%50,1
AK PARTİ birinci
19.834 geçerli oy · katılım %84,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Görele ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,1 ile birinci; 19.834 geçerli oy, katılım %84,7.
Kayıtlı seçmen 24.214 · Oy kullanan 20.498 (katılım %84,7) · Geçerli 19.834 · Geçersiz 664
Görele Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.944 | %50,1 |
| CHP | 4.180 | %21,1 |
| İYİ | 2.841 | %14,3 |
| MHP | 2.041 | %10,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 230 | %1,2 |
| SAADET | 218 | %1,1 |
| HDP | 203 | %1,0 |
| VATAN | 72 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 63 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 42 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Görele mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akharman Köyü | 1 | 63 | %90,5 | AKP | %42,1 |
| Aralıkoz Köyü | 1 | 117 | %85,5 | AKP | %54,1 |
| Ardıç Köyü | 1 | 164 | %88,4 | AKP | %55,6 |
| Ataköy | 1 | 101 | %85,2 | AKP | %64,1 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 202 | %80,7 | AKP | %68,2 |
| Aydınlıkevler Mah. | 1 | 283 | %73,5 | AKP | %50,0 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 486 | %82,9 | AKP | %41,5 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 226 | %62,0 | AKP | %62,9 |
| Beşirli Köyü | 1 | 98 | %83,7 | AKP | %48,2 |
| Bozcaali Mah. | 4 | 1.438 | %85,1 | AKP | %45,8 |
| Boğalı Köyü | 1 | 98 | %81,6 | AKP | %59,5 |
| Burunucu Köyü | 1 | 175 | %84,0 | AKP | %74,7 |
| Cillioğlu Mah. | 1 | 87 | %83,9 | AKP | %38,4 |
| Dayılı Köyü | 1 | 234 | %88,9 | AKP | %38,1 |
| Dedeli Köyü | 1 | 114 | %88,6 | AKP | %46,5 |
| Dereboyu Köyü | 1 | 67 | %79,1 | AKP | %77,6 |
| Derekuşçulu Köyü | 1 | 351 | %86,6 | AKP | %53,7 |
| Dikmen Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %60,7 |
| Esenli Köyü | 1 | 328 | %88,7 | AKP | %66,1 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 107 | %78,5 | CHP | %41,0 |
| Eserli Köyü | 1 | 158 | %84,2 | AKP | %69,5 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 108 | %79,6 | AKP | %46,9 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 174 | %89,7 | AKP | %73,7 |
| Gültepe Köyü | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %57,1 |
| Güneyköy | 1 | 143 | %91,6 | AKP | %80,5 |
| Güvendik Köyü | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %81,2 |
| Hamzalı Köyü | 1 | 189 | %87,3 | AKP | %55,5 |
| Haydarlı Köyü | 1 | 166 | %85,5 | AKP | %34,3 |
| Hendekbaşı Mah. | 3 | 893 | %84,3 | AKP | %47,7 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 121 | %89,3 | AKP | %45,1 |
| Kaba Mah. | 1 | 359 | %82,5 | AKP | %54,7 |
| Karaburun Köyü | 1 | 229 | %86,5 | CHP | %43,5 |
| Karadere Köyü | 1 | 161 | %84,5 | AKP | %60,3 |
| Karakeş Köyü | 1 | 151 | %88,1 | AKP | %68,3 |
| Karlıbel Köyü | 1 | 248 | %79,4 | AKP | %74,2 |
| Kaynar Köyü | 1 | 136 | %91,9 | AKP | %62,0 |
| Kırıklı Köyü | 2 | 286 | %82,5 | AKP | %49,5 |
| Koyunhamza Köyü | 1 | 114 | %80,7 | CHP | %36,0 |
| Kumyalı Mah. | 12 | 3.904 | %83,7 | AKP | %40,7 |
| Kuşçulu Köyü | 1 | 306 | %83,3 | AKP | %41,9 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 123 | %91,9 | AKP | %72,8 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 161 | %87,0 | AKP | %59,3 |
| Menteşe Köyü | 1 | 85 | %80,0 | AKP | %53,3 |
| Ortaköy | 1 | 106 | %90,6 | AKP | %62,0 |
| Recepli Köyü | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %45,8 |
| Sayfiye Mah. | 4 | 1.449 | %85,7 | AKP | %50,6 |
| Sağlık Köyü | 1 | 123 | %86,2 | CHP | %35,6 |
| Seferli Köyü | 1 | 116 | %82,8 | AKP | %47,3 |
| Sofulu Köyü | 1 | 110 | %85,5 | AKP | %74,5 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 180 | %72,8 | AKP | %70,9 |
| Soğuksu Mah. | 4 | 1.474 | %84,7 | AKP | %46,0 |
| Taşlık Köyü | 1 | 222 | %87,8 | AKP | %69,8 |
| Tekgöz Köyü | 1 | 79 | %83,5 | AKP | %55,4 |
| Tepebaşı Mah. | 1 | 196 | %89,8 | CHP | %39,3 |
| Tepeköy | 1 | 155 | %90,3 | AKP | %72,3 |
| Terziali Köyü | 1 | 198 | %86,9 | AKP | %55,4 |
| Türkelli Köyü | 1 | 133 | %83,5 | AKP | %64,2 |
| Umutlu Köyü | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %78,6 |
| Yalıköy | 1 | 70 | %88,6 | AKP | %58,6 |
| Yeğenli Köyü | 1 | 178 | %84,3 | AKP | %50,3 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 83 | %86,8 | AKP | %54,2 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.670 | %84,4 | AKP | %45,0 |
| Çalış Köyü | 1 | 143 | %88,1 | AKP | %65,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 84 | %100,0 | AKP | %62,5 |
| Çatakkırı Köyü | 1 | 245 | %78,0 | AKP | %58,9 |
| Çavuşlu-Bahşiş Mah. | 1 | 147 | %81,6 | AKP | %35,0 |
| Çavuşlu-Beyli Mah. | 1 | 317 | %84,2 | AKP | %46,3 |
| Çavuşlu-Merkez Mah. | 2 | 748 | %83,2 | AKP | %52,3 |
| Çavuşlu-Obakıran Mah. | 1 | 92 | %87,0 | AKP | %55,7 |
| Çavuşlu-Orta Mah. | 1 | 146 | %81,5 | AKP | %50,0 |
| Çavuşlu-Yeniköy Mah. | 1 | 205 | %85,4 | AKP | %53,0 |
| Çavuşlu-Şahali Mah. | 1 | 124 | %84,7 | AKP | %48,0 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 312 | %87,8 | AKP | %41,9 |
| Çiftlikköy | 1 | 158 | %81,7 | AKP | %38,6 |
| Önerli Köyü | 1 | 143 | %90,2 | AKP | %63,3 |
| Ünlüce Mah. | 1 | 272 | %89,3 | AKP | %45,0 |
| İnanca Köyü | 2 | 453 | %85,4 | AKP | %52,4 |
| İsmailbeyli Köyü | 1 | 238 | %87,4 | AKP | %49,8 |
| Şafaklı Köyü | 1 | 199 | %75,9 | AKP | %51,0 |
| Şahinyuva Köyü | 1 | 134 | %92,5 | AKP | %70,0 |
| Şenlik Köyü | 1 | 95 | %95,8 | AKP | %84,3 |