%45,6
AK PARTİ birinci
11.231 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mecitözü ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,6 ile birinci; 11.231 geçerli oy, katılım %93,3.
Kayıtlı seçmen 12.329 · Oy kullanan 11.498 (katılım %93,3) · Geçerli 11.231 · Geçersiz 267
Mecitözü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.117 | %45,6 |
| CHP | 3.575 | %31,8 |
| MHP | 1.225 | %10,9 |
| İYİ | 574 | %5,1 |
| HDP | 457 | %4,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 149 | %1,3 |
| SAADET | 82 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 12 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mecitözü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %86,1 |
| Alancık Köyü | 1 | 193 | %96,9 | CHP | %72,0 |
| Alören Köyü | 1 | 134 | %96,3 | AKP | %64,1 |
| Ağcakoyun Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %78,1 |
| Aşağı Körücek Köyü | 1 | 31 | %93,6 | AKP | %55,2 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 676 | %91,7 | AKP | %49,3 |
| Bayındır Köyü | 1 | 229 | %95,6 | AKP | %78,5 |
| Bekişler Köyü | 1 | 271 | %92,3 | AKP | %70,6 |
| Beyözü Köyü | 1 | 301 | %93,7 | AKP | %73,7 |
| Boyacı Köyü | 1 | 218 | %90,8 | CHP | %89,1 |
| Boğazkaya Köyü | 1 | 101 | %95,1 | CHP | %82,2 |
| Bükse Köyü | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %75,6 |
| Camikebir Mah. | 1 | 208 | %88,5 | CHP | %41,9 |
| Dağsaray Köyü | 1 | 170 | %94,7 | CHP | %74,5 |
| Devletoğlanı Köyü | 1 | 110 | %99,1 | AKP | %61,2 |
| Doğla Köyü | 1 | 342 | %93,0 | AKP | %73,5 |
| Doğu Mah. | 3 | 787 | %92,4 | CHP | %83,0 |
| Elmapınar Köyü | 1 | 207 | %98,6 | AKP | %82,1 |
| Elvançelebi Köyü | 1 | 318 | %93,7 | AKP | %61,2 |
| Emirbağı Köyü | 1 | 187 | %90,4 | AKP | %48,8 |
| Fakıahmet Köyü | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %51,5 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %56,7 |
| Figani Köyü | 1 | 382 | %85,9 | AKP | %63,3 |
| Geykoca Köyü | 1 | 151 | %96,0 | CHP | %78,5 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %88,5 |
| Güngörmez Köyü | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %86,6 |
| Hıdırlık Mah. | 1 | 224 | %92,4 | CHP | %50,0 |
| Hisarkavak Köyü | 2 | 573 | %89,9 | CHP | %93,7 |
| Işıklı Köyü | 1 | 161 | %92,6 | AKP | %90,3 |
| Kalecik Köyü | 1 | 121 | %93,4 | CHP | %66,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %52,0 |
| Karacuma Köyü | 1 | 130 | %93,1 | CHP | %72,5 |
| Kargı Köyü | 1 | 183 | %96,2 | AKP | %65,9 |
| Kayı Köyü | 1 | 119 | %93,3 | CHP | %63,6 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 234 | %98,7 | AKP | %90,9 |
| Konaç Köyü | 1 | 16 | %100,0 | CHP | %75,0 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 67 | %97,0 | CHP | %76,2 |
| Kozören Köyü | 1 | 194 | %92,3 | CHP | %78,3 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %76,1 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 307 | %98,4 | AKP | %81,3 |
| Körücek Köyü | 1 | 75 | %100,0 | CHP | %82,2 |
| Köseeyüp Köyü | 1 | 183 | %92,9 | CHP | %81,3 |
| Mescit Mah. | 1 | 316 | %89,9 | CHP | %64,6 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 56 | %101,8 | AKP | %89,5 |
| Sarıdede Mah. | 2 | 498 | %88,0 | AKP | %49,0 |
| Sarıhasan Köyü | 1 | 222 | %95,1 | AKP | %81,4 |
| Sırçalı Köyü | 1 | 229 | %97,8 | AKP | %62,7 |
| Sorkoğlanı Köyü | 1 | 78 | %97,4 | CHP | %96,1 |
| Söğütyolu Köyü | 1 | 113 | %93,8 | AKP | %59,6 |
| Söğütönü Köyü | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %88,3 |
| Sülüklü Köyü | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %71,2 |
| Tanrıvermiş Köyü | 2 | 410 | %94,4 | AKP | %62,3 |
| Terken Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %70,8 |
| Totali Köyü | 1 | 109 | %93,6 | CHP | %96,0 |
| Tutluk Mah. | 2 | 568 | %91,2 | CHP | %48,6 |
| Vakıflar Köyü | 1 | 52 | %96,2 | AKP | %63,3 |
| Yedigöz Köyü | 1 | 39 | %89,7 | CHP | %37,1 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 53 | %94,3 | CHP | %63,3 |
| Çayköy | 1 | 181 | %94,5 | AKP | %84,0 |
| Çitli Köyü | 2 | 505 | %95,1 | AKP | %81,4 |
| İbek Köyü | 1 | 328 | %97,9 | AKP | %63,0 |
| Şeyhler Mah. | 1 | 186 | %92,5 | CHP | %35,5 |