Merkezefendi · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMerkezefendi ilçesi
%36,3
AK PARTİ birinci
194.383 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Merkezefendi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,3 ile birinci; 194.383 geçerli oy, katılım %91,8.
Merkezefendi
Kayıtlı seçmen 215.760 · Oy kullanan 198.018 (katılım %91,8) · Geçerli 194.383 · Geçersiz 3.635
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 1200 Evler Mah. | 12 | 4.444 | %91,7 | CHP | %37,2 |
| Adalet Mah. | 37 | 13.142 | %91,8 | CHP | %34,7 |
| Akkonak Mah. | 33 | 12.239 | %91,7 | AKP | %38,5 |
| Akçeşme Mah. | 3 | 877 | %94,6 | AKP | %48,4 |
| Alpaslan Mah. | 4 | 1.469 | %90,0 | AKP | %47,2 |
| Altındere Mah. | 2 | 477 | %82,6 | AKP | %55,4 |
| Altıntop Mah. | 8 | 2.770 | %89,6 | CHP | %46,0 |
| Aşağışamlı Mah. | 2 | 731 | %91,7 | AKP | %40,0 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.534 | %91,2 | AKP | %35,4 |
| Barbaros Mah. | 3 | 799 | %96,9 | AKP | %64,9 |
| Barutçular Mah. | 1 | 209 | %99,0 | AKP | %51,2 |
| Başkarcı Mah. | 6 | 2.146 | %94,9 | AKP | %40,0 |
| Bereketler Mah. | 3 | 912 | %93,6 | AKP | %48,7 |
| Bozburun Mah. | 1 | 254 | %93,3 | İYİ | %36,1 |
| Değirmenönü Mah. | 35 | 13.124 | %90,9 | CHP | %37,2 |
| Eskihisar Mah. | 8 | 2.724 | %92,3 | AKP | %48,4 |
| Gerzele Mah. | 24 | 8.950 | %93,4 | CHP | %38,4 |
| Göveçlik Mah. | 3 | 763 | %98,8 | AKP | %66,5 |
| Gültepe Mah. | 20 | 7.457 | %90,7 | AKP | %37,2 |
| Gümüşçay Mah. | 10 | 3.589 | %92,4 | AKP | %43,6 |
| Hacıeyüplü Mah. | 2 | 506 | %96,1 | AKP | %45,6 |
| Hallaçlar Mah. | 3 | 888 | %93,9 | AKP | %39,5 |
| Hisar Mah. | 2 | 414 | %98,3 | AKP | %65,0 |
| Kadılar Mah. | 1 | 228 | %95,2 | AKP | %44,8 |
| Karahasanlı Mah. | 23 | 8.030 | %92,7 | AKP | %40,3 |
| Karaman Mah. | 42 | 15.800 | %91,5 | AKP | %39,7 |
| Kayalar Mah. | 2 | 358 | %93,3 | CHP | %37,0 |
| Kumkısık Mah. | 1 | 378 | %94,2 | AKP | %35,5 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 28 | 10.077 | %93,3 | AKP | %38,1 |
| Merkez Efendı Mah. | 21 | 7.743 | %92,1 | AKP | %38,3 |
| Muratdede Mah. | 30 | 11.067 | %90,0 | AKP | %40,5 |
| Salihağa Mah. | 1 | 171 | %89,5 | AKP | %60,9 |
| Saraylar Mah. | 5 | 1.697 | %89,1 | AKP | %38,8 |
| Saruhan Mah. | 1 | 205 | %96,1 | AKP | %64,0 |
| Selçuk Bey Mah. | 28 | 10.420 | %91,8 | AKP | %33,2 |
| Servergazi Mah. | 25 | 8.861 | %94,1 | CHP | %44,2 |
| Sevindik Mah. | 17 | 6.166 | %90,0 | AKP | %42,5 |
| Sırakapılar Mah. | 23 | 8.362 | %90,3 | CHP | %35,0 |
| Sümer Mah. | 16 | 6.074 | %89,4 | AKP | %40,8 |
| Yeni Mah. | 14 | 5.019 | %90,8 | AKP | %40,4 |
| Yenişafak Mah. | 11 | 4.129 | %93,2 | AKP | %36,2 |
| Yenişehir Mah. | 27 | 9.713 | %92,5 | CHP | %40,6 |
| Yeşilyayla Mah. | 2 | 445 | %95,3 | AKP | %51,0 |
| Zafer Mah. | 1 | 296 | %89,9 | AKP | %58,9 |
| Çakmak Mah. | 11 | 3.836 | %92,2 | AKP | %32,9 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 155 | %100,0 | AKP | %42,5 |
| Üzerlik Mah. | 1 | 201 | %91,0 | AKP | %43,3 |
| İlbade Mah. | 13 | 4.831 | %89,5 | AKP | %47,5 |
| Şemikler Mah. | 20 | 7.071 | %92,5 | AKP | %36,8 |
| Şirinköy Mah. | 3 | 1.009 | %94,2 | AKP | %43,9 |