Akçakoca · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAkçakoca ilçesi
%47,1
AK PARTİ birinci
26.017 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçakoca ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,1 ile birinci; 26.017 geçerli oy, katılım %90,2.
Akçakoca
Kayıtlı seçmen 29.502 · Oy kullanan 26.610 (katılım %90,2) · Geçerli 26.017 · Geçersiz 593
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Köyü | 2 | 422 | %96,5 | AKP | %52,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 137 | %93,4 | AKP | %63,3 |
| Altınçay Köyü | 2 | 412 | %97,8 | AKP | %67,8 |
| Arabacı Köyü | 1 | 257 | %88,7 | AKP | %50,5 |
| Ayazlı Mah. | 8 | 2.571 | %89,0 | AKP | %45,0 |
| Balatlı Köyü | 2 | 419 | %92,1 | AKP | %55,8 |
| Bayhanlı Köyü | 1 | 173 | %91,9 | AKP | %48,4 |
| Beyören Köyü | 2 | 487 | %91,8 | AKP | %60,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.272 | %92,9 | AKP | %41,8 |
| Dadalı Köyü | 2 | 480 | %95,0 | AKP | %37,5 |
| Davutağa Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %71,3 |
| Deredibi Köyü | 1 | 247 | %94,3 | AKP | %54,3 |
| Dereköy | 1 | 141 | %92,9 | AKP | %53,9 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 216 | %93,1 | AKP | %45,4 |
| Döngelli Köyü | 2 | 502 | %95,0 | AKP | %58,0 |
| Dilaver Köyü | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %70,1 |
| Edilli Köyü | 1 | 145 | %93,8 | AKP | %45,2 |
| Esmahanım Köyü | 1 | 168 | %85,1 | AKP | %45,2 |
| Fakıllı Köyü | 1 | 243 | %90,5 | AKP | %51,9 |
| Göktepe Köyü | 1 | 141 | %94,3 | AKP | %51,9 |
| Hacı Yusuflar Mah. | 7 | 2.308 | %90,9 | AKP | %36,9 |
| Hasançavuş Köyü | 1 | 247 | %87,9 | AKP | %54,1 |
| Hemşin Köyü | 1 | 161 | %91,9 | AKP | %58,3 |
| Kalkın Köyü | 1 | 270 | %91,1 | AKP | %46,0 |
| Karatavuk Köyü | 1 | 221 | %79,6 | AKP | %49,1 |
| Kepenç Köyü | 1 | 105 | %101,0 | AKP | %56,7 |
| Kınık Köyü | 1 | 153 | %95,4 | AKP | %56,2 |
| Koçar Köyü | 1 | 160 | %91,9 | AKP | %57,6 |
| Koçullu Köyü | 1 | 140 | %90,7 | AKP | %58,7 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 295 | %98,0 | AKP | %81,2 |
| Kurukavak Köyü | 1 | 262 | %82,1 | AKP | %41,9 |
| Küpler Köyü | 1 | 97 | %91,8 | AKP | %44,2 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 150 | %93,3 | AKP | %62,0 |
| Melenağzı Köyü | 2 | 456 | %90,1 | AKP | %37,9 |
| Nazımbey Köyü | 1 | 103 | %90,3 | AKP | %39,6 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 926 | %90,0 | AKP | %49,9 |
| Ortanca Köyü | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %46,5 |
| Osmaniye Mah. | 19 | 7.065 | %87,6 | AKP | %41,2 |
| Paşalar Köyü | 1 | 156 | %96,8 | CHP | %50,0 |
| Sarıyayla Köyü | 1 | 228 | %89,9 | AKP | %61,4 |
| Subaşı Köyü | 1 | 203 | %93,1 | AKP | %56,9 |
| Tahirli Köyü | 1 | 123 | %87,0 | AKP | %48,1 |
| Tepeköy | 2 | 572 | %90,4 | AKP | %53,8 |
| Uğurlu Köyü | 2 | 445 | %91,0 | AKP | %54,5 |
| Yalı Mah. | 7 | 2.495 | %89,0 | AKP | %45,3 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.736 | %89,1 | AKP | %56,8 |
| Yenice Köyü | 1 | 164 | %92,1 | AKP | %60,0 |
| Yeşilköy | 1 | 160 | %96,3 | AKP | %49,3 |
| Yukarı Mah. | 2 | 672 | %90,6 | AKP | %49,8 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 510 | %93,9 | AKP | %44,7 |
| Çiçekpınar Köyü | 1 | 205 | %91,2 | MHP | %52,5 |