%48,3
CHP birinci
42.347 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Uzunköprü ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %48,3 ile birinci; 42.347 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 49.249 · Oy kullanan 43.851 (katılım %89,0) · Geçerli 42.347 · Geçersiz 1.504
Uzunköprü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 20.451 | %48,3 |
| AKP | 10.883 | %25,7 |
| İYİ | 7.663 | %18,1 |
| MHP | 1.666 | %3,9 |
| HDP | 679 | %1,6 |
| SAADET | 320 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 192 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 170 | %0,4 |
| VATAN | 165 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 130 | %0,3 |
| Cüneyt Özdemir (bağımsız) | 28 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Uzunköprü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alıç Köyü | 1 | 220 | %90,9 | CHP | %65,5 |
| Altınyazı Köyü | 1 | 284 | %90,1 | CHP | %51,2 |
| Aslıhan Köyü | 2 | 495 | %94,3 | CHP | %51,4 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.669 | %90,1 | CHP | %50,7 |
| Aşçıoğlu Mah. | 7 | 2.211 | %82,8 | AKP | %67,8 |
| Balaban Köyü | 1 | 341 | %90,6 | CHP | %65,9 |
| Balabankoru Köyü | 1 | 334 | %95,8 | İYİ | %36,7 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 344 | %89,0 | CHP | %62,2 |
| Başağıl Köyü | 1 | 315 | %92,7 | CHP | %55,0 |
| Beykonağı Köyü | 1 | 114 | %95,6 | CHP | %51,5 |
| Bıldır Köyü | 1 | 139 | %89,9 | İYİ | %37,4 |
| Büyük Şehsuvarbey Mah. | 8 | 2.771 | %89,5 | CHP | %51,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 4.123 | %87,8 | CHP | %46,3 |
| Danişment Köyü | 1 | 237 | %93,7 | AKP | %31,3 |
| Demirtaş Mah. | 1 | 249 | %85,5 | AKP | %40,2 |
| Dereköy | 2 | 615 | %92,2 | CHP | %71,8 |
| Değirmenci Köyü | 1 | 261 | %87,4 | CHP | %53,2 |
| Elmalı Köyü | 2 | 547 | %84,8 | AKP | %46,7 |
| Eskiköy | 1 | 202 | %91,6 | CHP | %68,9 |
| Gazihalil Köyü | 1 | 167 | %86,8 | CHP | %43,6 |
| Gazimehmet Köyü | 1 | 243 | %91,0 | CHP | %49,5 |
| Gemici Köyü | 1 | 158 | %89,2 | CHP | %62,6 |
| Habib Hoca Mah. | 7 | 2.482 | %90,3 | CHP | %50,4 |
| Halise Hatun Mah. | 5 | 1.708 | %88,9 | CHP | %52,3 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 231 | %84,9 | CHP | %52,2 |
| Hamitli Köyü | 1 | 312 | %88,8 | CHP | %54,0 |
| Harmanlı Köyü | 2 | 701 | %91,2 | AKP | %44,0 |
| Hasanpınar Köyü | 1 | 398 | %90,0 | CHP | %50,8 |
| Kadıköy | 1 | 183 | %88,0 | CHP | %44,4 |
| Karabürçek Köyü | 1 | 303 | %93,1 | CHP | %53,0 |
| Karapınar Köyü | 2 | 408 | %94,1 | AKP | %39,4 |
| Karayayla Köyü | 1 | 193 | %88,1 | CHP | %40,1 |
| Kavacık Köyü | 2 | 633 | %92,6 | CHP | %46,9 |
| Kavak Mah. | 5 | 1.567 | %86,9 | CHP | %49,4 |
| Kavakayazma Köyü | 1 | 159 | %91,2 | İYİ | %37,5 |
| Kırcasalih-Balaban Mah. | 1 | 319 | %93,4 | CHP | %74,8 |
| Kırcasalih-Cumhuriyet Mah. | 3 | 958 | %92,4 | CHP | %46,1 |
| Kırcasalih-Okullar Mah. | 2 | 725 | %90,9 | CHP | %51,4 |
| Kırcasalih-İstiklal Mah. | 2 | 496 | %90,3 | CHP | %37,9 |
| Kırkkavak Köyü | 2 | 449 | %89,8 | CHP | %46,0 |
| Kırköy | 1 | 211 | %92,9 | CHP | %37,5 |
| Kurdu Köyü | 1 | 211 | %91,5 | AKP | %49,7 |
| Kurtbey Köyü | 4 | 1.211 | %89,6 | CHP | %56,5 |
| Kurttepe Köyü | 1 | 80 | %95,0 | CHP | %50,0 |
| Küçük Şehsuvarbey Mah. | 2 | 401 | %88,8 | AKP | %51,6 |
| Kiremitçisalih Köyü | 1 | 379 | %86,5 | CHP | %53,4 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 343 | %88,3 | AKP | %55,4 |
| Malkoçköy | 1 | 347 | %91,4 | CHP | %54,7 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.452 | %89,6 | CHP | %39,8 |
| Mescit Mah. | 10 | 3.291 | %82,7 | AKP | %42,7 |
| Meşeli Köyü | 1 | 96 | %93,8 | İYİ | %38,6 |
| Muhacirkadı Köyü | 1 | 242 | %92,6 | CHP | %52,4 |
| Muradiye Cami Mah. | 3 | 967 | %86,7 | CHP | %49,4 |
| Muradiye Mah. | 6 | 2.241 | %89,1 | CHP | %55,3 |
| Rızaefendi Mah. | 4 | 1.367 | %87,2 | CHP | %52,0 |
| Salarlı Köyü | 2 | 599 | %91,5 | CHP | %36,1 |
| Sazlımalkoç Köyü | 1 | 323 | %93,5 | CHP | %71,4 |
| Saçlımüsellim Köyü | 1 | 87 | %92,0 | AKP | %33,8 |
| Sığırcılı Köyü | 1 | 213 | %92,0 | CHP | %51,6 |
| Sultanşah Köyü | 1 | 195 | %91,8 | CHP | %62,3 |
| Süleymaniye Köyü | 2 | 442 | %92,8 | CHP | %75,4 |
| Sipahi Köyü | 1 | 257 | %91,8 | CHP | %46,7 |
| Turnacı Köyü | 1 | 219 | %90,9 | CHP | %50,0 |
| Türkobası Köyü | 1 | 208 | %92,8 | CHP | %67,4 |
| Yağmurca Köyü | 2 | 586 | %94,7 | CHP | %66,6 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 765 | %93,6 | CHP | %85,0 |
| Çakmakköy | 1 | 249 | %87,2 | CHP | %66,0 |
| Çalıköy | 1 | 257 | %91,8 | CHP | %64,6 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 305 | %87,5 | CHP | %47,3 |
| Çobanpınarı Köyü | 1 | 77 | %96,1 | CHP | %77,5 |
| Çöpköy Mah. | 3 | 981 | %88,0 | CHP | %54,1 |
| Çiftlikköy | 1 | 181 | %93,4 | CHP | %60,0 |
| Ömerbey Köyü | 1 | 202 | %86,6 | CHP | %48,2 |