%52,2
AK PARTİ birinci
5.299 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kemah ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,2 ile birinci; 5299 geçerli oy, katılım %91,0.
Kayıtlı seçmen 5.934 · Oy kullanan 5.400 (katılım %91,0) · Geçerli 5.299 · Geçersiz 101
Kemah Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.766 | %52,2 |
| CHP | 1.542 | %29,1 |
| MHP | 447 | %8,4 |
| HDP | 242 | %4,6 |
| İYİ | 163 | %3,1 |
| SAADET | 64 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 50 | %0,9 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,2 |
| VATAN | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kemah mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbudak Köyü | 1 | 22 | %118,2 | AKP | %76,9 |
| Aktaş Köyü | 1 | 11 | %127,3 | CHP | %78,6 |
| Akyünlü Köyü | 1 | 18 | %94,4 | CHP | %94,1 |
| Akça Köyü | 1 | 23 | %91,3 | AKP | %71,4 |
| Alpköy | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %70,5 |
| Atma Köyü | 1 | 23 | %117,4 | AKP | %85,2 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 60 | %96,7 | AKP | %86,2 |
| Ağaçsaray Köyü | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %84,5 |
| Aşağıgedik Mah. | 1 | 74 | %87,8 | CHP | %58,7 |
| Beklimçay Mah. | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %53,6 |
| Beşikli Köyü | 1 | 60 | %98,3 | CHP | %91,4 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 83 | %102,4 | AKP | %84,3 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 30 | %113,3 | AKP | %84,4 |
| Cevizlik Köyü | 1 | 108 | %84,3 | AKP | %85,7 |
| Cirgişin Mah. | 1 | 86 | %72,1 | AKP | %50,0 |
| Dedek Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %89,3 |
| Dedeoğlu Köyü | 1 | 44 | %90,9 | AKP | %79,5 |
| Dereköy | 1 | 33 | %93,9 | CHP | %63,3 |
| Doğanbeyli Köyü | 1 | 132 | %94,7 | AKP | %84,3 |
| Doğanköy | 1 | 49 | %106,1 | CHP | %68,6 |
| Dutlu Köyü | 1 | 13 | %130,8 | AKP | %81,3 |
| Dikyamaç Köyü | 1 | 48 | %91,7 | AKP | %62,8 |
| Elmalı Köyü | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %66,2 |
| Eriç Köyü | 2 | 58 | %91,4 | AKP | %69,2 |
| Eskibağlar Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %69,8 |
| Esimli Köyü | 1 | 121 | %96,7 | CHP | %69,8 |
| Gediktepe Köyü | 1 | 52 | %94,2 | AKP | %79,2 |
| Gökkaya Köyü | 1 | 92 | %88,0 | CHP | %88,8 |
| Gölkaynak Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %83,0 |
| Göğüsbağı Mah. | 1 | 122 | %57,4 | AKP | %34,8 |
| Gülbahçe Köyü | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %82,6 |
| Hakbilir Köyü | 1 | 166 | %85,5 | AKP | %79,0 |
| Ilgarlı Köyü | 1 | 10 | %100,0 | AKP | %90,0 |
| Karacaköy | 1 | 58 | %98,3 | CHP | %89,3 |
| Karadağ Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %80,3 |
| Kardere Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %82,7 |
| Karşıbağ Mah. | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %38,0 |
| Kayabaşı Köyü | 2 | 67 | %91,0 | CHP | %88,5 |
| Kazankaya Köyü | 1 | 31 | %100,0 | CHP | %87,1 |
| Kedek Köyü | 1 | 27 | %107,4 | CHP | %66,7 |
| Kemeryaka Köyü | 1 | 107 | %87,9 | AKP | %90,0 |
| Kerer Köyü | 1 | 299 | %85,6 | AKP | %85,2 |
| Kırıkdere Köyü | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %53,3 |
| Konuksever Köyü | 1 | 100 | %100,0 | CHP | %70,8 |
| Koruyolu Köyü | 1 | 32 | %78,1 | AKP | %88,0 |
| Koçkar Köyü | 1 | 184 | %94,0 | AKP | %93,6 |
| Kutluova Köyü | 1 | 23 | %100,0 | CHP | %73,9 |
| Kömürköy | 1 | 79 | %78,5 | AKP | %54,8 |
| Küplü Köyü | 1 | 72 | %111,1 | CHP | %76,0 |
| Maksutuşağı Köyü | 1 | 118 | %89,0 | CHP | %65,4 |
| Mektepönü Mah. | 1 | 61 | %98,4 | AKP | %53,5 |
| Mermerli Köyü | 1 | 209 | %90,4 | CHP | %55,1 |
| Mezraa Köyü | 1 | 30 | %123,3 | CHP | %78,4 |
| Muratboynu Köyü | 1 | 125 | %93,6 | AKP | %90,3 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 42 | %119,1 | CHP | %52,0 |
| Ortagedik Mah. | 1 | 20 | %125,0 | CHP | %54,2 |
| Oğuzköy | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %68,0 |
| Parmakkaya Köyü | 1 | 10 | %140,0 | AKP | %71,4 |
| Pörhenkbaşı Mah. | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %44,9 |
| Sarıyazı Köyü | 1 | 33 | %100,0 | CHP | %75,8 |
| Seringöze Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %75,0 |
| Sürekköy | 1 | 31 | %109,7 | CHP | %91,2 |
| Tandırbaşı Köyü | 1 | 17 | %100,0 | AKP | %82,4 |
| Tanköy | 1 | 79 | %103,8 | AKP | %97,5 |
| Taşbulak Köyü | 1 | 39 | %92,3 | AKP | %77,8 |
| Tuzla Köyü | 1 | 57 | %75,4 | AKP | %83,3 |
| Uluçınar Köyü | 1 | 34 | %105,9 | CHP | %75,0 |
| Yahşiler Köyü | 1 | 103 | %100,0 | CHP | %90,8 |
| Yardere Köyü | 1 | 30 | %116,7 | CHP | %71,4 |
| Yastıktepe Köyü | 1 | 56 | %98,2 | CHP | %81,1 |
| Yağca Köyü | 1 | 27 | %103,7 | CHP | %78,6 |
| Yukarı Mah. | 1 | 27 | %88,9 | MHP | %54,2 |
| Yücebelen Köyü | 1 | 85 | %107,1 | AKP | %89,8 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 23 | %104,4 | CHP | %75,0 |
| Çalgı Köyü | 1 | 40 | %95,0 | CHP | %65,8 |
| Çalıklar Köyü | 1 | 33 | %109,1 | CHP | %72,2 |
| Çamlıyayla Köyü | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %64,0 |
| Çarşı Mah. | 3 | 766 | %72,7 | AKP | %57,7 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 49 | %102,0 | AKP | %58,3 |
| Özdamar Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %49,2 |
| İncedere Köyü | 1 | 13 | %115,4 | CHP | %86,7 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 81 | %95,1 | CHP | %86,8 |