%63,1
AK PARTİ birinci
22.012 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskilip ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %63,1 ile birinci; 22.012 geçerli oy, katılım %89,6.
Kayıtlı seçmen 25.436 · Oy kullanan 22.778 (katılım %89,6) · Geçerli 22.012 · Geçersiz 766
İskilip Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 13.899 | %63,1 |
| MHP | 3.455 | %15,7 |
| İYİ | 2.016 | %9,2 |
| CHP | 1.627 | %7,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 374 | %1,7 |
| SAADET | 296 | %1,3 |
| VATAN | 122 | %0,6 |
| HDP | 113 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 70 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 40 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İskilip mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatcık Köyü | 1 | 38 | %86,8 | AKP | %60,0 |
| Ahmetçe Köyü | 1 | 81 | %98,8 | AKP | %87,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 116 | %87,9 | AKP | %69,4 |
| Akçasu Köyü | 1 | 290 | %91,4 | AKP | %76,7 |
| Aluç Köyü | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %79,7 |
| Asarcık Köyü | 2 | 341 | %93,6 | AKP | %76,6 |
| Avhatyakası Köyü | 2 | 294 | %94,9 | AKP | %80,9 |
| Aşağıörenseki Köyü | 2 | 458 | %95,2 | AKP | %67,6 |
| Aşağışeyhler Köyü | 2 | 357 | %88,0 | AKP | %74,6 |
| Bahabey Mah. | 6 | 2.182 | %86,8 | AKP | %53,2 |
| Başmakçı Köyü | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %87,6 |
| Beyoğlan Köyü | 1 | 329 | %93,3 | AKP | %82,7 |
| Büyüktaş Mah. | 3 | 803 | %88,3 | AKP | %49,9 |
| Dağkıyısı Köyü | 1 | 34 | %85,3 | AKP | %86,2 |
| Derekargın Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %93,2 |
| Dereseki Köyü | 2 | 164 | %97,0 | AKP | %86,5 |
| Doğangir Köyü | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %61,1 |
| Ekizoğlu Mah. | 1 | 320 | %90,3 | AKP | %61,0 |
| Elmalı Köyü | 1 | 97 | %91,8 | AKP | %84,0 |
| Erenler Mah. | 5 | 1.649 | %87,9 | AKP | %60,0 |
| Eskiköy | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %65,6 |
| Gölköy | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %61,4 |
| Güneyalıç Köyü | 1 | 95 | %81,1 | AKP | %79,2 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 63 | %92,1 | AKP | %61,4 |
| Hacıpiri Mah. | 5 | 1.400 | %85,5 | AKP | %55,8 |
| Hallı Köyü | 1 | 149 | %88,6 | AKP | %85,0 |
| Harunköy | 1 | 235 | %95,3 | AKP | %80,8 |
| Kaleboğazı Mah. | 2 | 558 | %88,7 | AKP | %62,3 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %71,9 |
| Karaburun Köyü | 1 | 180 | %95,0 | AKP | %54,8 |
| Karagöz Köyü | 1 | 54 | %98,2 | AKP | %69,8 |
| Karaçukur Köyü | 2 | 70 | %81,4 | AKP | %54,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 140 | %91,4 | AKP | %67,2 |
| Karmış Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %61,4 |
| Kavakköy | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %82,1 |
| Kayaağzı Köyü | 2 | 460 | %87,8 | AKP | %54,4 |
| Kılıçdere Köyü | 1 | 294 | %89,1 | AKP | %51,4 |
| Kızılcabayır Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %81,7 |
| Kurtluözü Köyü | 1 | 84 | %101,2 | AKP | %67,1 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 330 | %87,3 | AKP | %75,7 |
| Kuzköy | 1 | 226 | %95,1 | AKP | %85,9 |
| Kuzuluk Köyü | 1 | 283 | %93,3 | AKP | %69,6 |
| Meydan Mah. | 10 | 3.007 | %86,2 | AKP | %50,6 |
| Musular Köyü | 1 | 82 | %95,1 | AKP | %76,6 |
| Mutaflar Mah. | 2 | 458 | %92,4 | AKP | %61,6 |
| Onaç Köyü | 1 | 27 | %111,1 | AKP | %90,0 |
| Sakarya Mah. | 2 | 488 | %89,1 | AKP | %62,3 |
| Saraycık Köyü | 1 | 188 | %93,6 | AKP | %84,2 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 28 | %92,9 | AKP | %65,4 |
| Seki Köyü | 1 | 153 | %94,8 | AKP | %76,8 |
| Seyirçay Köyü | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %65,1 |
| Sorkun Köyü | 1 | 247 | %87,5 | AKP | %68,3 |
| Soğucak Köyü | 1 | 117 | %92,3 | CHP | %81,3 |
| Suhilan Köyü | 1 | 84 | %91,7 | AKP | %69,7 |
| Tabakhane Mah. | 2 | 432 | %88,7 | AKP | %60,8 |
| Ulaştepe Mah. | 4 | 1.086 | %90,3 | AKP | %69,1 |
| Uludere Mah. | 1 | 61 | %142,6 | AKP | %65,5 |
| Yalak Köyü | 2 | 174 | %92,0 | AKP | %75,6 |
| Yalakçay Köyü | 1 | 119 | %91,6 | AKP | %46,2 |
| Yanoğlan Köyü | 1 | 160 | %91,3 | AKP | %83,5 |
| Yavu Köyü | 1 | 204 | %91,2 | AKP | %77,7 |
| Yaylacıkseki Köyü | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %63,3 |
| Yenicami Mah. | 3 | 1.098 | %85,7 | AKP | %53,4 |
| Yenice Köyü | 1 | 163 | %96,3 | AKP | %84,8 |
| Yerli Köyü | 1 | 286 | %83,2 | AKP | %63,0 |
| Yukarıörenseki Köyü | 2 | 472 | %93,4 | AKP | %79,0 |
| Çatkara Köyü | 1 | 389 | %95,9 | AKP | %89,7 |
| Çavuş Mah. | 2 | 501 | %85,8 | AKP | %55,5 |
| Çavuşoğlu Köyü | 2 | 114 | %89,5 | AKP | %70,4 |
| Çetmi Köyü | 1 | 163 | %96,9 | AKP | %83,4 |
| Çomu Köyü | 1 | 251 | %92,4 | AKP | %76,1 |
| Çukurköy | 2 | 431 | %89,8 | AKP | %49,6 |
| Örübağ Köyü | 1 | 156 | %91,7 | AKP | %74,1 |
| İbik Köyü | 1 | 315 | %81,9 | CHP | %71,6 |
| İkikese Köyü | 2 | 153 | %91,5 | AKP | %89,5 |
| İkipınar Köyü | 1 | 149 | %94,0 | AKP | %79,2 |
| Şehirkuruçay Köyü | 1 | 151 | %90,1 | AKP | %48,3 |
| Şeyhköy | 2 | 343 | %94,2 | AKP | %82,7 |