%74,3
HDP birinci
13.098 geçerli oy · katılım %83,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karayazı ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %74,3 ile birinci; 13.098 geçerli oy, katılım %83,4.
Kayıtlı seçmen 16.250 · Oy kullanan 13.557 (katılım %83,4) · Geçerli 13.098 · Geçersiz 459
Karayazı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 9.734 | %74,3 |
| AKP | 2.765 | %21,1 |
| MHP | 200 | %1,5 |
| CHP | 149 | %1,1 |
| İYİ | 83 | %0,6 |
| SAADET | 59 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 44 | %0,3 |
| VATAN | 37 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karayazı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdurrahmanköy Mah. | 2 | 163 | %80,4 | HDP | %58,2 |
| Akarsu Mah. | 1 | 210 | %79,5 | HDP | %95,2 |
| Akpınar Mah. | 1 | 22 | %95,5 | AKP | %70,0 |
| Alemdağı Mah. | 1 | 246 | %85,0 | HDP | %97,6 |
| Aliküllek Mah. | 1 | 114 | %76,3 | HDP | %95,4 |
| Anıtlı Mah. | 1 | 242 | %81,4 | HDP | %54,5 |
| Aydınsu Mah. | 2 | 181 | %84,5 | HDP | %93,2 |
| Ağaçlı Mah. | 1 | 177 | %89,3 | HDP | %92,1 |
| Aşağısöylemez Mah. | 2 | 581 | %80,9 | HDP | %90,5 |
| Aşağıincesu Mah. | 1 | 289 | %86,5 | HDP | %91,4 |
| Bayraktar Mah. | 2 | 656 | %88,3 | HDP | %69,0 |
| Bezirhane Mah. | 1 | 70 | %111,4 | AKP | %72,7 |
| Değirmenkaya Mah. | 3 | 843 | %82,1 | HDP | %81,4 |
| Doruca Mah. | 1 | 46 | %100,0 | HDP | %88,6 |
| Duruca Mah. | 1 | 157 | %87,3 | HDP | %92,4 |
| Dörtpınar Mah. | 1 | 132 | %101,5 | HDP | %59,1 |
| Dündar Mah. | 1 | 106 | %94,3 | HDP | %92,0 |
| Elmaağaç Mah. | 2 | 262 | %74,8 | HDP | %67,4 |
| Geventepe Mah. | 1 | 98 | %78,6 | HDP | %93,4 |
| Göksu Mah. | 1 | 371 | %85,2 | HDP | %88,6 |
| Göktepe Mah. | 1 | 67 | %79,1 | HDP | %67,9 |
| Güllü Mah. | 1 | 88 | %86,4 | HDP | %73,0 |
| Hacıbayram Mah. | 1 | 119 | %82,4 | HDP | %94,9 |
| Hasanova Mah. | 2 | 179 | %90,5 | HDP | %80,8 |
| Kapanlı Mah. | 1 | 119 | %94,1 | HDP | %91,7 |
| Karaağıl Mah. | 1 | 313 | %86,6 | HDP | %68,1 |
| Karabey Mah. | 2 | 84 | %84,5 | HDP | %73,1 |
| Karakale Mah. | 1 | 147 | %72,8 | HDP | %54,8 |
| Karakaya Mah. | 3 | 252 | %86,5 | AKP | %52,2 |
| Karasu Mah. | 1 | 227 | %87,7 | HDP | %61,2 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 320 | %84,7 | AKP | %55,4 |
| Kayalar Mah. | 1 | 96 | %82,3 | HDP | %78,1 |
| Kazbel Mah. | 1 | 171 | %76,6 | HDP | %73,4 |
| Kırgındere Mah. | 1 | 116 | %75,9 | AKP | %59,0 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 62 | %85,5 | HDP | %78,4 |
| Kurupınar Mah. | 1 | 70 | %92,9 | HDP | %90,8 |
| Kösehasan Mah. | 1 | 184 | %83,7 | HDP | %89,3 |
| Köyceğiz Mah. | 2 | 386 | %79,5 | HDP | %73,6 |
| Molla Osman Mah. | 1 | 186 | %71,5 | HDP | %59,4 |
| Mollabekir Mah. | 1 | 32 | %109,4 | HDP | %85,7 |
| Muratlı Mah. | 1 | 46 | %89,1 | HDP | %75,0 |
| Payveren Mah. | 1 | 188 | %79,3 | AKP | %57,5 |
| Salyamaç Mah. | 2 | 389 | %87,9 | HDP | %81,4 |
| Sancaktar Mah. | 1 | 134 | %88,8 | HDP | %97,5 |
| Sarıçiçek Mah. | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %66,7 |
| Selenli Mah. | 1 | 220 | %86,4 | HDP | %86,0 |
| Sukonak Mah. | 1 | 167 | %90,4 | HDP | %88,7 |
| Sulutaş Mah. | 1 | 91 | %87,9 | HDP | %96,0 |
| Taşan Mah. | 2 | 54 | %105,6 | HDP | %49,1 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 341 | %85,6 | HDP | %97,6 |
| Turnagöl Mah. | 2 | 339 | %86,7 | AKP | %53,9 |
| Ulucanlar Mah. | 2 | 515 | %89,7 | HDP | %96,0 |
| Uğurdalı Mah. | 1 | 29 | %96,6 | HDP | %77,8 |
| Yahyaköy Mah. | 1 | 142 | %83,1 | HDP | %94,0 |
| Yalındal Mah. | 2 | 167 | %84,4 | HDP | %74,5 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.549 | %75,2 | HDP | %69,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 66 | %103,0 | AKP | %54,6 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 66 | %97,0 | HDP | %59,3 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 77 | %89,6 | AKP | %49,2 |
| Yolgören Mah. | 1 | 104 | %80,8 | HDP | %98,8 |
| Yukarıcihanbey Mah. | 1 | 141 | %87,2 | AKP | %67,8 |
| Yukarısöylemez Mah. | 1 | 186 | %85,0 | HDP | %93,7 |
| Yukarıçığılgan Mah. | 1 | 162 | %76,5 | HDP | %64,7 |
| Yücelik Mah. | 3 | 306 | %79,4 | HDP | %50,6 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 340 | %79,1 | HDP | %96,2 |
| Çakmaközü Mah. | 1 | 214 | %76,2 | HDP | %81,3 |
| Çalışkan Mah. | 1 | 57 | %87,7 | AKP | %74,0 |
| Çaltılı Mah. | 1 | 117 | %81,2 | HDP | %83,2 |
| Çatalören Mah. | 1 | 249 | %81,5 | HDP | %50,8 |
| Çavuşköy Mah. | 2 | 361 | %82,6 | HDP | %66,1 |
| Çayırbeyli Mah. | 1 | 339 | %76,7 | AKP | %49,0 |
| Çelikli Mah. | 1 | 264 | %81,1 | HDP | %55,6 |
| Çepi Mah. | 1 | 136 | %95,6 | HDP | %85,3 |
| Üzengili Mah. | 1 | 329 | %84,2 | HDP | %95,6 |
| Şakirköy Mah. | 1 | 156 | %84,0 | HDP | %94,6 |