Çankırı Merkez · Milletvekili
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇankırı Merkez ilçesi
%52,6
AK PARTİ birinci
53.922 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankırı Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,6 ile birinci; 53.922 geçerli oy, katılım %88,2.
Çankırı Merkez
Kayıtlı seçmen 62.335 · Oy kullanan 54.973 (katılım %88,2) · Geçerli 53.922 · Geçersiz 1.051
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdulhalik Renda Mah. | 31 | 10.978 | %88,0 | AKP | %47,6 |
| Ahlatköy | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %74,6 |
| Aksu Mah. | 16 | 5.689 | %90,3 | AKP | %51,5 |
| Akçavakıf Köyü | 1 | 273 | %99,6 | AKP | %82,2 |
| Akören Köyü | 1 | 105 | %96,2 | AKP | %63,6 |
| Alaçat Köyü | 1 | 210 | %84,8 | AKP | %55,2 |
| Alıca Köyü | 1 | 134 | %92,5 | MHP | %54,8 |
| Altınlı Köyü | 1 | 46 | %106,5 | AKP | %77,6 |
| Alibey Mah. | 2 | 610 | %79,3 | AKP | %52,5 |
| Ayan Köyü | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %75,0 |
| Ağzıbüyük Köyü | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %59,3 |
| Aşağıpelitözü Köyü | 1 | 241 | %95,9 | AKP | %65,2 |
| Aşağıyanlar Köyü | 1 | 190 | %94,2 | AKP | %67,1 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 64 | %103,1 | AKP | %82,5 |
| Balıbağı Köyü | 1 | 269 | %93,3 | AKP | %54,8 |
| Bayındır Köyü | 1 | 160 | %89,4 | AKP | %73,2 |
| Başeğmez Köyü | 1 | 39 | %102,6 | AKP | %73,7 |
| Beşdut Köyü | 1 | 308 | %94,5 | AKP | %89,2 |
| Bozkır Köyü | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %57,4 |
| Buğday Pazarı Mah. | 45 | 16.595 | %88,5 | AKP | %51,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.908 | %83,3 | AKP | %39,8 |
| Danabaşı Köyü | 1 | 69 | %100,0 | AKP | %68,1 |
| Dedeköy | 1 | 121 | %92,6 | AKP | %52,3 |
| Değim Köyü | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %77,3 |
| Doğantepe Köyü | 1 | 219 | %96,8 | AKP | %55,7 |
| Dutağaç Köyü | 1 | 58 | %100,0 | AKP | %68,4 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.397 | %90,1 | AKP | %62,6 |
| Fatih Mah. | 12 | 4.035 | %86,4 | AKP | %52,9 |
| Germece Köyü | 1 | 215 | %94,0 | AKP | %57,4 |
| Handırı Köyü | 1 | 99 | %93,9 | AKP | %55,1 |
| Hasakça Köyü | 1 | 254 | %92,1 | AKP | %70,8 |
| Hıdırlık Köyü | 1 | 30 | %100,0 | AKP | %56,7 |
| Karadayı Köyü | 2 | 455 | %83,7 | AKP | %61,7 |
| Karataş Mah. | 5 | 1.824 | %88,7 | AKP | %46,6 |
| Karatekin Mah. | 2 | 739 | %86,6 | AKP | %63,0 |
| Karaşeyh Köyü | 1 | 309 | %87,4 | AKP | %57,4 |
| Kırkevler Mah. | 10 | 3.303 | %86,4 | AKP | %49,7 |
| Kuzuköy | 1 | 31 | %90,3 | AKP | %71,4 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 66 | %100,0 | AKP | %64,5 |
| Merzi Köyü | 1 | 61 | %95,1 | AKP | %44,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 3 | 1.098 | %76,4 | AKP | %58,2 |
| Ovacık Köyü | 2 | 436 | %90,6 | AKP | %61,4 |
| Paşaköy | 1 | 24 | %116,7 | AKP | %60,7 |
| Pehlivanlı Köyü | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %95,2 |
| Satıyüzü Köyü | 1 | 189 | %93,7 | AKP | %73,7 |
| Süleymanlı Köyü | 1 | 129 | %92,3 | AKP | %57,5 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 309 | %76,7 | AKP | %46,7 |
| Taytak Köyü | 1 | 60 | %78,3 | AKP | %34,8 |
| Tuzlu Köyü | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %65,0 |
| Tüney Köyü | 1 | 295 | %95,6 | AKP | %69,2 |
| Yeni Mah. | 16 | 5.742 | %88,2 | AKP | %50,3 |
| Yukarıpelitözü Köyü | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %77,9 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %86,2 |
| Çatalelma Köyü | 1 | 315 | %86,4 | AKP | %72,0 |
| Çayırpınar Köyü | 1 | 81 | %92,6 | AKP | %45,8 |
| Çağabey Köyü | 1 | 54 | %77,8 | AKP | %58,5 |
| Çırçır Köyü | 1 | 35 | %97,1 | AKP | %70,6 |
| Çiviköy | 1 | 222 | %91,0 | AKP | %67,9 |
| Ünür Köyü | 2 | 676 | %79,0 | AKP | %55,6 |
| İnandık Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %76,0 |
| İnaç Köyü | 1 | 185 | %92,4 | AKP | %52,4 |
| İncik Köyü | 1 | 37 | %110,8 | AKP | %65,0 |
| İncili Çeşme Mah. | 1 | 254 | %91,3 | AKP | %55,9 |
| İçyenice Köyü | 1 | 184 | %95,1 | AKP | %85,7 |