%44,6
AK PARTİ birinci
17.164 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Oğuzeli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,6 ile birinci; 17.164 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 19.461 · Oy kullanan 17.438 (katılım %89,6) · Geçerli 17.164 · Geçersiz 274
Oğuzeli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.662 | %44,6 |
| MHP | 4.566 | %26,6 |
| CHP | 2.772 | %16,2 |
| İYİ | 1.386 | %8,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 256 | %1,5 |
| HDP | 227 | %1,3 |
| SAADET | 190 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 61 | %0,4 |
| VATAN | 26 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 18 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Oğuzeli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acer Mah. | 1 | 43 | %104,7 | MHP | %56,8 |
| Akçamezra Mah. | 1 | 97 | %101,0 | AKP | %57,3 |
| Altınyurt Mah. | 2 | 517 | %91,7 | AKP | %61,5 |
| Ambarcık Mah. | 1 | 44 | %100,0 | MHP | %44,2 |
| Arslanlı Mah. | 1 | 152 | %92,1 | MHP | %48,9 |
| Asmacık Mah. | 1 | 168 | %101,8 | AKP | %74,9 |
| Aydınkaya Mah. | 1 | 56 | %89,3 | AKP | %44,9 |
| Aşağı Güneyse Mah. | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %42,1 |
| Aşağı Yeniyapan Mah. | 1 | 213 | %99,1 | AKP | %65,9 |
| Belören Mah. | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %44,0 |
| Beşdeli Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Bulduk Mah. | 2 | 704 | %87,4 | AKP | %42,5 |
| Büyükkaracaviran Mah. | 1 | 313 | %82,4 | MHP | %51,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 825 | %87,5 | AKP | %50,2 |
| Demirkonak Mah. | 1 | 82 | %91,5 | AKP | %86,7 |
| Dero Küçükkaracaviran Mah. | 1 | 61 | %90,2 | AKP | %35,2 |
| Devehüyüğü Mah. | 1 | 49 | %91,8 | MHP | %40,9 |
| Dokuzyol Mah. | 1 | 302 | %91,7 | CHP | %47,6 |
| Doğanpınar Mah. | 1 | 312 | %91,0 | AKP | %42,7 |
| Duruköy Mah. | 1 | 41 | %73,2 | İYİ | %40,0 |
| Dutluca Mah. | 1 | 183 | %92,9 | MHP | %32,1 |
| Dibecik Mah. | 1 | 165 | %87,9 | AKP | %49,7 |
| Dikmetaş Mah. | 1 | 33 | %78,8 | CHP | %80,8 |
| Direkli Mah. | 1 | 161 | %91,3 | AKP | %43,8 |
| Ekinveren Mah. | 1 | 142 | %90,9 | AKP | %38,0 |
| Ermiş Mah. | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %38,8 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.077 | %82,9 | AKP | %41,6 |
| Gebe Mah. | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %58,6 |
| Gedik Mah. | 1 | 79 | %100,0 | AKP | %51,9 |
| Güllük Mah. | 2 | 483 | %91,9 | AKP | %40,6 |
| Gündoğan Mah. | 1 | 294 | %88,1 | AKP | %50,6 |
| Gürsu Mah. | 2 | 751 | %91,0 | AKP | %47,2 |
| Güveçli Mah. | 1 | 68 | %79,4 | AKP | %48,2 |
| Güzelce Mah. | 1 | 42 | %92,9 | AKP | %43,2 |
| Hacar Mah. | 1 | 63 | %100,0 | AKP | %41,9 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %51,6 |
| Hötoğlu Mah. | 1 | 116 | %77,6 | AKP | %69,7 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 527 | %90,3 | AKP | %42,5 |
| Kabacaağaç Mah. | 1 | 35 | %102,9 | AKP | %61,1 |
| Karaburun Mah. | 1 | 44 | %104,6 | MHP | %33,3 |
| Karadibek Mah. | 1 | 69 | %98,6 | CHP | %76,5 |
| Karaman Mah. | 1 | 109 | %92,7 | MHP | %47,0 |
| Karataş Mah. | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %45,7 |
| Kavunluk Mah. | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %44,4 |
| Kayacık Mah. | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %44,8 |
| Kayalıpınar Mah. | 1 | 165 | %88,5 | AKP | %60,7 |
| Kaşyolu Mah. | 1 | 157 | %88,5 | MHP | %50,8 |
| Kersentaş Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %42,6 |
| Keçikuyusu Mah. | 1 | 94 | %100,0 | MHP | %44,1 |
| Keçili Mah. | 1 | 113 | %94,7 | İYİ | %36,5 |
| Kılavuz Mah. | 1 | 145 | %89,7 | AKP | %49,2 |
| Kovanlı Mah. | 1 | 81 | %92,6 | CHP | %65,3 |
| Koçaklar Mah. | 1 | 43 | %107,0 | CHP | %58,7 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 586 | %84,8 | AKP | %43,7 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 27 | %100,0 | CHP | %53,9 |
| Körkün Mah. | 2 | 431 | %94,7 | AKP | %43,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 1 | 115 | %88,7 | AKP | %40,6 |
| Oğuzlar Mah. | 2 | 686 | %76,4 | AKP | %43,1 |
| Sazgın Mah. | 1 | 195 | %93,3 | AKP | %43,9 |
| Sergili Mah. | 1 | 67 | %100,0 | MHP | %50,0 |
| Sevindi Mah. | 1 | 93 | %91,4 | AKP | %36,9 |
| Subaşı Mah. | 3 | 792 | %85,4 | AKP | %42,0 |
| Sütlüce Mah. | 1 | 12 | %133,3 | MHP | %73,3 |
| Taşlı Mah. | 1 | 42 | %107,1 | CHP | %62,2 |
| Taşyazı Mah. | 1 | 136 | %88,2 | AKP | %41,0 |
| Taşçanak Mah. | 1 | 33 | %90,9 | AKP | %36,7 |
| Tınazdere Mah. | 1 | 199 | %97,0 | AKP | %65,6 |
| Tüzel Mah. | 1 | 44 | %106,8 | AKP | %57,8 |
| Ulaşlı Mah. | 1 | 88 | %81,8 | AKP | %62,5 |
| Uğurova Mah. | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %29,8 |
| Yakacık Mah. | 2 | 447 | %85,2 | AKP | %41,8 |
| Yalnızbağ Mah. | 1 | 166 | %99,4 | AKP | %72,6 |
| Yazılı Mah. | 2 | 487 | %90,6 | MHP | %52,9 |
| Yeni Cumhuriyet Mah. | 1 | 73 | %102,7 | AKP | %73,3 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %46,4 |
| Yeşildere Mah. | 2 | 441 | %92,7 | AKP | %51,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 41 | %95,1 | AKP | %79,0 |
| Yukarıgüneyse Mah. | 1 | 158 | %93,7 | AKP | %40,4 |
| Çatalsu Mah. | 1 | 334 | %89,8 | AKP | %38,3 |
| Çatalçam Mah. | 1 | 100 | %88,0 | CHP | %46,0 |
| Çavuşbaşı Mah. | 1 | 24 | %108,3 | MHP | %50,0 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 403 | %85,9 | AKP | %45,5 |
| Çaybeyi Mah. | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %54,0 |
| Üçdamlar Mah. | 1 | 75 | %88,0 | AKP | %47,0 |
| Üçkubbe Mah. | 1 | 92 | %80,4 | MHP | %38,9 |
| İkizkuyu Mah. | 1 | 57 | %89,5 | MHP | %36,7 |
| İnceyol Mah. | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %49,3 |
| İnkılap Mah. | 1 | 37 | %94,6 | MHP | %60,0 |
| İnönü Mah. | 2 | 547 | %94,0 | AKP | %44,3 |
| Şahinbey Mah. | 3 | 920 | %93,3 | AKP | %49,4 |
| Şıh Küçükkaracaviran Mah. | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %65,6 |