 | %86,7 | AKP | %45,4 |
| Armutdüzü Köyü | 1 | 195 | %94,4 | AKP | %81,4 |
| Arnavut Köyü | 1 | 221 | %82,8 | AKP | %49,7 |
| Balıklısu Köyü | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %86,1 |
| Bayrambey Köyü | 1 | 106 | %85,9 | AKP | %64,0 |
| Bayramşah Köyü | 1 | 254 | %93,3 | AKP | %48,0 |
| Bozkurt Mah. | 12 | 3.577 | %81,2 | AKP | %51,1 |
| Ceylanpınar Köyü | 1 | 59 | %89,8 | AKP | %70,6 |
| Demirci Köyü | 1 | 120 | %90,8 | AKP | %70,8 |
| Dokuztepe Köyü | 1 | 309 | %85,8 | AKP | %63,0 |
| Düzköy | 1 | 335 | %87,5 | AKP | %38,6 |
| Erköy | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %61,1 |
| Fındıklı Mah. | 7 | 2.534 | %77,6 | AKP | %49,5 |
| Geçitköy | 1 | 121 | %88,4 | AKP | %64,2 |
| Gönüllü Köyü | 1 | 196 | %88,8 | AKP | %53,3 |
| Güneyköy | 2 | 596 | %85,6 | AKP | %53,3 |
| Gürpınar Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %43,6 |
| Halkalı Köyü | 1 | 203 | %85,2 | AKP | %49,7 |
| Harmandalı Köyü | 1 | 93 | %85,0 | AKP | %62,3 |
| Hisarüstü Köyü | 1 | 249 | %89,6 | AKP | %68,5 |
| Karabedir Mah. | 5 | 1.121 | %87,0 | AKP | %50,0 |
| Karabulduk Köyü | 3 | 806 | %86,5 | AKP | %72,0 |
| Karadere Köyü | 1 | 227 | %83,3 | AKP | %66,9 |
| Karakoç Köyü | 1 | 286 | %86,7 | AKP | %54,6 |
| Karaishak Köyü | 1 | 148 | %91,2 | AKP | %66,9 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 287 | %87,1 | AKP | %68,5 |
| Kaşaltı Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %81,0 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 279 | %91,0 | AKP | %60,9 |
| Kurbanpınarı Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %75,7 |
| Küçükgeriş Köyü | 1 | 398 | %86,4 | AKP | %67,7 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 160 | %91,9 | AKP | %44,7 |
| Sancaklıtepe Köyü | 1 | 142 | %92,3 | AKP | %71,1 |
| Saraycık Köyü | 1 | 172 | %89,0 | AKP | %64,2 |
| Sayca Köyü | 1 | 86 | %89,5 | AKP | %54,6 |
| Sürmenli Köyü | 1 | 205 | %85,9 | AKP | %70,7 |
| Taflancık Köyü | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %55,7 |
| Tepeköy | 1 | 189 | %82,5 | AKP | %47,0 |
| Töngel Köyü | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %34,9 |
| Unaca Köyü | 1 | 165 | %81,8 | AKP | %59,1 |
| Uğurca Mah. | 2 | 404 | %78,7 | AKP | %41,4 |
| Yazlık Köyü | 1 | 191 | %88,0 | AKP | %64,0 |
| Yolağzı Köyü | 1 | 293 | %92,2 | AKP | %50,0 |
| Yolbaşı Köyü | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %56,6 |
| Yoliçi Mah. | 1 | 292 | %80,1 | AKP | %42,5 |
| Yünlüce Köyü | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %71,6 |
| Yivdincik Köyü | 1 | 225 | %84,9 | AKP | %76,8 |
| Çakırlı Köyü | 1 | 178 | %89,3 | AKP | %53,5 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 445 | %84,7 | AKP | %69,0 |