%55,1
AK PARTİ birinci
5.521 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İliç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,1 ile birinci; 5521 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 6.332 · Oy kullanan 5.671 (katılım %89,6) · Geçerli 5.521 · Geçersiz 150
İliç Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.044 | %55,1 |
| CHP | 1.206 | %21,8 |
| MHP | 840 | %15,2 |
| İYİ | 196 | %3,6 |
| HDP | 82 | %1,5 |
| SAADET | 74 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 61 | %1,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İliç mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 2 | 639 | %84,4 | AKP | %50,8 |
| Akdoğu Köyü | 1 | 12 | %125,0 | AKP | %93,3 |
| Akçayazı Köyü | 1 | 14 | %114,3 | CHP | %81,3 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 113 | %94,7 | AKP | %61,5 |
| Atma Köyü | 1 | 48 | %89,6 | CHP | %76,2 |
| Ağıldere Köyü | 1 | 43 | %104,7 | CHP | %88,9 |
| Balkaya Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %90,1 |
| Bağcağız Köyü | 1 | 39 | %94,9 | CHP | %86,5 |
| Bağıştaş Köyü | 1 | 100 | %85,0 | CHP | %94,1 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 77 | %93,5 | CHP | %92,8 |
| Boyalık Köyü | 2 | 204 | %85,3 | AKP | %74,7 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 92 | %94,6 | AKP | %80,2 |
| Bozçalı Köyü | 1 | 53 | %92,5 | AKP | %85,7 |
| Bürüncek Köyü | 1 | 13 | %107,7 | AKP | %78,6 |
| Büyükarmutlu Köyü | 1 | 131 | %98,5 | AKP | %41,1 |
| Büyükgümüşlü Köyü | 1 | 37 | %105,4 | CHP | %100,0 |
| Büyükköy | 1 | 46 | %89,1 | AKP | %82,5 |
| Dolugün Köyü | 1 | 11 | %118,2 | AKP | %61,5 |
| Doruksaray Köyü | 1 | 61 | %103,3 | CHP | %90,2 |
| Dostal Köyü | 1 | 62 | %88,7 | CHP | %96,4 |
| Doğanköy | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %43,5 |
| Dikmen Köyü | 1 | 47 | %78,7 | AKP | %80,0 |
| Fatih Mah. | 3 | 891 | %85,0 | AKP | %52,5 |
| Güngören Köyü | 1 | 23 | %104,4 | AKP | %58,3 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 14 | %107,1 | AKP | %66,7 |
| Kayacık Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %82,8 |
| Kaymaklı Köyü | 1 | 16 | %131,3 | AKP | %81,0 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 626 | %82,0 | AKP | %57,8 |
| Konukcu Köyü | 1 | 71 | %93,0 | AKP | %90,5 |
| Kozluca Köyü | 1 | 30 | %116,7 | CHP | %85,7 |
| Kuruçay Köyü | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %78,3 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 53 | %98,1 | AKP | %88,5 |
| Küçükarmutlu Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %74,2 |
| Küçükgümüşlü Köyü | 1 | 11 | %109,1 | CHP | %100,0 |
| Levent Pınarı Köyü | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %71,0 |
| Ortatepe Köyü | 1 | 26 | %100,0 | MHP | %61,5 |
| Sabırlı Köyü | 1 | 318 | %94,0 | AKP | %64,8 |
| Sarıkonak Köyü | 1 | 42 | %85,7 | CHP | %94,4 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %91,7 |
| Sularbaşı Köyü | 1 | 30 | %90,0 | AKP | %77,8 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 67 | %91,0 | AKP | %74,6 |
| Tabanlı Köyü | 1 | 29 | %89,7 | CHP | %92,3 |
| Turgutlu Köyü | 1 | 37 | %97,3 | CHP | %43,8 |
| Uluyamaç Köyü | 1 | 39 | %87,2 | AKP | %70,6 |
| Uğurköy | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %95,0 |
| Yakuplu Köyü | 1 | 53 | %83,0 | AKP | %65,9 |
| Yalıngöze Köyü | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %90,9 |
| Yaylapınar Köyü | 1 | 22 | %109,1 | AKP | %79,2 |
| Yılmazköy | 1 | 19 | %100,0 | CHP | %79,0 |
| Çaltı Köyü | 1 | 308 | %82,8 | AKP | %68,5 |
| Çaylı Köyü | 1 | 36 | %100,0 | CHP | %88,9 |
| Çayyaka Köyü | 1 | 145 | %83,5 | CHP | %42,9 |
| Çobanlı Köyü | 1 | 73 | %90,4 | CHP | %92,4 |
| Çöpler Köyü | 1 | 180 | %97,8 | AKP | %73,7 |
| Çörekli Köyü | 1 | 22 | %113,6 | AKP | %83,3 |
| Çiftlikköy | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %80,0 |
| Çilesiz Köyü | 2 | 231 | %87,0 | AKP | %45,8 |
| Özlü Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %86,7 |
| İbrahim Çeçen Mah. | 2 | 419 | %90,5 | AKP | %63,9 |
| İslamköy | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %91,8 |