%63,5
AK PARTİ birinci
11.365 geçerli oy · katılım %89,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kargı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,5 ile birinci; 11.365 geçerli oy, katılım %89,2.
Kayıtlı seçmen 13.316 · Oy kullanan 11.875 (katılım %89,2) · Geçerli 11.365 · Geçersiz 510
Kargı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.217 | %63,5 |
| CHP | 1.674 | %14,7 |
| MHP | 1.223 | %10,8 |
| İYİ | 821 | %7,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 136 | %1,2 |
| SAADET | 100 | %0,9 |
| VATAN | 74 | %0,7 |
| HDP | 55 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 48 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kargı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullah Köyü | 1 | 118 | %96,6 | AKP | %74,6 |
| Akkaya Köyü | 1 | 153 | %91,5 | AKP | %70,9 |
| Akkese Köyü | 1 | 262 | %91,2 | AKP | %65,3 |
| Akçataş Köyü | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Alioğlu Köyü | 1 | 70 | %85,7 | AKP | %58,2 |
| Arık Köyü | 2 | 129 | %92,3 | AKP | %61,6 |
| Avşar Köyü | 1 | 100 | %88,0 | AKP | %60,9 |
| Bademce Köyü | 1 | 153 | %86,9 | AKP | %82,8 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 859 | %85,2 | AKP | %47,9 |
| Bayat Köyü | 1 | 75 | %88,0 | AKP | %85,9 |
| Bağözü Köyü | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %90,4 |
| Başköy | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %82,1 |
| Beygircioğlu Köyü | 1 | 205 | %93,7 | AKP | %79,5 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 50 | %82,0 | AKP | %63,2 |
| Cihadiye Köyü | 2 | 175 | %92,6 | AKP | %61,9 |
| Demirören Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %71,3 |
| Dereköy | 1 | 329 | %93,6 | AKP | %76,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 732 | %87,4 | AKP | %47,6 |
| Gökbudak Köyü | 1 | 30 | %96,7 | AKP | %51,7 |
| Gökçedoğan Köyü | 2 | 415 | %90,4 | AKP | %78,6 |
| Gölet Köyü | 1 | 132 | %92,4 | AKP | %79,2 |
| Göletdere Köyü | 1 | 180 | %89,4 | AKP | %84,1 |
| Gölköy | 1 | 221 | %84,6 | AKP | %56,0 |
| Gümüşoğlu Köyü | 1 | 56 | %89,3 | AKP | %57,5 |
| Güneyköy | 2 | 267 | %87,3 | AKP | %79,6 |
| Günyazı Köyü | 1 | 114 | %85,1 | AKP | %69,5 |
| Hacıhamza Köyü | 2 | 782 | %85,3 | AKP | %57,1 |
| Hacıveli Köyü | 1 | 79 | %87,3 | AKP | %70,2 |
| Halılar Köyü | 1 | 397 | %88,2 | AKP | %59,1 |
| Kabakçı Köyü | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %76,7 |
| Karaboya Köyü | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %60,3 |
| Karacaoğlan Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %95,1 |
| Karakese Köyü | 1 | 303 | %95,1 | AKP | %66,4 |
| Karaosmanlı Köyü | 1 | 23 | %73,9 | AKP | %52,9 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 73 | %93,2 | CHP | %79,1 |
| Kavakçayı Köyü | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %64,0 |
| Koyunkıran Köyü | 1 | 36 | %86,1 | AKP | %83,9 |
| Köprübaşı Köyü | 1 | 131 | %92,4 | AKP | %77,2 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 389 | %89,7 | AKP | %71,6 |
| Mihrihatun Mah. | 2 | 680 | %85,3 | AKP | %52,2 |
| Orta Mah. | 2 | 444 | %85,4 | AKP | %40,4 |
| Oğuzköy | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %73,6 |
| Pelitçik Köyü | 2 | 239 | %93,3 | AKP | %81,1 |
| Pelitözü Köyü | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %58,5 |
| Saraycık Köyü | 1 | 136 | %91,9 | AKP | %87,8 |
| Saraçlar Köyü | 1 | 102 | %85,3 | AKP | %63,5 |
| Sekiköy | 1 | 137 | %93,4 | AKP | %70,9 |
| Sünlük Köyü | 1 | 42 | %88,1 | AKP | %66,7 |
| Sinanözü Köyü | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %93,2 |
| Tepelice Köyü | 2 | 121 | %90,9 | AKP | %45,5 |
| Uzunyurt Köyü | 1 | 180 | %86,1 | AKP | %53,7 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 46 | %91,3 | AKP | %53,7 |
| Yeni Mah. | 3 | 890 | %85,3 | AKP | %50,7 |
| Yeşilköy | 2 | 444 | %93,0 | AKP | %57,7 |
| Çakırlar Köyü | 1 | 159 | %91,2 | AKP | %67,4 |
| Çalköy | 1 | 117 | %85,5 | AKP | %65,7 |
| Çeltiközü Köyü | 1 | 169 | %87,6 | AKP | %75,4 |
| Çetmi Köyü | 1 | 205 | %97,1 | AKP | %87,9 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 77 | %89,6 | AKP | %55,2 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 102 | %96,1 | AKP | %71,6 |
| Çukuralıç Köyü | 1 | 391 | %96,4 | AKP | %86,9 |
| Örencik Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %82,3 |
| İmambey Mah. | 2 | 500 | %81,6 | AKP | %41,4 |
| İnceçay Köyü | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %87,4 |