%52,8
AK PARTİ birinci
21.604 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaca ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,8 ile birinci; 21.604 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 24.272 · Oy kullanan 21.973 (katılım %90,5) · Geçerli 21.604 · Geçersiz 369
Alaca Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.408 | %52,8 |
| CHP | 3.617 | %16,7 |
| MHP | 3.488 | %16,2 |
| İYİ | 1.780 | %8,2 |
| HDP | 710 | %3,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 332 | %1,5 |
| SAADET | 178 | %0,8 |
| HÜDA PAR | 43 | %0,2 |
| VATAN | 27 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaca mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 110 | %96,4 | CHP | %93,3 |
| Akçaköy | 1 | 165 | %90,3 | CHP | %49,3 |
| Akçiçek Köyü | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %79,1 |
| Akören Köyü | 1 | 69 | %92,8 | CHP | %87,5 |
| Alacahüyük Köyü | 1 | 251 | %92,0 | CHP | %86,7 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 45 | %86,7 | AKP | %74,4 |
| Avutmuş Köyü | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %53,9 |
| Ayhan Mah. | 3 | 910 | %88,7 | AKP | %49,9 |
| Bahçeli Köyü | 1 | 127 | %88,2 | AKP | %74,8 |
| Balçıkhisar Köyü | 1 | 67 | %89,6 | CHP | %33,3 |
| Belpınar Köyü | 1 | 155 | %86,5 | AKP | %83,3 |
| Beşiktepe Köyü | 1 | 26 | %107,7 | İYİ | %35,7 |
| Bolatçık Köyü | 1 | 196 | %100,0 | AKP | %87,8 |
| Bozdoğan Köyü | 1 | 51 | %103,9 | CHP | %80,0 |
| Boğaziçi Köyü | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %86,4 |
| Büyükcamili Köyü | 1 | 166 | %91,6 | CHP | %85,3 |
| Büyükdona Köyü | 1 | 330 | %93,6 | AKP | %89,5 |
| Büyükhırka Köyü | 2 | 402 | %92,8 | AKP | %81,4 |
| Büyükkeşlik Köyü | 1 | 27 | %107,4 | HDP | %55,2 |
| Büyüksöğütözü Köyü | 1 | 50 | %94,0 | CHP | %70,2 |
| Cengizhan Mah. | 3 | 899 | %90,2 | AKP | %56,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.603 | %88,1 | AKP | %59,6 |
| Dedepınar Köyü | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %64,4 |
| Denizhan Mah. | 9 | 2.930 | %87,0 | AKP | %47,8 |
| Dereyazıcı Köyü | 1 | 33 | %90,9 | CHP | %58,6 |
| Değirmenderesi Köyü | 1 | 77 | %93,5 | CHP | %79,2 |
| Değirmenönü Köyü | 1 | 61 | %98,4 | CHP | %61,0 |
| Eren Köyü | 1 | 64 | %89,1 | CHP | %63,2 |
| Eskiyapar Köyü | 1 | 195 | %95,9 | CHP | %50,3 |
| Evci Köyü | 1 | 266 | %93,2 | AKP | %83,1 |
| Fakılar Köyü | 1 | 48 | %95,8 | AKP | %58,7 |
| Gazipaşa Köyü | 1 | 334 | %86,5 | AKP | %67,3 |
| Gerdekkaya Köyü | 1 | 18 | %105,6 | AKP | %73,7 |
| Geven Köyü | 1 | 13 | %115,4 | CHP | %80,0 |
| Gökören Köyü | 1 | 20 | %70,0 | MHP | %42,9 |
| Gülderesi Köyü | 1 | 32 | %109,4 | CHP | %45,7 |
| Güllük Köyü | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %78,7 |
| Günhan Mah. | 12 | 3.514 | %87,9 | AKP | %61,3 |
| Harhar Köyü | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %85,1 |
| Haydarköy | 1 | 51 | %100,0 | CHP | %78,0 |
| Kalecikkaya Köyü | 1 | 120 | %91,7 | AKP | %63,6 |
| Kalınkaya Köyü | 1 | 127 | %98,4 | CHP | %86,2 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 63 | %95,2 | AKP | %72,4 |
| Karamahmut Köyü | 1 | 124 | %96,8 | CHP | %87,5 |
| Karatepe Köyü | 1 | 24 | %95,8 | CHP | %95,7 |
| Karaçal Köyü | 1 | 18 | %94,4 | AKP | %70,6 |
| Kargın Köyü | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %91,3 |
| Karnıkara Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %40,7 |
| Kayabüvet Köyü | 1 | 35 | %100,0 | CHP | %65,7 |
| Kıcılı Köyü | 1 | 87 | %97,7 | CHP | %78,8 |
| Kılavuz Köyü | 1 | 12 | %108,3 | CHP | %92,3 |
| Kızıllı Köyü | 1 | 90 | %101,1 | AKP | %76,9 |
| Kızılyar Köyü | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %33,3 |
| Kızkaraca Köyü | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %65,2 |
| Koyunoğlu Köyü | 1 | 80 | %93,8 | CHP | %61,3 |
| Koçhisar Köyü | 1 | 66 | %103,0 | CHP | %75,8 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %62,2 |
| Kuyumcusaray Köyü | 1 | 52 | %100,0 | CHP | %88,5 |
| Kuzkışla Köyü | 1 | 41 | %80,5 | CHP | %78,1 |
| Körpınar Köyü | 1 | 10 | %110,0 | AKP | %100,0 |
| Külah Köyü | 1 | 62 | %93,6 | CHP | %84,5 |
| Küre Köyü | 1 | 198 | %96,0 | CHP | %79,5 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 52 | %90,4 | CHP | %82,6 |
| Küçükcamili Köyü | 1 | 11 | %118,2 | CHP | %61,5 |
| Küçükdona Köyü | 1 | 128 | %98,4 | AKP | %96,0 |
| Küçükhırka Köyü | 1 | 194 | %90,2 | AKP | %82,9 |
| Küçükkeşlik Köyü | 1 | 62 | %98,4 | CHP | %83,9 |
| Killik Köyü | 1 | 217 | %85,3 | AKP | %72,4 |
| Mahmudiye Köyü | 1 | 95 | %82,1 | AKP | %89,6 |
| Mazıbaşı Köyü | 1 | 72 | %95,8 | CHP | %48,5 |
| Miyanesultan Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %95,4 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 62 | %109,7 | CHP | %79,4 |
| Perçem Köyü | 1 | 81 | %86,4 | CHP | %80,9 |
| Sancı Köyü | 1 | 120 | %90,0 | AKP | %95,4 |
| Sarısüleyman Köyü | 2 | 508 | %87,4 | AKP | %52,0 |
| Seyitnizam Köyü | 1 | 14 | %107,1 | AKP | %86,7 |
| Soğucak Köyü | 1 | 32 | %90,6 | CHP | %66,7 |
| Sultanköy | 1 | 26 | %103,9 | AKP | %54,2 |
| Suludere Köyü | 1 | 125 | %96,0 | AKP | %72,3 |
| Sincan Köyü | 1 | 79 | %96,2 | AKP | %58,9 |
| Tahirabat Köyü | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %75,0 |
| Tevfikiye Köyü | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %76,9 |
| Tutaş Köyü | 1 | 168 | %85,7 | AKP | %80,1 |
| Tutluca Köyü | 1 | 77 | %96,1 | CHP | %87,8 |
| Yatankavak Köyü | 1 | 78 | %84,6 | AKP | %65,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 56 | %98,2 | CHP | %60,0 |
| Yeniköy | 1 | 76 | %90,8 | CHP | %73,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 61 | %98,4 | CHP | %90,0 |
| Yıldızhan Mah. | 13 | 3.782 | %89,9 | AKP | %58,6 |
| Yüksekyayla Köyü | 1 | 157 | %96,8 | AKP | %80,3 |
| Çalköy | 1 | 51 | %88,2 | AKP | %73,3 |
| Çatak Köyü | 1 | 77 | %102,6 | AKP | %77,2 |
| Çatalbaş Köyü | 1 | 134 | %89,6 | AKP | %93,3 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %65,4 |
| Çelebibağı Köyü | 1 | 76 | %98,7 | CHP | %84,0 |
| Çetederesi Köyü | 1 | 25 | %88,0 | AKP | %72,7 |
| Çevreli Köyü | 1 | 88 | %96,6 | CHP | %87,1 |
| Çırçır Köyü | 1 | 43 | %97,7 | CHP | %70,7 |
| Çopraşık Köyü | 1 | 336 | %84,8 | AKP | %67,9 |
| Çöplü Köyü | 1 | 64 | %101,6 | AKP | %79,7 |
| Çikhasan Köyü | 1 | 23 | %104,4 | CHP | %56,5 |
| Örükaya Köyü | 1 | 18 | %127,8 | AKP | %87,0 |
| Özhan Mah. | 3 | 858 | %90,1 | AKP | %63,5 |
| Ünalan Köyü | 1 | 15 | %120,0 | AKP | %72,2 |
| İbrahimköy | 1 | 160 | %100,0 | AKP | %78,0 |
| İmat Köyü | 1 | 304 | %94,7 | CHP | %75,5 |
| İsahacı Köyü | 1 | 101 | %84,2 | CHP | %56,0 |
| İsmailli Köyü | 1 | 257 | %94,9 | AKP | %81,4 |