%69,9
AK PARTİ birinci
13.566 geçerli oy · katılım %87,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Dereli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %69,9 ile birinci; 13.566 geçerli oy, katılım %87,5.
Kayıtlı seçmen 16.091 · Oy kullanan 14.074 (katılım %87,5) · Geçerli 13.566 · Geçersiz 508
Dereli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.485 | %69,9 |
| İYİ | 1.662 | %12,3 |
| MHP | 1.103 | %8,1 |
| CHP | 895 | %6,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 197 | %1,5 |
| SAADET | 80 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 54 | %0,4 |
| VATAN | 46 | %0,3 |
| HDP | 25 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Dereli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkaya Köyü | 2 | 439 | %90,0 | AKP | %80,7 |
| Aksu Köyü | 1 | 150 | %91,3 | AKP | %88,9 |
| Alancık Köyü | 2 | 448 | %91,5 | AKP | %87,3 |
| Bahçeli Mah. | 2 | 724 | %83,7 | AKP | %45,9 |
| Dereli Mah. | 5 | 1.384 | %80,2 | AKP | %50,9 |
| Eğriambar Köyü | 2 | 566 | %87,1 | AKP | %65,9 |
| Fatih Mah. | 1 | 379 | %80,5 | AKP | %56,2 |
| Güdül Köyü | 1 | 343 | %82,2 | AKP | %65,4 |
| Güzelköy | 1 | 155 | %93,6 | AKP | %68,1 |
| Heydere Köyü | 1 | 339 | %94,1 | AKP | %79,8 |
| Hisarköy | 1 | 107 | %86,0 | AKP | %57,1 |
| Kızıltaş Köyü | 2 | 604 | %95,2 | AKP | %81,6 |
| Konuklu Köyü | 1 | 227 | %92,5 | AKP | %86,4 |
| Kurtulmuş Köyü | 2 | 496 | %86,5 | AKP | %68,1 |
| Kuzca Mah. | 1 | 263 | %87,5 | AKP | %78,1 |
| Kuşluhan Mah. | 3 | 784 | %83,7 | AKP | %54,6 |
| Küknarlı Köyü | 1 | 277 | %86,6 | AKP | %75,1 |
| Kümbet Köyü | 1 | 201 | %91,5 | AKP | %43,9 |
| Küçükahmet Köyü | 1 | 240 | %92,9 | AKP | %62,8 |
| Maden Köyü | 1 | 49 | %98,0 | AKP | %81,3 |
| Meşeliyatak Köyü | 1 | 307 | %80,8 | AKP | %77,5 |
| Pınarlar Köyü | 1 | 200 | %89,5 | AKP | %81,8 |
| Sarıyakup Köyü | 1 | 230 | %90,0 | AKP | %86,9 |
| Sütlüce Mah. | 3 | 1.111 | %80,7 | AKP | %54,2 |
| Tamdere Köyü | 1 | 187 | %83,4 | AKP | %85,7 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 199 | %90,0 | AKP | %57,6 |
| Tepeköy | 1 | 145 | %91,7 | AKP | %93,1 |
| Tepeküknarlı Köyü | 1 | 204 | %91,7 | AKP | %76,7 |
| Uzundere Köyü | 1 | 218 | %89,0 | AKP | %45,1 |
| Yavuzkemal-Güzyurdu Mah. | 1 | 364 | %92,6 | AKP | %92,6 |
| Yavuzkemal-Hapan Mah. | 1 | 292 | %96,6 | AKP | %86,9 |
| Yavuzkemal-Kulakkaya Mah. | 2 | 551 | %88,2 | AKP | %79,2 |
| Yavuzkemal-Yeni Mah. | 1 | 145 | %88,3 | AKP | %81,2 |
| Yavuzkemal-Yuva Mah. | 1 | 223 | %92,8 | AKP | %88,2 |
| Yavuzkemal-Şıhlar Mah. | 1 | 318 | %91,8 | AKP | %81,8 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 138 | %86,2 | AKP | %45,5 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 385 | %88,8 | AKP | %75,5 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 150 | %95,3 | AKP | %82,1 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 153 | %94,1 | AKP | %80,0 |
| Yıldız Köyü | 1 | 368 | %88,3 | AKP | %84,2 |
| Yüce Köyü | 2 | 485 | %91,1 | AKP | %77,2 |
| Çalca Köyü | 2 | 725 | %87,0 | AKP | %64,1 |
| Çalköy | 1 | 241 | %84,7 | AKP | %71,1 |
| Çamlı Köyü | 1 | 348 | %87,9 | AKP | %79,8 |
| Çengelköy | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %78,9 |
| İçmesu Köyü | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %71,6 |