%71,7
AK PARTİ birinci
10.689 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tortum ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %71,7 ile birinci; 10.689 geçerli oy, katılım %90,6.
Kayıtlı seçmen 11.952 · Oy kullanan 10.828 (katılım %90,6) · Geçerli 10.689 · Geçersiz 139
Tortum Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.659 | %71,7 |
| MHP | 1.846 | %17,3 |
| İYİ | 619 | %5,8 |
| CHP | 220 | %2,1 |
| SAADET | 159 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 135 | %1,3 |
| HÜDA PAR | 16 | %0,2 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| HDP | 10 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tortum mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbaba Mah. | 1 | 119 | %90,8 | AKP | %51,0 |
| Aksu Mah. | 2 | 216 | %95,4 | AKP | %91,5 |
| Aktaş Mah. | 1 | 92 | %90,2 | AKP | %74,7 |
| Alapınar Mah. | 1 | 140 | %97,1 | AKP | %83,7 |
| Alparslan Mah. | 2 | 692 | %82,7 | AKP | %52,7 |
| Arılı Mah. | 1 | 131 | %96,2 | AKP | %76,0 |
| Aşağı Serdarlı Mah. | 3 | 480 | %95,6 | AKP | %80,2 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 95 | %86,3 | MHP | %32,5 |
| Ballı Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %83,3 |
| Bağbaşı Mah. | 5 | 1.101 | %87,2 | AKP | %64,2 |
| Cihanlı Mah. | 1 | 301 | %97,7 | AKP | %92,5 |
| Demirciler Mah. | 1 | 204 | %93,1 | AKP | %79,4 |
| Derekapı Mah. | 1 | 293 | %93,5 | AKP | %66,1 |
| Derinpınar Mah. | 1 | 168 | %100,0 | AKP | %94,6 |
| Doruklu Mah. | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %73,7 |
| Dikmen Mah. | 1 | 357 | %87,7 | AKP | %81,7 |
| Esendurak Mah. | 1 | 121 | %91,7 | AKP | %70,6 |
| Gökdere Mah. | 1 | 114 | %101,8 | AKP | %93,1 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 28 | %100,0 | AKP | %85,7 |
| Kaleboynu Mah. | 1 | 153 | %98,0 | AKP | %91,3 |
| Kaledibi Mah. | 1 | 233 | %89,3 | AKP | %65,5 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %83,6 |
| Karlı Mah. | 1 | 106 | %91,5 | AKP | %68,0 |
| Kazandere Mah. | 1 | 229 | %90,4 | AKP | %72,3 |
| Kemerkaya Mah. | 1 | 34 | %79,4 | MHP | %51,9 |
| Kırmalı Mah. | 1 | 41 | %97,6 | AKP | %72,5 |
| Konak Mah. | 1 | 102 | %85,3 | AKP | %44,2 |
| Kireçli Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %68,0 |
| Meydanlar Mah. | 2 | 105 | %98,1 | AKP | %74,8 |
| Pehlivanlı Mah. | 4 | 818 | %89,9 | AKP | %78,4 |
| Peynirli Mah. | 1 | 81 | %87,7 | AKP | %68,6 |
| Serdarlı Mah. | 3 | 641 | %93,1 | AKP | %76,5 |
| Suyatağı Mah. | 1 | 147 | %91,8 | AKP | %60,9 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 79 | %86,1 | AKP | %61,8 |
| Tatlısu Mah. | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %70,0 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %76,5 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 60 | %103,3 | AKP | %75,4 |
| Tortumkale Mah. | 1 | 167 | %87,4 | AKP | %57,9 |
| Tipili Mah. | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %89,2 |
| Uzunkavak Mah. | 1 | 366 | %94,8 | AKP | %85,0 |
| Vişneli Mah. | 1 | 151 | %95,4 | AKP | %86,5 |
| Yamankaya Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %98,5 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 3 | 872 | %81,5 | AKP | %54,7 |
| Yazyurdu Mah. | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %84,4 |
| Yağcılar Mah. | 1 | 86 | %66,3 | AKP | %63,2 |
| Yellitepe Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %72,1 |
| Yukarısivri Mah. | 1 | 356 | %93,3 | AKP | %87,3 |
| Yumaklı Mah. | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %71,9 |
| Ziyaretli Mah. | 1 | 149 | %98,0 | AKP | %82,8 |
| Çakıllı Mah. | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %75,6 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 192 | %86,5 | AKP | %49,7 |
| Çardaklı Mah. | 1 | 53 | %92,5 | AKP | %71,4 |
| Çataldere Mah. | 1 | 21 | %104,8 | AKP | %77,3 |
| Çaylıca Mah. | 1 | 148 | %91,9 | AKP | %78,7 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %67,7 |
| Çivilikaya Mah. | 1 | 66 | %86,4 | AKP | %78,2 |
| İncedere Mah. | 1 | 159 | %93,7 | AKP | %64,5 |
| Şenyurt Mah. | 5 | 768 | %87,0 | AKP | %59,8 |