Bayat · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBayat ilçesi
%71,2
AK PARTİ birinci
11.159 geçerli oy · katılım %89,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bayat ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %71,2 ile birinci; 11.159 geçerli oy, katılım %89,1.
Bayat
Kayıtlı seçmen 12.906 · Oy kullanan 11.493 (katılım %89,1) · Geçerli 11.159 · Geçersiz 334
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahacık Köyü | 8 | 808 | %92,8 | AKP | %92,1 |
| Akseki Köyü | 1 | 360 | %91,7 | AKP | %80,2 |
| Ayvalıca Köyü | 1 | 95 | %91,6 | AKP | %65,9 |
| Aşağı Emirhalil Köyü | 1 | 63 | %82,5 | AKP | %72,6 |
| Barak Köyü | 1 | 158 | %79,1 | AKP | %69,4 |
| Bayan Köyü | 1 | 126 | %94,4 | AKP | %96,6 |
| Beydili Köyü | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %64,3 |
| Cevizli Köyü | 1 | 90 | %97,8 | AKP | %82,4 |
| Demirciler Köyü | 2 | 153 | %98,0 | AKP | %83,7 |
| Dere Mah. | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %59,8 |
| Derekutuğun Köyü | 1 | 281 | %76,2 | AKP | %75,0 |
| Dorukseki Köyü | 1 | 315 | %90,8 | AKP | %73,6 |
| Emirhalil Köyü | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %80,4 |
| Emirşah Köyü | 1 | 80 | %98,8 | AKP | %61,3 |
| Eskialibey Köyü | 2 | 405 | %89,1 | AKP | %48,2 |
| Evci Köyü | 2 | 125 | %88,0 | AKP | %74,6 |
| Falı Köyü | 1 | 111 | %90,1 | AKP | %97,9 |
| Hacıbayram Köyü | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %84,1 |
| Kalınpelit Köyü | 1 | 148 | %87,8 | AKP | %80,5 |
| Karakaya Köyü | 1 | 80 | %93,8 | AKP | %86,7 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 357 | %87,4 | AKP | %54,9 |
| Kubbedin Köyü | 1 | 34 | %102,9 | AKP | %68,6 |
| Kunduzlu Köyü | 3 | 474 | %92,4 | AKP | %80,5 |
| Kuruçay Köyü | 2 | 434 | %86,4 | AKP | %72,0 |
| Köpüklü Köyü | 2 | 115 | %84,4 | AKP | %65,0 |
| Pancarlık Köyü | 1 | 396 | %91,9 | AKP | %81,3 |
| Sarayköy | 2 | 149 | %92,0 | AKP | %78,4 |
| Sağpazar Köyü | 1 | 140 | %85,7 | AKP | %59,3 |
| Tepebayat Mah. | 2 | 587 | %88,3 | AKP | %63,9 |
| Tepekutuğun Köyü | 2 | 424 | %79,5 | AKP | %65,4 |
| Tevekli Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %87,4 |
| Toyhane Köyü | 2 | 249 | %93,2 | AKP | %65,4 |
| Yatukcu Mah. | 5 | 1.077 | %91,1 | AKP | %61,6 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.255 | %84,6 | AKP | %58,9 |
| Yeniköy | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %78,2 |
| Yenişeyhler Köyü | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %86,0 |
| Yeşilçat Köyü | 2 | 192 | %94,8 | AKP | %89,0 |
| Yoncalı Köyü | 4 | 490 | %91,6 | AKP | %85,7 |
| Çamlıgüney Köyü | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %77,6 |
| Çayköy | 1 | 211 | %94,3 | AKP | %77,5 |
| Çerkeş Köyü | 1 | 211 | %92,4 | AKP | %78,2 |
| Çukuröz Köyü | 2 | 514 | %90,1 | AKP | %75,8 |
| İleği Köyü | 2 | 131 | %93,1 | AKP | %70,8 |
| İshaklı Köyü | 1 | 183 | %79,8 | AKP | %56,6 |