%54,7
AK PARTİ birinci
9.407 geçerli oy · katılım %86,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çat ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %54,7 ile birinci; 9407 geçerli oy, katılım %86,6.
Kayıtlı seçmen 11.120 · Oy kullanan 9.632 (katılım %86,6) · Geçerli 9.407 · Geçersiz 225
Çat Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.146 | %54,7 |
| HDP | 1.603 | %17,0 |
| MHP | 1.215 | %12,9 |
| CHP | 862 | %9,2 |
| İYİ | 336 | %3,6 |
| SAADET | 101 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 99 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,2 |
| VATAN | 16 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çat mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ağaköy Mah. | 2 | 581 | %89,5 | AKP | %62,5 |
| Aşağıçat Mah. | 1 | 119 | %100,0 | AKP | %43,2 |
| Babaderesi Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %90,9 |
| Bardakçı Mah. | 2 | 341 | %85,9 | AKP | %60,3 |
| Bayındır Mah. | 1 | 52 | %113,5 | HDP | %63,2 |
| Bağlıca Mah. | 1 | 72 | %93,1 | HDP | %52,3 |
| Başköy Mah. | 2 | 453 | %92,9 | AKP | %82,5 |
| Bozyazı Mah. | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %83,7 |
| Budaklar Mah. | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %76,3 |
| Değirmenli Mah. | 1 | 302 | %97,0 | AKP | %73,6 |
| Elmapınar Mah. | 1 | 118 | %81,4 | CHP | %48,4 |
| Göbekören Mah. | 1 | 115 | %90,4 | CHP | %44,7 |
| Gökçeşeyh Mah. | 1 | 145 | %100,7 | AKP | %75,9 |
| Gölköy Mah. | 1 | 57 | %86,0 | AKP | %62,5 |
| Hatunköy Mah. | 1 | 63 | %106,4 | AKP | %74,2 |
| Kaplıca Mah. | 2 | 402 | %84,3 | CHP | %45,8 |
| Karabey Mah. | 1 | 147 | %83,7 | HDP | %71,4 |
| Karaca Mah. | 1 | 220 | %83,6 | HDP | %65,9 |
| Karaşeyh Mah. | 2 | 538 | %78,3 | AKP | %81,3 |
| Kızılca Mah. | 1 | 357 | %88,5 | AKP | %84,0 |
| Kumaşlı Mah. | 1 | 101 | %102,0 | CHP | %75,3 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 230 | %87,0 | HDP | %63,2 |
| Köseler Mah. | 1 | 173 | %76,3 | AKP | %70,2 |
| Mollaömer Mah. | 2 | 192 | %89,6 | AKP | %58,3 |
| Muratçayırı Mah. | 1 | 139 | %84,9 | CHP | %43,1 |
| Oyuklu Mah. | 4 | 1.180 | %77,3 | AKP | %45,6 |
| Parmaksız Mah. | 1 | 363 | %85,1 | AKP | %91,8 |
| Saltaş Mah. | 1 | 304 | %81,3 | AKP | %80,7 |
| Sarıkaya Mah. | 1 | 102 | %90,2 | CHP | %50,6 |
| Sarıkaşık Mah. | 1 | 300 | %80,0 | AKP | %67,6 |
| Soğukpınar Mah. | 2 | 417 | %79,1 | AKP | %48,4 |
| Söbeçayır Mah. | 1 | 293 | %76,1 | AKP | %53,6 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 185 | %98,9 | AKP | %86,3 |
| Tuzlataşı Mah. | 1 | 245 | %71,0 | HDP | %64,7 |
| Tuzluca Mah. | 2 | 369 | %94,0 | AKP | %45,5 |
| Yarmak Mah. | 1 | 199 | %90,0 | AKP | %57,9 |
| Yavi Mah. | 2 | 673 | %94,7 | AKP | %60,6 |
| Yaylasuyu Mah. | 1 | 138 | %98,6 | AKP | %64,0 |
| Yukarıçat Mah. | 1 | 149 | %92,0 | AKP | %52,7 |
| Çayırtepe Mah. | 1 | 109 | %92,7 | HDP | %46,3 |
| Çukurçayır Mah. | 1 | 199 | %91,5 | HDP | %54,6 |
| Çimenözü Mah. | 1 | 157 | %86,6 | HDP | %73,5 |
| Çirişli Mah. | 1 | 86 | %95,4 | AKP | %79,3 |
| İşkinli Mah. | 1 | 165 | %73,3 | AKP | %52,1 |
| Şeyhhasan Mah. | 1 | 285 | %86,7 | AKP | %54,5 |