%47,2
AK PARTİ birinci
6.149 geçerli oy · katılım %90,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çayırlı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,2 ile birinci; 6149 geçerli oy, katılım %90,3.
Kayıtlı seçmen 6.890 · Oy kullanan 6.220 (katılım %90,3) · Geçerli 6.149 · Geçersiz 71
Çayırlı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.905 | %47,2 |
| CHP | 2.079 | %33,8 |
| MHP | 667 | %10,9 |
| HDP | 263 | %4,3 |
| İYİ | 124 | %2,0 |
| SAADET | 54 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,1 |
| VATAN | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çayırlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Atatürk Mah. | 4 | 1.187 | %84,4 | AKP | %67,0 |
| Aşağıkartallı Köyü | 1 | 72 | %101,4 | CHP | %78,1 |
| Balıklı Köyü | 1 | 313 | %96,2 | AKP | %70,6 |
| Barbaros Mah. | 3 | 773 | %79,8 | AKP | %60,0 |
| Başköy | 1 | 68 | %97,1 | CHP | %72,7 |
| Boybeyi Köyü | 1 | 10 | %120,0 | AKP | %58,3 |
| Bozağa Köyü | 1 | 98 | %89,8 | CHP | %85,1 |
| Bölükova Köyü | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %87,2 |
| Büyük Yaylaköy | 1 | 131 | %88,6 | CHP | %81,6 |
| Büyükgelengeç Köyü | 1 | 40 | %105,0 | CHP | %92,9 |
| Cennetpınar Köyü | 1 | 313 | %88,5 | AKP | %78,5 |
| Doluca Köyü | 1 | 33 | %87,9 | CHP | %65,5 |
| Doğanyuva Köyü | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %49,4 |
| Esendoruk Köyü | 1 | 18 | %105,6 | CHP | %79,0 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 98 | %95,9 | CHP | %84,4 |
| Fatih Mah. | 2 | 525 | %81,0 | AKP | %56,9 |
| Gelinpınar Köyü | 1 | 87 | %80,5 | CHP | %45,6 |
| Göller Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %48,3 |
| Harmantepe Köyü | 1 | 349 | %94,0 | AKP | %80,9 |
| Hastarla Köyü | 1 | 62 | %108,1 | CHP | %60,6 |
| Karataş Köyü | 1 | 26 | %123,1 | CHP | %59,4 |
| Küçükgelengeç Köyü | 1 | 23 | %95,7 | CHP | %81,8 |
| Mazlumağa Köyü | 1 | 16 | %112,5 | CHP | %44,4 |
| Mirzaoğlu Köyü | 1 | 47 | %108,5 | CHP | %68,6 |
| Ortaçat Köyü | 1 | 25 | %100,0 | CHP | %72,0 |
| Ozanlı Köyü | 1 | 73 | %97,3 | CHP | %85,9 |
| Oğultaşı Köyü | 1 | 13 | %100,0 | CHP | %53,9 |
| Paşayurdu Köyü | 1 | 22 | %100,0 | CHP | %68,2 |
| Pınarlı Köyü | 1 | 17 | %105,9 | CHP | %83,3 |
| Saraycık Köyü | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %48,2 |
| Sarıgüney Köyü | 1 | 78 | %100,0 | CHP | %84,6 |
| Saygılı Köyü | 1 | 57 | %98,3 | CHP | %80,0 |
| Sırataş Köyü | 1 | 87 | %93,1 | CHP | %87,3 |
| Toprakkale Köyü | 1 | 18 | %105,6 | CHP | %64,7 |
| Tosunlar Köyü | 1 | 14 | %135,7 | CHP | %66,7 |
| Turnaçayırı Köyü | 1 | 15 | %126,7 | CHP | %57,9 |
| Verimli Köyü | 1 | 333 | %93,4 | AKP | %52,1 |
| Yaylakent Köyü | 1 | 155 | %91,0 | CHP | %85,6 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 63 | %98,4 | CHP | %86,9 |
| Yazıkaya Köyü | 1 | 336 | %94,4 | AKP | %76,8 |
| Yeşilyaka Köyü | 1 | 182 | %97,3 | CHP | %87,0 |
| Yukarıkartallı Köyü | 1 | 90 | %98,9 | CHP | %88,8 |
| Yukarıçamurdere Köyü | 1 | 83 | %96,4 | CHP | %90,0 |
| Yürekli Köyü | 1 | 26 | %92,3 | CHP | %52,2 |
| Çamurdere Köyü | 1 | 79 | %79,8 | CHP | %76,7 |
| Çataksu Köyü | 1 | 171 | %102,9 | AKP | %84,6 |
| Çaykent Köyü | 1 | 256 | %87,1 | AKP | %55,9 |
| Çayönü Köyü | 1 | 115 | %86,1 | CHP | %86,6 |
| Çilhoroz Köyü | 1 | 11 | %136,4 | CHP | %73,3 |
| Çilligöl Köyü | 1 | 77 | %93,5 | CHP | %63,9 |