%62,9
AK PARTİ birinci
5.274 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sivrice ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %62,9 ile birinci; 5274 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 6.270 · Oy kullanan 5.404 (katılım %86,2) · Geçerli 5.274 · Geçersiz 130
Sivrice Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.316 | %62,9 |
| MHP | 844 | %16,0 |
| CHP | 583 | %11,1 |
| İYİ | 247 | %4,7 |
| HDP | 140 | %2,7 |
| SAADET | 73 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 40 | %0,8 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,3 |
| VATAN | 11 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Sivrice mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 230 | %87,4 | AKP | %60,9 |
| Akpınar Mah. | 1 | 76 | %102,6 | AKP | %53,3 |
| Akseki Köyü | 1 | 41 | %102,4 | AKP | %88,1 |
| Alaattinköy | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %90,9 |
| Alıncık Köyü | 1 | 33 | %118,2 | AKP | %50,0 |
| Aşağıçanakçı Köyü | 1 | 35 | %82,9 | AKP | %78,6 |
| Başkaynak Köyü | 1 | 263 | %81,4 | AKP | %79,5 |
| Bekçitepe Köyü | 1 | 84 | %91,7 | CHP | %49,3 |
| Canuşağı Köyü | 1 | 39 | %94,9 | AKP | %91,7 |
| Dedeyolu Köyü | 1 | 174 | %77,0 | AKP | %59,5 |
| Dereboynu Köyü | 1 | 21 | %114,3 | AKP | %91,7 |
| Doğanbağı Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %71,4 |
| Duygulu Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %84,4 |
| Dörtbölük Köyü | 1 | 92 | %78,3 | AKP | %75,0 |
| Dikmen Köyü | 1 | 23 | %60,9 | AKP | %84,6 |
| Elmasuyu Köyü | 1 | 152 | %79,0 | AKP | %47,9 |
| Gelindere Köyü | 1 | 46 | %60,9 | MHP | %53,6 |
| Gölbaşı Mah. | 2 | 576 | %84,4 | AKP | %50,7 |
| Görgülü Köyü | 1 | 57 | %73,7 | AKP | %83,3 |
| Gözeli Köyü | 1 | 287 | %87,1 | AKP | %64,7 |
| Günbalı Köyü | 1 | 28 | %89,3 | AKP | %88,0 |
| Güneyköy | 1 | 140 | %87,1 | AKP | %50,4 |
| Hacılar Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %87,1 |
| Haftasar Köyü | 1 | 67 | %76,1 | AKP | %47,1 |
| Hazar Mah. | 2 | 673 | %84,7 | AKP | %57,0 |
| Ilıncak Köyü | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %95,6 |
| Kalaba Köyü | 1 | 19 | %94,7 | MHP | %44,4 |
| Kamışlık Köyü | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %58,6 |
| Karaçalı Mah. | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %35,4 |
| Kavakköy | 1 | 43 | %74,4 | AKP | %61,3 |
| Kavallı Köyü | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %57,5 |
| Kayabağları Köyü | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %59,4 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 82 | %76,8 | AKP | %83,1 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 16 | %112,5 | AKP | %83,3 |
| Kösebayır Köyü | 1 | 111 | %79,3 | AKP | %67,4 |
| Kültür Mah. | 2 | 603 | %87,2 | AKP | %57,8 |
| Kürkköy | 1 | 142 | %83,8 | AKP | %47,9 |
| Mollaali Köyü | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %72,2 |
| Nergize Köyü | 1 | 43 | %86,1 | AKP | %47,2 |
| Olgunlar Mah. | 1 | 373 | %84,7 | AKP | %51,1 |
| Sanayi Mah. | 1 | 175 | %96,0 | AKP | %60,7 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 80 | %87,5 | AKP | %69,6 |
| Sürek Köyü | 1 | 82 | %89,0 | AKP | %35,6 |
| Tarlatepe Köyü | 1 | 82 | %82,9 | AKP | %79,1 |
| Taşlıyayla Köyü | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %97,7 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 77 | %96,1 | AKP | %88,9 |
| Uslu Köyü | 1 | 120 | %89,2 | AKP | %97,2 |
| Yaruşağı Köyü | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %73,7 |
| Yedikardeş Köyü | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %88,6 |
| Yedipınar Köyü | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %75,9 |
| Yukarıçanakçı Köyü | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %91,2 |
| Yürekkaya Köyü | 1 | 36 | %88,9 | AKP | %63,3 |
| Çatakkaya Köyü | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %91,4 |
| Çevrimtaş Köyü | 1 | 59 | %67,8 | AKP | %79,0 |
| Çortunlu Köyü | 1 | 67 | %64,2 | AKP | %90,5 |
| Üçlerce Köyü | 1 | 155 | %71,0 | AKP | %53,6 |
| Üğrük Köyü | 1 | 29 | %72,4 | AKP | %75,0 |