Pamukkale · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiPamukkale ilçesi
%39,7
AK PARTİ birinci
214.390 geçerli oy · katılım %90,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pamukkale ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,7 ile birinci; 214.390 geçerli oy, katılım %90,7.
Pamukkale
Kayıtlı seçmen 241.553 · Oy kullanan 218.993 (katılım %90,7) · Geçerli 214.390 · Geçersiz 4.603
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Mayıs Mah. | 15 | 5.410 | %88,0 | CHP | %35,2 |
| Adnan Menderes Mah. | 1 | 205 | %91,7 | AKP | %43,0 |
| Akdere Mah. | 2 | 573 | %89,4 | AKP | %54,2 |
| Akhan Mah. | 11 | 4.153 | %91,6 | AKP | %45,7 |
| Akköy Mah. | 1 | 244 | %89,8 | CHP | %31,6 |
| Aktepe Mah. | 25 | 8.934 | %92,4 | AKP | %50,1 |
| Akçapınar Mah. | 1 | 214 | %95,8 | AKP | %42,2 |
| Anafartalar Mah. | 19 | 7.194 | %91,7 | AKP | %51,1 |
| Asmalıevler Mah. | 8 | 2.964 | %82,7 | AKP | %36,0 |
| Atalar Mah. | 17 | 6.094 | %88,0 | CHP | %38,4 |
| Atatürk Mah. | 1 | 306 | %90,2 | AKP | %36,8 |
| Aziziye Mah. | 1 | 271 | %90,4 | AKP | %40,9 |
| Bağbaşı Mah. | 22 | 8.026 | %92,4 | AKP | %43,4 |
| Belenardıç Mah. | 2 | 478 | %90,2 | AKP | %55,5 |
| Cankurtaran Mah. | 4 | 1.395 | %94,9 | AKP | %38,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 6.246 | %91,4 | AKP | %47,4 |
| Deliktaş Mah. | 23 | 8.487 | %92,0 | AKP | %49,9 |
| Develi Mah. | 2 | 725 | %91,3 | AKP | %42,3 |
| Dokuzkavaklar Mah. | 26 | 9.563 | %89,6 | AKP | %48,0 |
| Eldenizli Mah. | 2 | 424 | %95,3 | AKP | %44,6 |
| Eymir Mah. | 1 | 186 | %97,3 | AKP | %36,4 |
| Fatih Mah. | 31 | 11.497 | %92,0 | AKP | %51,6 |
| Fesleğen Mah. | 21 | 7.779 | %90,9 | CHP | %36,4 |
| Goncalı Mah. | 3 | 807 | %93,8 | AKP | %54,3 |
| Gökpınar Mah. | 7 | 2.224 | %94,5 | AKP | %47,4 |
| Gölemezli Mah. | 2 | 422 | %97,6 | CHP | %41,3 |
| Gözler Mah. | 4 | 1.504 | %90,0 | CHP | %45,0 |
| Güzelköy Mah. | 6 | 2.266 | %94,4 | CHP | %38,0 |
| Güzelpınar Mah. | 2 | 465 | %94,8 | AKP | %83,8 |
| Hacıkaplanlar Mah. | 23 | 8.354 | %90,0 | AKP | %34,7 |
| Haytabey Mah. | 1 | 235 | %95,7 | AKP | %35,5 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.902 | %93,4 | AKP | %54,1 |
| Irlıganlı Mah. | 6 | 2.118 | %93,4 | AKP | %43,1 |
| Kale Mah. | 3 | 817 | %91,3 | AKP | %48,5 |
| Karahayıt Mah. | 3 | 882 | %89,5 | AKP | %45,5 |
| Karakova Mah. | 2 | 680 | %96,8 | AKP | %53,8 |
| Karakurt Mah. | 2 | 738 | %94,2 | AKP | %49,0 |
| Karataş Mah. | 1 | 231 | %97,8 | AKP | %42,3 |
| Karşıyaka Mah. | 29 | 10.480 | %89,8 | AKP | %46,2 |
| Kavakbaşı Mah. | 1 | 233 | %90,6 | AKP | %38,8 |
| Kayıhan Mah. | 10 | 3.653 | %92,4 | AKP | %54,7 |
| Kervansaray Mah. | 16 | 5.435 | %90,9 | AKP | %40,4 |
| Kınıklı Mah. | 25 | 8.903 | %88,4 | CHP | %47,6 |
| Kocadere Mah. | 3 | 832 | %93,0 | AKP | %36,1 |
| Korucuk Mah. | 3 | 1.071 | %92,3 | AKP | %50,3 |
| Kurtluca Mah. | 3 | 702 | %93,5 | AKP | %57,6 |
| Kuşpınar Mah. | 21 | 7.636 | %91,2 | CHP | %44,1 |
| Küçükdere Mah. | 2 | 511 | %94,5 | AKP | %44,5 |
| Mahmut Sönmez Mah. | 1 | 249 | %87,6 | CHP | %41,0 |
| Mehmetçik Mah. | 31 | 11.213 | %88,6 | CHP | %41,6 |
| Oğuz Mah. | 1 | 123 | %92,7 | AKP | %34,5 |
| Pamukkale Mah. | 5 | 1.526 | %89,1 | AKP | %37,4 |
| Pelitlibağ Mah. | 24 | 8.789 | %91,3 | AKP | %36,2 |
| Pınarkent Mah. | 15 | 4.972 | %91,9 | AKP | %40,6 |
| Sami Türel Mah. | 1 | 288 | %85,8 | AKP | %42,2 |
| Siteler Mah. | 15 | 5.356 | %89,6 | CHP | %42,6 |
| Tekke Mah. | 4 | 1.217 | %93,8 | AKP | %47,8 |
| Topraklık Mah. | 31 | 11.527 | %89,4 | AKP | %39,6 |
| Uzunpınar Mah. | 4 | 1.365 | %92,2 | AKP | %41,4 |
| Yeniköy Mah. | 3 | 929 | %93,2 | AKP | %46,7 |
| Yukarışamlı Mah. | 2 | 420 | %95,2 | AKP | %50,3 |
| Yunusemre Mah. | 12 | 4.377 | %88,2 | CHP | %38,5 |
| Zeytinköy Mah. | 28 | 10.311 | %89,9 | AKP | %43,3 |
| Zümrüt Mah. | 13 | 4.859 | %92,6 | AKP | %38,3 |
| Çerkez Mah. | 1 | 174 | %90,2 | AKP | %38,1 |
| Çeşmebaşı Mah. | 1 | 174 | %89,7 | AKP | %46,7 |
| İncilipınar Mah. | 31 | 11.224 | %89,4 | AKP | %36,5 |
| İstiklal Mah. | 19 | 6.991 | %90,8 | CHP | %38,1 |