%36,7
MHP birinci
8.332 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Üzümlü ilçesinde Milletvekili oylamasında MHP %36,7 ile birinci; 8332 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 9.360 · Oy kullanan 8.444 (katılım %90,2) · Geçerli 8.332 · Geçersiz 112
Üzümlü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 3.060 | %36,7 |
| AKP | 2.512 | %30,2 |
| CHP | 2.089 | %25,1 |
| HDP | 285 | %3,4 |
| İYİ | 202 | %2,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 133 | %1,6 |
| SAADET | 29 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Üzümlü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Altınbaşak-Büyük Kadağan Mah. | 1 | 118 | %91,5 | CHP | %83,8 |
| Altınbaşak-Fırat Mah. | 1 | 200 | %89,0 | CHP | %85,4 |
| Altınbaşak-Pınarbaşı Mah. | 2 | 481 | %92,9 | CHP | %89,4 |
| Altınbaşak-Süleymanlı Mah. | 1 | 119 | %99,2 | CHP | %82,9 |
| Altınbaşak-İstasyon Mah. | 1 | 303 | %89,4 | CHP | %86,4 |
| Avcılar Köyü | 1 | 157 | %90,5 | CHP | %80,7 |
| Babacan Mah. | 1 | 111 | %94,6 | MHP | %68,6 |
| Bahçeşehir Mah. | 1 | 335 | %93,7 | MHP | %56,4 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 31 | %122,6 | CHP | %56,8 |
| Bayırbağ Köyü | 2 | 579 | %87,9 | AKP | %54,3 |
| Bağlar Köyü | 1 | 80 | %101,3 | CHP | %80,0 |
| Bulanık Köyü | 1 | 34 | %108,8 | CHP | %73,0 |
| Büyükköy | 1 | 37 | %113,5 | CHP | %65,9 |
| Ciminli Baba Mah. | 1 | 235 | %91,9 | MHP | %76,3 |
| Demirpınar Köyü | 1 | 88 | %94,3 | CHP | %69,5 |
| Denizdamı Köyü | 1 | 35 | %114,3 | MHP | %57,5 |
| Derebük Köyü | 1 | 20 | %130,0 | CHP | %76,0 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 46 | %106,5 | CHP | %55,1 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.234 | %88,2 | MHP | %55,0 |
| Geyikli Mah. | 3 | 805 | %79,5 | AKP | %73,4 |
| Göller Köyü | 1 | 118 | %99,2 | CHP | %79,5 |
| Karacalar Köyü | 1 | 51 | %102,0 | CHP | %74,5 |
| Karakaya Köyü | 4 | 555 | %90,6 | AKP | %40,7 |
| Kureyşlisarıkaya Köyü | 1 | 65 | %107,7 | CHP | %85,7 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 56 | %96,4 | CHP | %64,0 |
| Oruçlu Mah. | 1 | 159 | %89,3 | MHP | %82,4 |
| Otluk Köyü | 1 | 10 | %140,0 | CHP | %64,3 |
| Pelitli Köyü | 1 | 36 | %102,8 | CHP | %61,1 |
| Pınarlıkaya Köyü | 1 | 56 | %101,8 | CHP | %84,2 |
| Piri Sami Mah. | 1 | 330 | %91,8 | MHP | %68,9 |
| Pişkidağ Köyü | 1 | 231 | %90,5 | AKP | %61,7 |
| Terzibaba Mah. | 1 | 380 | %87,4 | MHP | %63,0 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 964 | %84,4 | AKP | %50,9 |
| Çadırtepe Köyü | 1 | 157 | %91,7 | CHP | %48,2 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 53 | %105,7 | HDP | %43,6 |
| Çardaklı Köyü | 1 | 80 | %96,3 | CHP | %62,3 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 249 | %94,4 | MHP | %79,5 |
| Çay Mah. | 1 | 379 | %90,0 | MHP | %62,9 |
| Çayıryazı Köyü | 1 | 21 | %128,6 | CHP | %74,1 |
| Üçler Mah. | 1 | 362 | %90,6 | MHP | %56,5 |