%55,5
AK PARTİ birinci
9.611 geçerli oy · katılım %83,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çerkeş ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %55,5 ile birinci; 9611 geçerli oy, katılım %83,9.
Kayıtlı seçmen 11.799 · Oy kullanan 9.893 (katılım %83,9) · Geçerli 9.611 · Geçersiz 282
Çerkeş Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.336 | %55,5 |
| MHP | 1.562 | %16,3 |
| İYİ | 1.154 | %12,0 |
| CHP | 1.142 | %11,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 131 | %1,4 |
| SAADET | 130 | %1,4 |
| HDP | 70 | %0,7 |
| VATAN | 38 | %0,4 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,2 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çerkeş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Afşar Köyü | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %76,9 |
| Akbaş Köyü | 1 | 27 | %88,9 | AKP | %68,2 |
| Akhasan Köyü | 1 | 54 | %90,7 | AKP | %63,3 |
| Aliözü Köyü | 1 | 96 | %87,5 | AKP | %67,9 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 72 | %100,0 | AKP | %72,2 |
| Ağaca Köyü | 1 | 71 | %81,7 | AKP | %72,6 |
| Bayındır Köyü | 1 | 119 | %88,2 | AKP | %64,1 |
| Bedil Köyü | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %51,4 |
| Belkavak Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %65,6 |
| Beymelik Köyü | 1 | 80 | %80,0 | AKP | %58,6 |
| Bozoğlu Köyü | 1 | 140 | %79,3 | AKP | %55,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 917 | %85,4 | AKP | %58,5 |
| Dağçukurören Köyü | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %73,4 |
| Dodurga Köyü | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %69,6 |
| Dikenli Köyü | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %72,9 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 37 | %86,5 | AKP | %48,4 |
| Gelik Ovacık Köyü | 1 | 70 | %98,6 | AKP | %46,2 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %62,1 |
| Göynükçukuru Köyü | 2 | 152 | %78,3 | AKP | %62,6 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 309 | %82,9 | AKP | %71,1 |
| Hacılar Köyü | 1 | 173 | %80,4 | AKP | %72,9 |
| Halkaoğlu Köyü | 1 | 43 | %83,7 | AKP | %48,6 |
| Kabakköy | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %68,6 |
| Kadıköy | 1 | 103 | %81,6 | AKP | %51,2 |
| Kadıözü Köyü | 1 | 140 | %90,7 | AKP | %76,0 |
| Karacahüyük Köyü | 1 | 28 | %92,9 | AKP | %84,6 |
| Karalar Mah. | 2 | 702 | %80,8 | AKP | %48,8 |
| Karamuklu Mah. | 4 | 1.189 | %81,9 | AKP | %45,9 |
| Karamustafa Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %77,6 |
| Karaşar Köyü | 1 | 13 | %123,1 | AKP | %81,3 |
| Karga Köyü | 1 | 115 | %86,1 | AKP | %80,8 |
| Kısaç Köyü | 1 | 87 | %87,4 | AKP | %70,3 |
| Kurtlar Mah. | 1 | 160 | %80,6 | AKP | %50,0 |
| Kuzdere Köyü | 1 | 77 | %94,8 | AKP | %66,7 |
| Kuzören Köyü | 1 | 16 | %93,8 | AKP | %85,7 |
| Kiremitçi Köyü | 1 | 147 | %93,9 | AKP | %56,9 |
| Meydanköy | 1 | 38 | %94,7 | AKP | %75,0 |
| Okçular Mah. | 1 | 239 | %76,2 | AKP | %48,9 |
| Saraycık Köyü | 1 | 231 | %82,7 | AKP | %58,5 |
| Saçak-Kayabaşı Mah. | 1 | 347 | %74,9 | AKP | %51,8 |
| Saçak-Yeni Mah. | 1 | 379 | %80,0 | AKP | %54,5 |
| Taşanlar Köyü | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %46,9 |
| Turbaşı Köyü | 1 | 104 | %80,8 | AKP | %57,3 |
| Uluköy | 1 | 18 | %111,1 | AKP | %75,0 |
| Ulusu Mah. | 2 | 544 | %85,3 | AKP | %51,2 |
| Yakuplar Köyü | 1 | 120 | %88,3 | AKP | %71,8 |
| Yalıözü Köyü | 1 | 195 | %79,0 | AKP | %49,7 |
| Yeni Kent Mah. | 4 | 1.201 | %85,6 | AKP | %48,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 682 | %80,9 | AKP | %48,5 |
| Yeniköy | 1 | 128 | %85,2 | AKP | %71,0 |
| Yeşilöz Köyü | 1 | 97 | %78,4 | AKP | %58,7 |
| Yıprak Köyü | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %62,2 |
| Yoncalı Köyü | 1 | 96 | %88,5 | AKP | %53,1 |
| Yumaklı Köyü | 1 | 92 | %85,9 | AKP | %53,3 |
| Çakmak Köyü | 1 | 37 | %86,5 | AKP | %87,1 |
| Çalcıören Köyü | 1 | 55 | %78,2 | AKP | %76,2 |
| Çaylı Köyü | 1 | 41 | %95,1 | AKP | %64,9 |
| Çördük Köyü | 1 | 27 | %92,6 | AKP | %72,0 |
| Örenköy | 1 | 204 | %82,4 | CHP | %38,4 |
| Örenli Köyü | 1 | 136 | %79,4 | AKP | %61,9 |
| İdris Mah. | 1 | 242 | %86,4 | AKP | %55,2 |
| İstasyon Mah. | 2 | 649 | %82,7 | AKP | %48,9 |
| Şeyhdoğan Köyü | 1 | 130 | %61,5 | AKP | %65,3 |