%70,9
AK PARTİ birinci
11.295 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İspir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %70,9 ile birinci; 11.295 geçerli oy, katılım %89,1.
Kayıtlı seçmen 12.918 · Oy kullanan 11.515 (katılım %89,1) · Geçerli 11.295 · Geçersiz 220
İspir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.002 | %70,9 |
| MHP | 1.632 | %14,5 |
| İYİ | 731 | %6,5 |
| CHP | 449 | %4,0 |
| SAADET | 231 | %2,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 143 | %1,3 |
| HDP | 36 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 31 | %0,3 |
| VATAN | 24 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İspir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatlı Mah. | 1 | 90 | %98,9 | AKP | %67,4 |
| Akgüney Mah. | 1 | 25 | %84,0 | AKP | %94,7 |
| Akpınar Mah. | 1 | 12 | %91,7 | AKP | %27,3 |
| Akseki Mah. | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %86,4 |
| Aksu Mah. | 5 | 383 | %82,0 | AKP | %74,9 |
| Aktaş Mah. | 1 | 15 | %93,3 | AKP | %92,9 |
| Alacabük Mah. | 1 | 97 | %88,7 | AKP | %70,6 |
| Araköy Mah. | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %68,8 |
| Ardıçlı Mah. | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %89,2 |
| Armutlu Mah. | 1 | 49 | %89,8 | AKP | %81,4 |
| Atürküten Mah. | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %92,0 |
| Avcıköy Mah. | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %84,9 |
| Aşağı Fındıklı Mah. | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %91,7 |
| Aşağı Özbağ Mah. | 1 | 349 | %87,7 | AKP | %53,7 |
| Bademli Mah. | 1 | 171 | %97,7 | AKP | %76,7 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 163 | %83,4 | AKP | %74,8 |
| Başköy Mah. | 3 | 279 | %88,9 | AKP | %86,7 |
| Başpınar Mah. | 1 | 45 | %91,1 | AKP | %84,6 |
| Başçeşme Mah. | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %75,0 |
| Bostancı Mah. | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %80,0 |
| Bozan Mah. | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %96,3 |
| Cankurtaran Mah. | 1 | 29 | %103,5 | AKP | %89,7 |
| Cibali Mah. | 1 | 108 | %95,4 | AKP | %95,2 |
| Demirbilek Mah. | 1 | 50 | %84,0 | AKP | %95,1 |
| Demirkaya Mah. | 1 | 25 | %112,0 | AKP | %60,7 |
| Devedağı Mah. | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %55,9 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %92,1 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 55 | %89,1 | AKP | %91,8 |
| Duruköy Mah. | 1 | 263 | %95,8 | AKP | %79,8 |
| Düzköy Mah. | 1 | 74 | %87,8 | AKP | %85,7 |
| Elmalı Mah. | 2 | 548 | %95,1 | AKP | %71,8 |
| Gaziler Mah. | 1 | 174 | %83,9 | AKP | %39,7 |
| Geçitağzı Mah. | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %73,9 |
| Gölyurt Mah. | 1 | 24 | %91,7 | AKP | %90,9 |
| Göçköy Mah. | 1 | 65 | %90,8 | AKP | %71,9 |
| Gülhas Mah. | 1 | 205 | %87,3 | AKP | %54,2 |
| Güllübağ Mah. | 1 | 95 | %91,6 | AKP | %54,2 |
| Gündoğdu Mah. | 1 | 15 | %100,0 | AKP | %93,3 |
| Güney Mah. | 1 | 83 | %84,3 | AKP | %78,6 |
| Halilpaşa Mah. | 1 | 60 | %95,0 | AKP | %82,4 |
| Irmakköy Mah. | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %66,2 |
| Karahan Mah. | 1 | 45 | %88,9 | AKP | %70,0 |
| Karakale Mah. | 1 | 124 | %85,5 | AKP | %85,7 |
| Karakamış Mah. | 1 | 118 | %81,4 | AKP | %91,7 |
| Karakaya Mah. | 1 | 42 | %83,3 | AKP | %62,9 |
| Karaseydi Mah. | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %64,7 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.442 | %82,7 | AKP | %50,9 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %96,0 |
| Kaynakbaşı Mah. | 1 | 11 | %81,8 | AKP | %77,8 |
| Kırık Mah. | 1 | 74 | %91,9 | AKP | %74,6 |
| Kızılhasan Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %93,9 |
| Koç Mah. | 1 | 127 | %82,7 | AKP | %84,3 |
| Köprüköy Mah. | 1 | 221 | %100,9 | AKP | %82,7 |
| Kümetaş Mah. | 1 | 14 | %78,6 | CHP | %36,4 |
| Kirazlı Mah. | 1 | 93 | %94,6 | AKP | %83,9 |
| Leylekköy Mah. | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %71,0 |
| Madenköprübaşı Mah. | 3 | 526 | %93,5 | AKP | %79,7 |
| Mescitli Mah. | 1 | 104 | %92,3 | AKP | %96,9 |
| Moryayla Mah. | 1 | 44 | %81,8 | AKP | %97,2 |
| Mülkköy Mah. | 1 | 92 | %100,0 | AKP | %80,2 |
| Numanpaşa Mah. | 1 | 90 | %93,3 | AKP | %87,8 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %77,5 |
| Ortaören Mah. | 1 | 74 | %93,2 | AKP | %73,9 |
| Petekli Mah. | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %56,4 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 23 | %95,7 | AKP | %72,7 |
| Sandıklı Mah. | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %91,3 |
| Sırakonak Mah. | 2 | 222 | %86,9 | AKP | %78,4 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %85,0 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 29 | %89,7 | AKP | %79,2 |
| Taşlıca Mah. | 1 | 18 | %94,4 | AKP | %70,6 |
| Tekpınar Mah. | 1 | 41 | %85,4 | AKP | %70,6 |
| Tepecik Mah. | 1 | 39 | %100,0 | AKP | %82,1 |
| Ulubel Mah. | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %88,5 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 28 | %75,0 | AKP | %52,4 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 84 | %84,5 | AKP | %81,2 |
| Yağlı Mah. | 1 | 56 | %62,5 | AKP | %85,7 |
| Yedigöl Mah. | 2 | 196 | %90,3 | AKP | %62,2 |
| Yedigöze Mah. | 1 | 46 | %78,3 | AKP | %77,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 72 | %91,7 | AKP | %74,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 192 | %91,2 | AKP | %78,4 |
| Yıldıztepe Mah. | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %97,7 |
| Yukarı Fındıklı Mah. | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %85,7 |
| Yukarı Mah. | 4 | 1.400 | %83,1 | AKP | %55,8 |
| Yukarı Özbağ Mah. | 1 | 217 | %88,9 | AKP | %65,8 |
| Yunusköy Mah. | 1 | 81 | %85,2 | AKP | %89,9 |
| Zeyrek Mah. | 1 | 163 | %92,6 | AKP | %72,1 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 78 | %100,0 | AKP | %89,7 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 212 | %92,5 | AKP | %59,8 |
| Çamlıkaya Mah. | 5 | 552 | %84,6 | AKP | %69,5 |
| Çatakkaya Mah. | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %80,8 |
| Çayırbaşı Mah. | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %92,1 |
| Çayırözü Mah. | 1 | 123 | %91,1 | AKP | %90,0 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 182 | %92,9 | AKP | %65,0 |
| Özlüce Mah. | 1 | 77 | %88,3 | AKP | %67,2 |
| Öztoprak Mah. | 1 | 201 | %88,6 | AKP | %67,1 |
| Üzümbağı Mah. | 1 | 201 | %98,0 | AKP | %72,5 |
| İkisu Mah. | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %66,7 |
| İncesu Mah. | 1 | 44 | %88,6 | AKP | %94,9 |
| İyidere Mah. | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %93,6 |
| Şenköy Mah. | 1 | 20 | %85,0 | AKP | %41,2 |