%71,0
HDP birinci
190.067 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bağlar ilçesinde Milletvekili oylamasında HDP %71,0 ile birinci; 190.067 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 233.371 · Oy kullanan 196.166 (katılım %84,1) · Geçerli 190.067 · Geçersiz 6.099
Bağlar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| HDP | 134.973 | %71,0 |
| AKP | 34.582 | %18,2 |
| Zekeriya Yapıcıoğlu (bağımsız) | 7.398 | %3,9 |
| İYİ | 3.892 | %2,1 |
| CHP | 3.669 | %1,9 |
| SAADET | 2.693 | %1,4 |
| MHP | 1.718 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 406 | %0,2 |
| VATAN | 170 | %0,1 |
| Refik Karakoç (bağımsız) | 155 | %0,1 |
| Özkan Yıldırım (bağımsız) | 153 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 114 | %0,1 |
| Metin Baysüngur (bağımsız) | 56 | %0,0 |
| Hüseyin Tektaş (bağımsız) | 41 | %0,0 |
| Selahattin Turğa (bağımsız) | 30 | %0,0 |
| Selahattin Arslanbuğul (bağımsız) | 17 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bağlar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 5 Nisan Mah. | 85 | 31.343 | %83,3 | HDP | %73,2 |
| Alankoz Mah. | 1 | 274 | %90,9 | HDP | %93,2 |
| Alipınar Mah. | 9 | 2.840 | %83,8 | HDP | %69,7 |
| Ağaçgeçit Mah. | 1 | 216 | %95,8 | AKP | %50,8 |
| Batıkarakoç Mah. | 2 | 532 | %84,6 | HDP | %53,7 |
| Batıçanakçı Mah. | 2 | 468 | %98,1 | HDP | %98,0 |
| Bağcılar Mah. | 179 | 65.308 | %85,8 | HDP | %70,3 |
| Buyuransu Mah. | 1 | 358 | %90,5 | HDP | %93,1 |
| Buçuktepe Mah. | 1 | 227 | %91,2 | HDP | %94,0 |
| Develi Mah. | 2 | 393 | %87,0 | HDP | %85,2 |
| Ekince Mah. | 1 | 357 | %71,2 | HDP | %75,2 |
| Fatih Mah. | 29 | 10.540 | %83,1 | HDP | %74,3 |
| Gömmetaş Mah. | 3 | 814 | %84,8 | HDP | %67,2 |
| Kabahıdır Mah. | 1 | 274 | %87,6 | HDP | %92,1 |
| Kamışpınar Mah. | 1 | 142 | %95,8 | HDP | %97,0 |
| Karacadağ Mah. | 7 | 2.328 | %76,9 | HDP | %50,8 |
| Karahanköy Mah. | 2 | 550 | %93,1 | HDP | %78,4 |
| Kaynartepe Mah. | 43 | 15.506 | %79,9 | HDP | %66,0 |
| Kırkıncık Mah. | 1 | 144 | %99,3 | HDP | %53,6 |
| Kırkkoyun Mah. | 4 | 1.187 | %90,4 | HDP | %89,0 |
| Kolludere Mah. | 2 | 547 | %96,5 | HDP | %95,6 |
| Körhat Mah. | 19 | 6.675 | %81,9 | HDP | %42,7 |
| Körtepe Mah. | 2 | 577 | %96,7 | HDP | %98,9 |
| Mevlana Halit Mah. | 83 | 29.990 | %84,0 | HDP | %71,3 |
| Muradiye Mah. | 14 | 5.192 | %80,0 | HDP | %69,1 |
| Ortaören Mah. | 1 | 172 | %91,9 | HDP | %94,3 |
| Oğlaklı Mah. | 3 | 850 | %63,8 | HDP | %72,6 |
| Pınaroğlu Mah. | 1 | 87 | %102,3 | HDP | %95,5 |
| Sakallı Mah. | 2 | 390 | %99,2 | HDP | %85,6 |
| Sarıdallı Mah. | 1 | 301 | %99,7 | HDP | %89,0 |
| Selahattin Eyyubi Mah. | 36 | 13.007 | %83,5 | HDP | %63,1 |
| Tavşantepe Mah. | 1 | 230 | %90,0 | AKP | %42,9 |
| Tellikaya Mah. | 2 | 491 | %83,1 | HDP | %52,4 |
| Tokluca Mah. | 1 | 225 | %92,9 | HDP | %85,7 |
| Topraktaş Mah. | 1 | 241 | %100,0 | HDP | %71,7 |
| Topyolu Mah. | 1 | 60 | %101,7 | AKP | %51,7 |
| Uzunbahçe Mah. | 2 | 428 | %100,5 | HDP | %74,3 |
| Yeniköy Mah. | 14 | 5.092 | %81,6 | HDP | %73,4 |
| Yeşildallı Mah. | 1 | 249 | %90,4 | HDP | %89,5 |
| Yukarı Mollaali Mah. | 1 | 354 | %91,5 | HDP | %94,7 |
| Yukarıakdibek Mah. | 1 | 49 | %73,5 | HDP | %34,3 |
| Yunus Emre Mah. | 25 | 9.208 | %83,4 | HDP | %78,2 |
| Yiğityolu Mah. | 1 | 293 | %90,1 | HDP | %87,6 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 52 | %107,7 | HDP | %53,6 |
| Çiçekliyurt Mah. | 1 | 211 | %73,0 | AKP | %52,4 |
| Övündüler Mah. | 2 | 480 | %97,3 | HDP | %92,4 |
| Özdemir Mah. | 2 | 399 | %83,0 | HDP | %77,3 |
| Şeyh Şamil Mah. | 64 | 23.720 | %84,1 | HDP | %77,5 |