Çamoluk · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇamoluk ilçesi
%78,0
AK PARTİ birinci
4.863 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çamoluk ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %78,0 ile birinci; 4863 geçerli oy, katılım %86,0.
Çamoluk
Kayıtlı seçmen 5.760 · Oy kullanan 4.952 (katılım %86,0) · Geçerli 4.863 · Geçersiz 89
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyapı Köyü | 1 | 128 | %83,6 | AKP | %77,8 |
| Bayır Köyü | 1 | 161 | %84,5 | AKP | %86,6 |
| Daldibi Köyü | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %91,4 |
| Dulundas Mah. | 1 | 118 | %78,0 | AKP | %83,0 |
| Eğnir Köyü | 1 | 73 | %83,6 | AKP | %85,3 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 46 | %95,7 | AKP | %79,6 |
| Gücer Köyü | 1 | 122 | %95,9 | AKP | %88,9 |
| Gürçalı Köyü | 1 | 155 | %83,9 | AKP | %89,2 |
| Hacıahmetoğlu Köyü | 1 | 171 | %81,3 | AKP | %75,9 |
| Hacıören Köyü | 1 | 79 | %87,3 | AKP | %45,3 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 63 | %90,5 | AKP | %65,5 |
| Kaledere Köyü | 1 | 136 | %93,4 | AKP | %94,4 |
| Karadikmen Köyü | 1 | 274 | %82,9 | AKP | %95,6 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 348 | %76,7 | AKP | %70,0 |
| Kayacık Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %81,3 |
| Kaynar Köyü | 1 | 76 | %79,0 | CHP | %70,0 |
| Kılıçtutan Köyü | 1 | 128 | %87,5 | AKP | %75,7 |
| Koçak Köyü | 1 | 85 | %90,6 | AKP | %93,5 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 465 | %76,3 | AKP | %56,3 |
| Kurukol Mah. | 1 | 163 | %84,7 | AKP | %93,4 |
| Kutluca Köyü | 1 | 222 | %86,0 | AKP | %87,7 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 198 | %82,3 | AKP | %92,0 |
| Okçaören Köyü | 1 | 46 | %97,8 | CHP | %82,9 |
| Ozanköy | 1 | 68 | %91,2 | AKP | %83,3 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 141 | %85,1 | AKP | %72,5 |
| Sarpkaya Köyü | 1 | 221 | %92,3 | AKP | %86,8 |
| Taşdemir Köyü | 1 | 180 | %91,7 | AKP | %80,5 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %92,4 |
| Usluca Köyü | 1 | 324 | %95,1 | AKP | %83,1 |
| Yazılar Mah. | 1 | 365 | %80,6 | AKP | %68,3 |
| Yenice Köyü | 2 | 557 | %92,6 | AKP | %85,2 |
| Yeniköy | 1 | 129 | %97,7 | AKP | %92,1 |
| Yusufeli Köyü | 1 | 105 | %89,5 | AKP | %73,1 |
| Yuvacık Mah. | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %77,1 |
| Çakılkaya Köyü | 1 | 196 | %71,9 | AKP | %50,4 |