%61,4
HDP birinci
61.606 geçerli oy · katılım %80,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ergani ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %61,4 ile birinci; 61.606 geçerli oy, katılım %80,9.
Kayıtlı seçmen 79.624 · Oy kullanan 64.415 (katılım %80,9) · Geçerli 61.606 · Geçersiz 2.809
Ergani Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 37.851 | %61,4 |
| AKP | 14.216 | %23,1 |
| Zekeriya Yapıcıoğlu (bağımsız) | 3.427 | %5,6 |
| İYİ | 1.738 | %2,8 |
| CHP | 1.514 | %2,5 |
| MHP | 1.215 | %2,0 |
| SAADET | 1.181 | %1,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 163 | %0,3 |
| VATAN | 109 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 57 | %0,1 |
| Özkan Yıldırım (bağımsız) | 44 | %0,1 |
| Hüseyin Tektaş (bağımsız) | 21 | %0,0 |
| Selahattin Turğa (bağımsız) | 20 | %0,0 |
| Refik Karakoç (bağımsız) | 20 | %0,0 |
| Metin Baysüngur (bağımsız) | 16 | %0,0 |
| Selahattin Arslanbuğul (bağımsız) | 14 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ergani mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adnan Menderes Mah. | 47 | 16.852 | %80,2 | HDP | %61,8 |
| Ahmetli Mah. | 4 | 1.139 | %74,9 | HDP | %75,1 |
| Akçakale Mah. | 3 | 979 | %68,5 | HDP | %66,5 |
| Akçoban Mah. | 1 | 307 | %88,9 | HDP | %57,3 |
| Alitaşı Mah. | 2 | 537 | %79,5 | HDP | %82,9 |
| Armutova Mah. | 2 | 387 | %74,2 | HDP | %38,7 |
| Azıklı Mah. | 1 | 308 | %85,1 | HDP | %71,0 |
| Aziziye Mah. | 6 | 1.927 | %83,0 | HDP | %61,6 |
| Aşağıbitikçi Mah. | 2 | 398 | %74,9 | HDP | %76,8 |
| Aşağıkuyulu Mah. | 2 | 487 | %78,9 | HDP | %62,8 |
| Bademli Mah. | 1 | 179 | %80,5 | HDP | %48,3 |
| Bagür Mah. | 13 | 4.480 | %84,0 | HDP | %72,6 |
| Bahçekaşı Mah. | 1 | 23 | %108,7 | AKP | %56,0 |
| Bereketli Mah. | 2 | 449 | %80,9 | HDP | %62,9 |
| Boncuklu Mah. | 1 | 61 | %113,1 | HDP | %75,0 |
| Bozyer Mah. | 2 | 386 | %70,2 | HDP | %56,2 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 79 | %81,0 | AKP | %49,2 |
| Caferan Mah. | 1 | 149 | %49,0 | AKP | %11,3 |
| Canveren Mah. | 1 | 370 | %84,6 | HDP | %66,0 |
| Coşkun Mah. | 1 | 228 | %92,5 | HDP | %79,6 |
| Cömert Mah. | 2 | 384 | %80,0 | HDP | %52,9 |
| Dallıdağ Mah. | 1 | 146 | %88,4 | HDP | %59,7 |
| Dağarası Mah. | 1 | 367 | %81,5 | HDP | %60,5 |
| Demirli Mah. | 1 | 271 | %97,8 | AKP | %80,9 |
| Dereboyu Mah. | 2 | 543 | %72,6 | HDP | %48,3 |
| Deringöze Mah. | 1 | 60 | %91,7 | HDP | %64,8 |
| Develi Mah. | 2 | 389 | %75,1 | HDP | %37,8 |
| Devletkuşu Mah. | 1 | 33 | %93,9 | HDP | %51,6 |
| Değirmendere Mah. | 1 | 48 | %100,0 | HDP | %66,7 |
| Doğanköy Mah. | 3 | 999 | %79,1 | HDP | %67,9 |
| Dibektaş Mah. | 2 | 400 | %93,0 | HDP | %86,2 |
| Fatih Mah. | 11 | 4.106 | %77,8 | HDP | %60,6 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 5 | 1.822 | %80,2 | HDP | %71,7 |
| Gökiçi Mah. | 1 | 168 | %92,9 | AKP | %51,6 |
| Gözekaya Mah. | 2 | 617 | %68,2 | AKP | %57,2 |
| Gözlü Mah. | 2 | 520 | %84,4 | HDP | %44,7 |
| Gülerce Mah. | 1 | 190 | %104,7 | HDP | %60,3 |
| Güneştepe Mah. | 1 | 155 | %89,0 | HDP | %67,4 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 177 | %81,9 | HDP | %60,0 |
| Giraylar Mah. | 1 | 172 | %80,2 | AKP | %48,9 |
| Hançerli Mah. | 1 | 259 | %71,0 | HDP | %53,1 |
| Hendekköy Mah. | 2 | 639 | %90,5 | HDP | %76,8 |
| Hilar Mah. | 1 | 77 | %84,4 | HDP | %54,1 |
| Karaburçak Mah. | 1 | 355 | %87,9 | HDP | %69,2 |
| Karpuzlu Mah. | 2 | 420 | %86,9 | HDP | %44,5 |
| Karşıbağlar Mah. | 1 | 128 | %89,1 | AKP | %39,3 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 364 | %90,7 | AKP | %64,7 |
| Kavurmaküpü Mah. | 1 | 12 | %133,3 | HDP | %93,8 |
| Kayan Mah. | 1 | 175 | %78,3 | HDP | %47,6 |
| Kemaliye Mah. | 9 | 3.322 | %82,4 | HDP | %59,0 |
| Kemertaş Mah. | 7 | 2.551 | %77,8 | HDP | %55,1 |
| Kesentaş Mah. | 2 | 423 | %87,5 | HDP | %79,2 |
| Kıralan Mah. | 1 | 56 | %137,5 | HDP | %32,0 |
| Kocaali Mah. | 1 | 317 | %81,1 | HDP | %74,7 |
| Kortaş Mah. | 2 | 548 | %76,5 | AKP | %67,8 |
| Koyunalan Mah. | 1 | 205 | %93,2 | HDP | %87,4 |
| Kumçi Mah. | 1 | 204 | %92,7 | AKP | %83,3 |
| Kömürtaş Mah. | 2 | 486 | %77,2 | HDP | %46,4 |
| Morkoyun Mah. | 1 | 376 | %49,2 | HDP | %54,1 |
| Namık Kemal Mah. | 4 | 1.173 | %79,3 | HDP | %56,3 |
| Olgun Mah. | 2 | 663 | %68,0 | HDP | %86,6 |
| Ortaağaç Mah. | 1 | 255 | %75,3 | HDP | %36,7 |
| Ortayazı Mah. | 1 | 78 | %97,4 | HDP | %46,6 |
| Otluca Mah. | 1 | 119 | %82,4 | AKP | %44,2 |
| Pınarkaya Mah. | 1 | 187 | %90,4 | HDP | %88,0 |
| Sabırlı Mah. | 1 | 91 | %94,5 | HDP | %59,5 |
| Sallar Mah. | 1 | 118 | %85,6 | HDP | %50,5 |
| Sallıca Mah. | 1 | 157 | %89,8 | HDP | %35,0 |
| Salihli Mah. | 2 | 663 | %84,3 | HDP | %81,3 |
| Sanayi Mah. | 10 | 3.638 | %82,9 | HDP | %65,7 |
| Saray Mah. | 6 | 2.197 | %78,9 | HDP | %53,1 |
| Savaş Mah. | 1 | 138 | %73,2 | AKP | %45,3 |
| Selmanköy Mah. | 4 | 1.143 | %85,6 | HDP | %74,9 |
| Sökündüzü Mah. | 1 | 131 | %89,3 | HDP | %76,7 |
| Tevekli Mah. | 1 | 180 | %76,1 | HDP | %82,0 |
| Usluca Mah. | 1 | 99 | %85,9 | HDP | %59,7 |
| Yakacık Mah. | 1 | 165 | %78,2 | AKP | %47,6 |
| Yamaçlar Mah. | 1 | 210 | %72,9 | HDP | %43,5 |
| Yapraklı Mah. | 1 | 190 | %84,2 | AKP | %52,0 |
| Yayvantepe Mah. | 1 | 61 | %104,9 | HDP | %49,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 146 | %87,0 | HDP | %65,6 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 118 | %84,8 | HDP | %48,0 |
| Yolbulan Mah. | 2 | 494 | %81,6 | HDP | %64,7 |
| Yolköprü Mah. | 1 | 107 | %88,8 | HDP | %61,8 |
| Yoncalı Mah. | 1 | 134 | %86,6 | HDP | %31,5 |
| Yukarıbitikçi Mah. | 2 | 382 | %76,7 | AKP | %47,7 |
| Yukarıkarpuzlu Mah. | 1 | 222 | %91,4 | AKP | %39,2 |
| Yukarıkuyulu Mah. | 2 | 446 | %84,8 | HDP | %63,2 |
| Ziyaret Mah. | 2 | 420 | %82,9 | AKP | %54,6 |
| Çakartaş Mah. | 1 | 332 | %65,1 | AKP | %76,8 |
| Çakırfakır Mah. | 1 | 152 | %92,1 | HDP | %71,9 |
| Çayırdere Mah. | 2 | 681 | %87,4 | HDP | %80,4 |
| Çayköy Mah. | 1 | 122 | %91,8 | AKP | %61,5 |
| Çukurdere Mah. | 1 | 188 | %89,9 | HDP | %61,8 |
| Çimlihöyük Mah. | 1 | 287 | %81,9 | HDP | %52,7 |
| Özbilek Mah. | 1 | 354 | %69,2 | HDP | %44,9 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 124 | %83,1 | HDP | %34,0 |
| Üçkardeş Mah. | 1 | 152 | %90,1 | HDP | %96,3 |
| İncehıdır Mah. | 3 | 888 | %79,1 | HDP | %58,6 |
| İstasyon Mah. | 11 | 3.801 | %84,2 | HDP | %68,3 |
| Şölen Mah. | 3 | 1.021 | %74,5 | HDP | %52,8 |
| Şirinevler Mah. | 14 | 5.188 | %81,7 | HDP | %67,9 |