%60,9
AK PARTİ birinci
3.314 geçerli oy · katılım %84,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemaliye ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %60,9 ile birinci; 3314 geçerli oy, katılım %84,0.
Kayıtlı seçmen 4.010 · Oy kullanan 3.368 (katılım %84,0) · Geçerli 3.314 · Geçersiz 54
Kemaliye Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.018 | %60,9 |
| CHP | 592 | %17,9 |
| MHP | 353 | %10,7 |
| İYİ | 168 | %5,1 |
| HDP | 57 | %1,7 |
| SAADET | 51 | %1,5 |
| VATAN | 32 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemaliye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adak Köyü | 1 | 42 | %78,6 | AKP | %80,7 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 26 | %88,5 | AKP | %68,2 |
| Akçalı Köyü | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %79,2 |
| Apçağa Köyü | 1 | 168 | %96,4 | AKP | %62,9 |
| Armağan Köyü | 1 | 21 | %90,5 | AKP | %84,2 |
| Arslanoba Köyü | 1 | 13 | %107,7 | AKP | %71,4 |
| Ariki Mah. | 1 | 75 | %80,0 | AKP | %64,4 |
| Avcı Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %89,1 |
| Ağılköy | 1 | 37 | %105,4 | CHP | %92,3 |
| Aşağıumutlu Köyü | 1 | 70 | %92,9 | AKP | %95,4 |
| Bahçe Mah. | 1 | 53 | %84,9 | AKP | %53,5 |
| Balkırı Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %70,0 |
| Başarı Köyü | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %87,0 |
| Başbağlar Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %86,8 |
| Başpınar Köyü | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %91,1 |
| Boylu Köyü | 1 | 39 | %89,7 | AKP | %77,1 |
| Buğdaypınar Köyü | 1 | 81 | %90,1 | AKP | %88,9 |
| Dallıca Köyü | 1 | 10 | %110,0 | AKP | %36,4 |
| Demir Köyü | 1 | 37 | %94,6 | AKP | %71,4 |
| Dolunay Köyü | 1 | 11 | %81,8 | AKP | %66,7 |
| Dutluca Köyü | 1 | 125 | %88,8 | AKP | %47,7 |
| Dörtyolağzı Mah. | 1 | 147 | %74,8 | AKP | %40,7 |
| Dilli Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %78,8 |
| Efeler Köyü | 1 | 38 | %92,1 | CHP | %64,7 |
| Ergü Köyü | 1 | 62 | %88,7 | AKP | %65,5 |
| Esence Köyü | 1 | 12 | %83,3 | AKP | %70,0 |
| Esertepe Köyü | 1 | 15 | %73,3 | AKP | %36,4 |
| Gençağa Mah. | 1 | 145 | %66,2 | AKP | %75,8 |
| Gözaydın Köyü | 1 | 45 | %100,0 | CHP | %86,7 |
| Güldibi Köyü | 1 | 10 | %110,0 | AKP | %60,0 |
| Gümüşçeşme Köyü | 1 | 57 | %77,2 | AKP | %79,6 |
| Günyolu Köyü | 1 | 12 | %100,0 | AKP | %54,6 |
| Hacı Yusuf Mah. | 1 | 174 | %75,9 | AKP | %60,5 |
| Halilağa Mah. | 1 | 177 | %62,7 | AKP | %53,3 |
| Harmankaya Köyü | 1 | 45 | %71,1 | AKP | %81,3 |
| Kabataş Köyü | 1 | 43 | %90,7 | AKP | %41,0 |
| Karakoçlu Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %66,7 |
| Karapınar Köyü | 2 | 52 | %82,7 | AKP | %76,7 |
| Kavacık Köyü | 1 | 11 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Kekikpınarı Köyü | 1 | 68 | %92,7 | AKP | %80,7 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %50,0 |
| Kocaçimen Köyü | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %100,0 |
| Kozlupınar Köyü | 1 | 85 | %88,2 | CHP | %69,4 |
| Kutluca Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %95,0 |
| Kuşak Köyü | 1 | 64 | %79,7 | CHP | %51,0 |
| Naip Mah. | 1 | 139 | %84,2 | AKP | %52,6 |
| Ocak Köyü | 1 | 58 | %94,8 | CHP | %74,6 |
| Salihli Köyü | 1 | 28 | %78,6 | AKP | %52,4 |
| Sandık Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %80,7 |
| Sandıkbağı Mah. | 1 | 173 | %64,7 | AKP | %45,5 |
| Sırakonak Köyü | 1 | 49 | %93,9 | CHP | %56,5 |
| Subaşı Köyü | 1 | 27 | %88,9 | AKP | %83,3 |
| Taşdibi Mah. | 1 | 113 | %77,9 | AKP | %56,5 |
| Topkapı Köyü | 1 | 192 | %66,7 | AKP | %65,4 |
| Toybelen Köyü | 1 | 62 | %90,3 | AKP | %73,2 |
| Tuğlu Köyü | 1 | 21 | %95,2 | AKP | %50,0 |
| Yaka Köyü | 1 | 17 | %94,1 | CHP | %62,5 |
| Yazmakaya Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %72,7 |
| Yeşilyamaç Köyü | 1 | 18 | %100,0 | CHP | %47,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %56,3 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 30 | %86,7 | AKP | %37,5 |
| Yıldızlı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %93,6 |
| Yukarıumutlu Köyü | 1 | 52 | %63,5 | AKP | %72,7 |
| Yuva Köyü | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %36,0 |
| Çakırtaş Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %84,3 |
| Çaldere Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %95,8 |
| Çanakçı Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %54,9 |
| Çatköy | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %90,5 |
| Çitköy | 1 | 96 | %97,9 | AKP | %81,9 |
| İshakpaşa Mah. | 1 | 109 | %78,9 | AKP | %54,2 |
| Şahinler Köyü | 1 | 65 | %63,1 | AKP | %82,5 |