%51,4
AK PARTİ birinci
255.074 geçerli oy · katılım %85,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Elazığ Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,4 ile birinci; 255.074 geçerli oy, katılım %85,1.
Kayıtlı seçmen 306.745 · Oy kullanan 260.946 (katılım %85,1) · Geçerli 255.074 · Geçersiz 5.872
Elazığ Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 131.110 | %51,4 |
| MHP | 38.459 | %15,1 |
| CHP | 30.372 | %11,9 |
| İYİ | 23.344 | %9,2 |
| HDP | 21.159 | %8,3 |
| SAADET | 4.442 | %1,7 |
| HÜDA PAR | 2.831 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.673 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 354 | %0,1 |
| VATAN | 330 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Elazığ Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Paşa Mah. | 53 | 19.094 | %85,3 | AKP | %50,2 |
| Acıpayam Köyü | 1 | 212 | %100,0 | AKP | %52,6 |
| Akpınar Mah. | 10 | 3.716 | %84,3 | AKP | %53,0 |
| Aksaray Mah. | 17 | 5.676 | %83,9 | AKP | %53,9 |
| Akçakale Köyü | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %44,2 |
| Akçakiraz-Bahçekapı Mah. | 3 | 777 | %84,0 | AKP | %68,3 |
| Akçakiraz-Hürriyet Mah. | 2 | 477 | %83,7 | AKP | %59,3 |
| Akçakiraz-Kıraç Mah. | 2 | 397 | %86,9 | AKP | %72,7 |
| Akçakiraz-Kültür Mah. | 2 | 470 | %87,7 | AKP | %57,2 |
| Akçakiraz-Paşalar Mah. | 1 | 283 | %89,1 | AKP | %60,3 |
| Akçakiraz-Yenice Mah. | 2 | 459 | %91,9 | AKP | %68,9 |
| Akçakiraz-Yeşilkuşak Mah. | 2 | 629 | %87,0 | AKP | %60,0 |
| Akçakiraz-Yeşilyurt Mah. | 2 | 501 | %89,2 | AKP | %49,8 |
| Akçakiraz-Yüzbaşı Mah. | 2 | 743 | %87,1 | AKP | %69,9 |
| Akçakiraz-Zafer Mah. | 2 | 534 | %83,5 | AKP | %62,1 |
| Ala Yaprak Mah. | 1 | 85 | %83,5 | AKP | %57,1 |
| Alaca Köyü | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %64,5 |
| Alatarla Köyü | 1 | 106 | %74,5 | AKP | %52,6 |
| Alpağut Köyü | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %68,1 |
| Altınkuşak Köyü | 1 | 159 | %73,6 | AKP | %47,9 |
| Arındık Köyü | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %71,2 |
| Ataşehir Mah. | 40 | 14.016 | %86,7 | AKP | %44,8 |
| Avcılı Köyü | 1 | 115 | %87,8 | CHP | %63,5 |
| Aydıncık Köyü | 1 | 265 | %87,6 | CHP | %46,9 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %32,2 |
| Aşağıdemirtaş Köyü | 1 | 259 | %85,7 | AKP | %64,9 |
| Badempınarı Köyü | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %61,3 |
| Balıbey Köyü | 1 | 71 | %101,4 | CHP | %83,3 |
| Ballıca Köyü | 1 | 108 | %80,6 | AKP | %57,5 |
| Balpınar Köyü | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %43,9 |
| Bağdere Köyü | 1 | 90 | %102,2 | AKP | %60,4 |
| Bağlarca Köyü | 1 | 130 | %92,3 | AKP | %59,8 |
| Beydalı Köyü | 1 | 86 | %77,9 | AKP | %77,6 |
| Beydoğmuş Köyü | 1 | 78 | %53,9 | AKP | %51,2 |
| Beşoluk Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %75,9 |
| Beşikköy | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %63,4 |
| Bulutlu Köyü | 1 | 19 | %121,1 | AKP | %78,3 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 72 | %98,6 | AKP | %68,6 |
| Cevizdere Köyü | 1 | 101 | %72,3 | AKP | %87,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 52 | 18.752 | %85,8 | AKP | %43,6 |
| Cipköy | 2 | 520 | %84,2 | AKP | %61,6 |
| Dallıca Köyü | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %43,8 |
| Dambüyük Köyü | 1 | 72 | %102,8 | CHP | %54,1 |
| Dedepınarı Köyü | 1 | 51 | %103,9 | MHP | %73,6 |
| Dereboğazı Köyü | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %75,2 |
| Değirmenönü Köyü | 2 | 452 | %84,1 | AKP | %58,0 |
| Doğankuş Köyü | 1 | 251 | %100,0 | AKP | %80,6 |
| Doğu Kent Mah. | 34 | 12.105 | %85,5 | AKP | %59,4 |
| Durupınar Köyü | 1 | 96 | %88,5 | AKP | %55,4 |
| Elmapınarı Köyü | 1 | 183 | %91,8 | AKP | %53,9 |
| Erbildi Köyü | 1 | 89 | %100,0 | AKP | %61,8 |
| Esen Tepe Mah. | 4 | 1.313 | %87,1 | CHP | %52,3 |
| Esenkent Köyü | 1 | 89 | %76,4 | HDP | %47,8 |
| Fatmalı Köyü | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %56,6 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 13 | 4.666 | %86,4 | CHP | %57,9 |
| Gedikyolu Köyü | 1 | 117 | %83,8 | AKP | %79,0 |
| Gökçe Köyü | 1 | 90 | %81,1 | AKP | %72,6 |
| Gölardı Köyü | 1 | 119 | %99,2 | AKP | %63,7 |
| Gölköy | 1 | 237 | %91,6 | AKP | %62,2 |
| Göllü Bağ Mah. | 1 | 83 | %97,6 | AKP | %43,8 |
| Gözebaşı Köyü | 2 | 457 | %89,9 | AKP | %54,1 |
| Gözpınar Köyü | 1 | 87 | %88,5 | AKP | %82,7 |
| Gülpınar Köyü | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %91,1 |
| Gümüş Kavak Mah. | 3 | 1.102 | %88,1 | AKP | %66,8 |
| Gümüşbağlar Köyü | 1 | 263 | %90,1 | AKP | %55,3 |
| Günaçtı Köyü | 1 | 102 | %92,2 | AKP | %73,0 |
| Günbağı Köyü | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %79,6 |
| Güneyçayırı Köyü | 1 | 115 | %86,1 | AKP | %51,6 |
| Güzelyalı Köyü | 1 | 101 | %93,1 | AKP | %81,7 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 154 | %82,5 | AKP | %78,7 |
| Hal Köyü | 1 | 210 | %94,3 | CHP | %59,9 |
| Hankendi Köyü | 3 | 768 | %92,2 | AKP | %47,6 |
| Harmantepe Köyü | 1 | 112 | %97,3 | CHP | %58,3 |
| Harput Mah. | 2 | 412 | %91,8 | AKP | %33,4 |
| Hıdırbaba Köyü | 1 | 241 | %69,3 | AKP | %64,6 |
| Hoşköy | 1 | 186 | %96,2 | AKP | %55,1 |
| Hicret Mah. | 8 | 2.956 | %81,8 | AKP | %54,5 |
| Hilalkent Mah. | 8 | 2.944 | %86,2 | AKP | %47,8 |
| Işıkyolu Köyü | 1 | 132 | %89,4 | AKP | %66,4 |
| Kalkantepe Köyü | 1 | 31 | %96,8 | AKP | %60,0 |
| Kaplıkaya Köyü | 1 | 143 | %86,7 | AKP | %46,7 |
| Karaali Köyü | 1 | 161 | %93,2 | MHP | %53,4 |
| Karasaz Köyü | 1 | 154 | %90,3 | AKP | %33,1 |
| Karataş Köyü | 1 | 30 | %110,0 | AKP | %59,4 |
| Karaçavuş Köyü | 1 | 56 | %101,8 | CHP | %66,7 |
| Karşıyaka Mah. | 8 | 2.497 | %80,7 | AKP | %58,4 |
| Kavakpınar Köyü | 1 | 87 | %97,7 | CHP | %34,9 |
| Kavaktepe Köyü | 1 | 279 | %88,9 | AKP | %51,4 |
| Kelmahmut Köyü | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %58,7 |
| Kepektaş Köyü | 1 | 75 | %100,0 | CHP | %70,3 |
| Kıraçköy | 1 | 237 | %78,5 | AKP | %63,3 |
| Kırklar Mah. | 30 | 10.871 | %83,6 | AKP | %64,7 |
| Kızılay Mah. | 7 | 2.433 | %83,6 | AKP | %58,2 |
| Konakalmaz Köyü | 1 | 145 | %84,1 | AKP | %65,3 |
| Koparuşağı Köyü | 1 | 67 | %86,6 | AKP | %58,2 |
| Korucu Köyü | 2 | 449 | %87,3 | AKP | %67,2 |
| Koruköy | 1 | 332 | %93,1 | CHP | %79,3 |
| Kozluk Köyü | 1 | 48 | %93,8 | AKP | %43,2 |
| Koçharmanı Köyü | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %68,0 |
| Koçkale Köyü | 1 | 225 | %85,8 | AKP | %53,9 |
| Kumla Köyü | 1 | 130 | %89,2 | AKP | %77,6 |
| Kurtdere Köyü | 1 | 54 | %88,9 | AKP | %72,3 |
| Kuyulu Köyü | 3 | 979 | %85,3 | AKP | %61,7 |
| Kuşhane Köyü | 1 | 175 | %102,3 | AKP | %82,1 |
| Körpe Köyü | 1 | 171 | %91,8 | HDP | %31,4 |
| Küllük Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %77,1 |
| Kültür Mah. | 23 | 8.361 | %85,4 | AKP | %50,3 |
| Meşeli Köyü | 1 | 240 | %82,1 | AKP | %82,2 |
| Mollakendi-Güntaşı Mah. | 2 | 508 | %90,8 | AKP | %65,9 |
| Mollakendi-Karşıbağ Mah. | 2 | 608 | %84,9 | AKP | %48,6 |
| Mollakendi-Merkez Mah. | 2 | 532 | %89,7 | AKP | %60,0 |
| Muratçık Köyü | 1 | 293 | %90,8 | AKP | %52,3 |
| Mustafa Paşa Mah. | 32 | 11.746 | %85,0 | AKP | %58,6 |
| Nail Bey Mah. | 19 | 6.890 | %82,7 | AKP | %50,5 |
| Nuralı Köyü | 1 | 167 | %82,6 | AKP | %60,9 |
| Obuz Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %37,5 |
| Olgunlar Mah. | 23 | 8.260 | %86,8 | AKP | %62,9 |
| Ortaçalı Köyü | 1 | 121 | %94,2 | AKP | %72,6 |
| Oymaağaç Köyü | 1 | 76 | %101,3 | AKP | %78,4 |
| Pelteköy | 1 | 195 | %91,8 | AKP | %61,4 |
| Poyraz Köyü | 1 | 110 | %84,6 | AKP | %65,2 |
| Pirinççi Köyü | 1 | 120 | %97,5 | CHP | %83,8 |
| Rızaiye Mah. | 29 | 10.734 | %83,5 | AKP | %47,9 |
| Rüstem Paşa Mah. | 24 | 8.651 | %83,7 | AKP | %61,4 |
| Safran Mah. | 1 | 94 | %91,5 | AKP | %73,3 |
| Sakabaşı Köyü | 1 | 245 | %85,7 | AKP | %76,7 |
| Salı Baba Mah. | 7 | 2.306 | %81,0 | AKP | %68,1 |
| Salkaya Köyü | 2 | 498 | %80,7 | AKP | %52,3 |
| Sanayi Mah. | 30 | 10.901 | %83,7 | AKP | %66,5 |
| Sancaklı Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %50,9 |
| Sarayatik Mah. | 12 | 4.060 | %85,3 | AKP | %56,0 |
| Sarıbük Köyü | 1 | 87 | %95,4 | HDP | %54,9 |
| Sarıgül Köyü | 1 | 108 | %89,8 | AKP | %54,2 |
| Sarıkamış Köyü | 1 | 350 | %86,9 | AKP | %75,8 |
| Sarılı Köyü | 1 | 109 | %88,1 | AKP | %63,8 |
| Sarıyakup Köyü | 1 | 147 | %86,4 | AKP | %63,0 |
| Sarıçubuk Köyü | 2 | 477 | %89,1 | CHP | %35,4 |
| Sedeftepe Köyü | 1 | 202 | %90,6 | CHP | %65,2 |
| Serince Köyü | 1 | 125 | %80,8 | AKP | %79,0 |
| Sugözü Mah. | 1 | 191 | %94,8 | AKP | %46,4 |
| Sultanuşağı Köyü | 1 | 59 | %98,3 | AKP | %58,6 |
| Sünköy | 1 | 272 | %94,1 | CHP | %80,3 |
| Sürsürü Mah. | 57 | 20.537 | %86,7 | AKP | %52,4 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 154 | %87,0 | AKP | %54,6 |
| Sinanköy | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %41,7 |
| Tadım Köyü | 1 | 291 | %89,7 | AKP | %46,9 |
| Temürköy | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %85,7 |
| Tepeköy | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %58,0 |
| Tohumlu Köyü | 1 | 29 | %100,0 | AKP | %57,1 |
| Ulu Kent Mah. | 29 | 10.509 | %83,6 | AKP | %61,8 |
| Uzuntarla Köyü | 1 | 362 | %84,8 | CHP | %57,8 |
| Yalındamlar Köyü | 1 | 195 | %86,7 | AKP | %71,9 |
| Yalnız Köyü | 1 | 91 | %90,1 | AKP | %64,1 |
| Yazıkonak-Cumhuriyet Mah. | 3 | 951 | %83,4 | AKP | %65,8 |
| Yazıkonak-Fatih Mah. | 3 | 1.070 | %79,0 | AKP | %43,6 |
| Yazıkonak-Konak Mah. | 2 | 489 | %88,3 | AKP | %57,7 |
| Yazıkonak-Merkez Mah. | 2 | 456 | %88,6 | AKP | %67,2 |
| Yazıkonak-Sanayi Mah. | 6 | 1.912 | %85,2 | AKP | %72,6 |
| Yazıkonak-Yeni Bağlar Mah. | 3 | 1.002 | %81,6 | AKP | %71,9 |
| Yazıpınarı Köyü | 1 | 28 | %107,1 | AKP | %66,7 |
| Yedigöze Köyü | 1 | 337 | %84,9 | AKP | %50,7 |
| Yemişlik Köyü | 2 | 771 | %76,8 | AKP | %70,9 |
| Yeni Mah. | 39 | 13.972 | %85,0 | AKP | %39,6 |
| Yenikapı Köyü | 1 | 141 | %82,3 | AKP | %61,7 |
| Yenikonak Köyü | 1 | 69 | %88,4 | AKP | %53,3 |
| Yıldız Bağları Mah. | 11 | 3.647 | %86,9 | CHP | %48,2 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 145 | %82,1 | AKP | %66,4 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 119 | %97,5 | AKP | %88,8 |
| Yukarıdemirtaş Köyü | 1 | 94 | %81,9 | AKP | %64,5 |
| Yukarıçakmak Köyü | 1 | 83 | %91,6 | AKP | %65,8 |
| Yurtbaşı-Akmezra Sahil Önü Mah. | 1 | 247 | %92,3 | AKP | %57,9 |
| Yurtbaşı-Bağlar Mah. | 2 | 543 | %80,7 | AKP | %63,0 |
| Yurtbaşı-Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.741 | %84,8 | AKP | %62,1 |
| Yurtbaşı-Gülpınar Mah. | 1 | 343 | %83,4 | AKP | %63,8 |
| Yurtbaşı-Org. Eşref Bitlis Mah. | 2 | 453 | %92,3 | AKP | %73,8 |
| Yurtbaşı-Sanayi Mah. | 3 | 1.054 | %86,0 | AKP | %61,3 |
| Yurtbaşı-Yeni Mah. | 3 | 795 | %86,3 | AKP | %55,0 |
| Yünlüce Köyü | 1 | 332 | %91,0 | AKP | %81,1 |
| Yürekli Köyü | 1 | 76 | %56,6 | AKP | %79,1 |
| Çalıca Köyü | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %59,8 |
| Çarşı Mah. | 3 | 1.049 | %83,0 | AKP | %60,1 |
| Çatal Çeşme Mah. | 8 | 2.688 | %81,9 | AKP | %63,9 |
| Çatalharman Köyü | 1 | 88 | %92,1 | CHP | %76,5 |
| Çaydaçıra Mah. | 41 | 14.748 | %83,9 | AKP | %49,8 |
| Çağlar Köyü | 1 | 337 | %69,1 | AKP | %68,4 |
| Çöteli Köyü | 1 | 138 | %90,6 | AKP | %54,1 |
| Örençay Köyü | 2 | 523 | %84,1 | AKP | %62,9 |
| Üniversite Mah. | 30 | 10.893 | %82,9 | AKP | %45,8 |
| Ürünveren Köyü | 1 | 67 | %89,6 | AKP | %67,8 |
| Üçağaç Köyü | 1 | 92 | %89,1 | AKP | %62,5 |
| İcadiye Mah. | 7 | 2.611 | %84,1 | AKP | %57,6 |
| İkitepe Köyü | 1 | 196 | %93,4 | AKP | %50,6 |
| İzzet Paşa Mah. | 25 | 9.255 | %84,1 | AKP | %32,8 |
| İçme Köyü | 2 | 451 | %82,7 | AKP | %46,0 |
| Şabanlı Köyü | 1 | 48 | %87,5 | HDP | %47,6 |
| Şahaplı Köyü | 1 | 28 | %103,6 | İYİ | %24,1 |
| Şahinkaya Köyü | 3 | 935 | %85,2 | HDP | %32,2 |
| Şehsuvar Köyü | 1 | 325 | %81,5 | AKP | %46,9 |
| Şeyhacı Köyü | 2 | 390 | %92,8 | AKP | %72,6 |