%45,4
AK PARTİ birinci
10.659 geçerli oy · katılım %81,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şenkaya ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,4 ile birinci; 10.659 geçerli oy, katılım %81,1.
Kayıtlı seçmen 13.512 · Oy kullanan 10.954 (katılım %81,1) · Geçerli 10.659 · Geçersiz 295
Şenkaya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.838 | %45,4 |
| CHP | 2.094 | %19,7 |
| HDP | 1.342 | %12,6 |
| MHP | 1.236 | %11,6 |
| İYİ | 589 | %5,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 348 | %3,3 |
| SAADET | 118 | %1,1 |
| VATAN | 38 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 30 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şenkaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 75 | %88,0 | CHP | %57,6 |
| Akşar Mah. | 3 | 830 | %88,6 | AKP | %62,5 |
| Alıcık Mah. | 1 | 341 | %86,2 | AKP | %51,6 |
| Atyolu Mah. | 1 | 274 | %52,2 | HDP | %51,4 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 75 | %86,7 | CHP | %60,7 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.119 | %70,2 | AKP | %33,9 |
| Aşağıbakraçlı Mah. | 1 | 72 | %84,7 | AKP | %50,0 |
| Balkaya Mah. | 1 | 198 | %70,7 | AKP | %73,6 |
| Bereketli Mah. | 1 | 46 | %60,9 | AKP | %89,3 |
| Beykaynak Mah. | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %50,9 |
| Beşpınarlar Mah. | 1 | 223 | %94,2 | CHP | %60,0 |
| Deliktaş Mah. | 1 | 109 | %82,6 | AKP | %75,9 |
| Değirmenlidere Mah. | 1 | 354 | %89,6 | AKP | %66,2 |
| Dokuzelma Mah. | 1 | 26 | %100,0 | AKP | %61,5 |
| Dolunay Mah. | 1 | 237 | %100,4 | SAADET | %0,8 |
| Doğanköy Mah. | 1 | 99 | %86,9 | AKP | %56,8 |
| Dörtyol Mah. | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %85,9 |
| Esence Mah. | 1 | 30 | %126,7 | AKP | %44,7 |
| Esenyurt Mah. | 1 | 126 | %82,5 | AKP | %63,5 |
| Evbakan Mah. | 1 | 150 | %89,3 | AKP | %79,1 |
| Gaziler Mah. | 1 | 254 | %86,2 | AKP | %50,5 |
| Gezenek Mah. | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %50,0 |
| Göllet Mah. | 1 | 116 | %88,8 | AKP | %60,2 |
| Göreşken Mah. | 1 | 122 | %90,2 | AKP | %41,8 |
| Gözalan Mah. | 1 | 220 | %90,0 | AKP | %66,7 |
| Gözebaşı Mah. | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %62,9 |
| Gülveren Mah. | 1 | 139 | %85,6 | AKP | %63,6 |
| Hoşköy Mah. | 1 | 92 | %87,0 | AKP | %67,5 |
| Kayalısu Mah. | 1 | 169 | %76,9 | CHP | %57,4 |
| Kaynak Mah. | 2 | 106 | %91,5 | AKP | %59,4 |
| Köroğlu Mah. | 1 | 259 | %91,5 | AKP | %45,2 |
| Köşkköy Mah. | 2 | 158 | %89,9 | AKP | %78,4 |
| Kürkçü Mah. | 1 | 152 | %86,8 | HDP | %52,3 |
| Kireçli Mah. | 1 | 15 | %60,0 | AKP | %44,4 |
| Nişantaşı Mah. | 2 | 418 | %87,6 | CHP | %59,7 |
| Ormanlı Mah. | 1 | 334 | %91,6 | AKP | %56,6 |
| Oyuktaş Mah. | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %57,9 |
| Paşalı Mah. | 4 | 1.230 | %52,6 | AKP | %40,4 |
| Penek Mah. | 1 | 144 | %97,2 | AKP | %80,6 |
| Sarıkayalar Mah. | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %72,2 |
| Sarıyar Mah. | 1 | 115 | %81,7 | AKP | %60,2 |
| Sındıran Mah. | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %51,4 |
| Susuz Mah. | 1 | 225 | %74,2 | AKP | %77,2 |
| Söğütler Mah. | 1 | 285 | %83,9 | AKP | %89,4 |
| Tahtköy Mah. | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %57,7 |
| Tazeköy Mah. | 1 | 30 | %70,0 | AKP | %95,2 |
| Teketaş Mah. | 1 | 101 | %79,2 | AKP | %56,0 |
| Turnalı Mah. | 2 | 123 | %84,6 | AKP | %65,4 |
| Tütenocak Mah. | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %77,1 |
| Timurkışla Mah. | 2 | 89 | %89,9 | AKP | %80,0 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 104 | %64,4 | CHP | %56,3 |
| Yanıkkaval Mah. | 1 | 286 | %69,2 | HDP | %62,8 |
| Yaymeşe Mah. | 1 | 108 | %80,6 | AKP | %71,8 |
| Yazılı Mah. | 1 | 93 | %101,1 | CHP | %80,4 |
| Yelkıran Mah. | 1 | 38 | %89,5 | CHP | %72,7 |
| Yeşildemet Mah. | 1 | 79 | %96,2 | CHP | %86,5 |
| Yeşilkaya Mah. | 1 | 81 | %91,4 | AKP | %62,0 |
| Yoğurtçular Mah. | 3 | 630 | %82,9 | CHP | %52,6 |
| Yukarı Mah. | 2 | 560 | %82,3 | AKP | %35,4 |
| Yukarıbakraçlı Mah. | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %75,7 |
| Yünören Mah. | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %65,9 |
| Yürekli Mah. | 1 | 137 | %93,4 | AKP | %61,3 |
| Zümrüt Mah. | 1 | 120 | %96,7 | AKP | %75,5 |
| Çamlıalan Mah. | 1 | 376 | %75,8 | CHP | %72,2 |
| Çatalelma Mah. | 1 | 104 | %82,7 | AKP | %71,8 |
| Özyurt Mah. | 1 | 286 | %87,4 | AKP | %60,6 |
| İkizpınar Mah. | 1 | 55 | %83,6 | CHP | %46,7 |
| İnceçay Mah. | 1 | 103 | %87,4 | AKP | %84,3 |
| İçmesu Mah. | 1 | 51 | %86,3 | AKP | %84,1 |
| İğdeli Mah. | 1 | 159 | %70,4 | AKP | %54,9 |
| Şenpınar Mah. | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %69,1 |