Buldan · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBuldan ilçesi
%36,7
AK PARTİ birinci
18.381 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buldan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,7 ile birinci; 18.381 geçerli oy, katılım %91,6.
Buldan
Kayıtlı seçmen 20.942 · Oy kullanan 19.188 (katılım %91,6) · Geçerli 18.381 · Geçersiz 807
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %45,7 |
| Alacaoğlu Mah. | 1 | 162 | %95,7 | AKP | %38,8 |
| Alandız Mah. | 1 | 290 | %90,0 | AKP | %65,7 |
| Beyler Mah. | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %62,9 |
| Bostanyeri Mah. | 1 | 38 | %89,5 | AKP | %46,7 |
| Bozalan Mah. | 1 | 309 | %96,4 | AKP | %39,5 |
| Boğazçiftlik Mah. | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %57,8 |
| Bursa Mah. | 1 | 238 | %92,9 | AKP | %41,6 |
| Bölmekaya Mah. | 1 | 248 | %89,9 | AKP | %50,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 9 | 3.378 | %89,7 | AKP | %31,1 |
| Derbent Mah. | 1 | 328 | %93,6 | AKP | %34,1 |
| Dımbazlar Mah. | 1 | 163 | %100,6 | AKP | %31,1 |
| Doğan Mah. | 1 | 250 | %94,0 | AKP | %52,2 |
| Dört Eylül Mah. | 3 | 1.070 | %91,7 | CHP | %33,4 |
| Düzalan Mah. | 1 | 138 | %94,9 | İYİ | %34,9 |
| Gölbaşı Mah. | 5 | 1.698 | %90,8 | AKP | %36,2 |
| Gülalan Mah. | 1 | 222 | %95,5 | AKP | %55,6 |
| Güroluk Mah. | 1 | 169 | %91,1 | AKP | %37,6 |
| Girne Mah. | 1 | 186 | %90,9 | AKP | %40,2 |
| Hasanbeyler Mah. | 1 | 370 | %91,6 | AKP | %53,0 |
| Helvacılar Mah. | 1 | 374 | %88,0 | AKP | %31,6 |
| Kadıköy Mah. | 3 | 829 | %91,6 | CHP | %39,5 |
| Karaköy Mah. | 2 | 613 | %90,7 | AKP | %41,1 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 967 | %92,5 | AKP | %36,0 |
| Kaşıkcı Mah. | 1 | 210 | %88,6 | AKP | %57,4 |
| Kırandamı Mah. | 1 | 84 | %85,7 | AKP | %44,6 |
| Kovanoluk Mah. | 1 | 166 | %97,0 | AKP | %45,3 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 209 | %89,0 | CHP | %34,5 |
| Kurudere Mah. | 1 | 109 | %92,7 | AKP | %55,0 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 56 | %94,6 | İYİ | %40,4 |
| Oğuz Mah. | 2 | 443 | %91,2 | AKP | %35,1 |
| Sarımahmutlu Mah. | 1 | 251 | %92,8 | AKP | %41,4 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 151 | %97,4 | AKP | %55,6 |
| Turan Mah. | 2 | 397 | %95,0 | AKP | %34,9 |
| Türlübey Mah. | 2 | 535 | %93,5 | CHP | %40,3 |
| Yalçınkaya Mah. | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %43,8 |
| Yayla Mah. | 1 | 193 | %92,8 | AKP | %57,6 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.555 | %91,0 | AKP | %34,7 |
| Yenicekent Mah. | 6 | 1.782 | %92,2 | AKP | %29,1 |
| Yeniçam Mah. | 1 | 153 | %96,1 | AKP | %55,8 |
| Yeşil Dere Mah. | 1 | 121 | %86,8 | AKP | %41,6 |
| Çamköy Mah. | 1 | 144 | %96,5 | AKP | %41,9 |
| Çarşı Mah. | 1 | 205 | %89,3 | AKP | %35,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 65 | %100,0 | AKP | %57,8 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 558 | %90,7 | AKP | %37,2 |