%43,0
AK PARTİ birinci
84.644 geçerli oy · katılım %87,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Giresun Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,0 ile birinci; 84.644 geçerli oy, katılım %87,1.
Kayıtlı seçmen 99.197 · Oy kullanan 86.368 (katılım %87,1) · Geçerli 84.644 · Geçersiz 1.724
Giresun Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 36.382 | %43,0 |
| İYİ | 18.224 | %21,5 |
| CHP | 18.110 | %21,4 |
| MHP | 7.978 | %9,4 |
| HDP | 1.391 | %1,6 |
| SAADET | 1.073 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 788 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 266 | %0,3 |
| VATAN | 227 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 205 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Giresun Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akıncı Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %46,9 |
| Akköy | 2 | 337 | %88,7 | AKP | %56,2 |
| Aksu Mah. | 17 | 5.945 | %87,7 | AKP | %52,2 |
| Akçalı Köyü | 1 | 287 | %87,5 | AKP | %41,2 |
| Alınca Köyü | 1 | 389 | %89,2 | AKP | %65,3 |
| Anbaralan Köyü | 1 | 130 | %86,2 | AKP | %77,8 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 446 | %90,6 | AKP | %55,9 |
| Barça Köyü | 2 | 694 | %82,6 | AKP | %58,2 |
| Barçaçakırlı Köyü | 1 | 200 | %91,5 | AKP | %61,3 |
| Bayazıt Köyü | 1 | 183 | %90,2 | CHP | %34,2 |
| Boztekke Köyü | 3 | 800 | %86,3 | AKP | %45,1 |
| Burhaniye Köyü | 1 | 236 | %91,1 | AKP | %38,6 |
| Camili Köyü | 2 | 444 | %86,5 | AKP | %39,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 205 | %87,8 | AKP | %37,3 |
| Darıköy | 1 | 314 | %87,6 | AKP | %70,0 |
| Duroğlu-Demirci Mah. | 2 | 449 | %75,7 | AKP | %62,2 |
| Duroğlu-Homurlu Mah. | 2 | 677 | %67,2 | AKP | %46,5 |
| Duroğlu-Konacık Mah. | 4 | 1.266 | %71,1 | AKP | %48,2 |
| Duroğlu-Tekke Mah. | 2 | 686 | %70,6 | AKP | %56,3 |
| Duroğlu-Çağlayan Mah. | 1 | 266 | %81,6 | AKP | %36,8 |
| Ergence Köyü | 1 | 96 | %88,5 | AKP | %61,0 |
| Erikliman Mah. | 4 | 940 | %91,9 | CHP | %31,1 |
| Eriklimanı Köyü | 2 | 491 | %90,0 | AKP | %63,6 |
| Esentepe Köyü | 1 | 167 | %86,2 | AKP | %68,1 |
| Evrenköy | 1 | 125 | %97,6 | AKP | %44,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 8 | 2.952 | %88,1 | AKP | %53,6 |
| Gaziler Mah. | 6 | 2.036 | %84,7 | CHP | %31,4 |
| Gedikkaya Mah. | 24 | 8.416 | %88,4 | AKP | %39,0 |
| Gedikli Köyü | 1 | 332 | %86,1 | AKP | %64,3 |
| Gemilerçekeği Mah. | 16 | 5.992 | %87,2 | AKP | %41,3 |
| Güney Köyü | 1 | 174 | %83,9 | AKP | %61,3 |
| Güre Mah. | 3 | 1.135 | %90,7 | CHP | %38,2 |
| Gürköy | 1 | 173 | %90,2 | AKP | %49,0 |
| Güveç Köyü | 1 | 294 | %86,7 | AKP | %61,2 |
| Hacı Hüseyin Mah. | 14 | 5.039 | %87,8 | AKP | %34,1 |
| Hacımiktat Mah. | 6 | 1.995 | %86,7 | AKP | %40,1 |
| Hacısiyam Mah. | 20 | 7.514 | %86,3 | AKP | %44,2 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 184 | %89,1 | AKP | %58,9 |
| Hisargeriş Köyü | 1 | 214 | %76,6 | AKP | %49,1 |
| Kale Mah. | 4 | 1.304 | %93,0 | CHP | %32,2 |
| Kapu Mah. | 3 | 994 | %87,0 | AKP | %31,3 |
| Karaali Köyü | 1 | 111 | %89,2 | AKP | %49,5 |
| Kavaklar Mah. | 12 | 4.349 | %87,5 | AKP | %39,2 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 884 | %88,8 | CHP | %39,6 |
| Kemaliye Köyü | 1 | 308 | %83,1 | AKP | %49,2 |
| Küçükköy Mah. | 2 | 642 | %89,4 | AKP | %56,7 |
| Lapa Köyü | 1 | 327 | %86,9 | AKP | %64,0 |
| Melikli Köyü | 1 | 319 | %89,0 | AKP | %64,2 |
| Mesudiye Köyü | 2 | 302 | %89,1 | AKP | %62,0 |
| Nizamiye Mah. | 9 | 3.171 | %88,6 | AKP | %39,0 |
| Okçu Köyü | 2 | 423 | %92,0 | AKP | %66,5 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 319 | %88,4 | AKP | %41,5 |
| Ortaköy | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %50,6 |
| Osmaniye Köyü | 2 | 498 | %88,4 | AKP | %60,4 |
| Osmaniye Mah. | 8 | 2.697 | %86,6 | AKP | %37,1 |
| Pınarçukuru Köyü | 1 | 222 | %86,0 | AKP | %68,5 |
| Samanlıkkıranı Mah. | 1 | 286 | %92,3 | CHP | %37,2 |
| Sarvan Köyü | 1 | 345 | %84,4 | AKP | %49,3 |
| Sayca Köyü | 2 | 528 | %86,9 | AKP | %70,7 |
| Seldeğirmeni Mah. | 6 | 1.931 | %89,4 | AKP | %44,1 |
| Seyitköy | 1 | 214 | %93,5 | MHP | %69,4 |
| Sıvacı Köyü | 1 | 123 | %83,7 | AKP | %46,5 |
| Sultan Selim Mah. | 1 | 305 | %88,9 | AKP | %34,0 |
| Sultaniye Köyü | 1 | 270 | %78,5 | AKP | %74,2 |
| Teyyaredüzü Mah. | 27 | 9.736 | %87,1 | AKP | %38,4 |
| Uzgur Köyü | 1 | 255 | %89,4 | AKP | %50,0 |
| Uzkara Köyü | 1 | 139 | %84,9 | AKP | %57,4 |
| Yalı Mah. | 1 | 317 | %88,6 | AKP | %49,1 |
| Yaykınlık Köyü | 1 | 120 | %96,7 | AKP | %79,3 |
| Yazlık Köyü | 1 | 170 | %89,4 | AKP | %65,1 |
| Yağmurca Köyü | 1 | 279 | %83,5 | AKP | %50,9 |
| Yenicehisar Köyü | 1 | 290 | %85,5 | AKP | %58,9 |
| Yukarıalınlı Köyü | 1 | 162 | %87,7 | AKP | %38,1 |
| Çamlık Köyü | 1 | 165 | %95,8 | AKP | %65,0 |
| Çandır Köyü | 1 | 300 | %86,7 | AKP | %34,5 |
| Çavuşoğlu Köyü | 1 | 240 | %88,8 | AKP | %40,7 |
| Çaykara Mah. | 3 | 910 | %89,6 | AKP | %45,8 |
| Çınarlar Mah. | 7 | 2.404 | %85,5 | CHP | %31,6 |
| Çıtlakkale Mah. | 23 | 8.536 | %87,4 | AKP | %44,8 |
| Çukurköy | 1 | 156 | %91,0 | AKP | %61,9 |
| Çimşir Köyü | 1 | 144 | %91,7 | AKP | %65,9 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 153 | %81,7 | AKP | %39,3 |
| Ülper Köyü | 1 | 354 | %87,3 | AKP | %48,3 |
| İncegeriş Köyü | 1 | 142 | %87,3 | AKP | %53,3 |
| İnişdibi Köyü | 1 | 346 | %89,9 | AKP | %69,2 |
| Şeyhkeramettin Mah. | 2 | 590 | %84,4 | AKP | %33,4 |