%53,6
AK PARTİ birinci
23.756 geçerli oy · katılım %93,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenice ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,6 ile birinci; 23.756 geçerli oy, katılım %93,0.
Kayıtlı seçmen 26.360 · Oy kullanan 24.525 (katılım %93,0) · Geçerli 23.756 · Geçersiz 769
Yenice Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.741 | %53,6 |
| CHP | 4.707 | %19,8 |
| İYİ | 3.509 | %14,8 |
| MHP | 1.869 | %7,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 311 | %1,3 |
| SAADET | 215 | %0,9 |
| HDP | 172 | %0,7 |
| VATAN | 110 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 60 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 56 | %0,2 |
| Berna Ersoy (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Hasan Tahsin Yılmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Yenice mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahiler Köyü | 1 | 91 | %93,4 | AKP | %59,8 |
| Akköy | 1 | 166 | %98,2 | AKP | %59,6 |
| Akçakoyun Köyü | 3 | 824 | %88,5 | CHP | %42,5 |
| Alancık Köyü | 3 | 183 | %95,1 | AKP | %70,5 |
| Araovacık Köyü | 2 | 603 | %93,5 | AKP | %50,5 |
| Armutcuk Köyü | 1 | 164 | %94,5 | AKP | %73,6 |
| Aşağıkaraaşık Köyü | 1 | 110 | %98,2 | AKP | %51,9 |
| Aşağıçavuş Köyü | 1 | 255 | %95,3 | CHP | %55,9 |
| Aşağıinova Köyü | 1 | 145 | %99,3 | AKP | %62,5 |
| Ballıçay Köyü | 2 | 204 | %98,5 | AKP | %62,1 |
| Bayatlar Köyü | 1 | 174 | %95,4 | AKP | %66,0 |
| Bağlı Köyü | 1 | 151 | %88,1 | AKP | %53,1 |
| Başkoz Köyü | 1 | 127 | %93,7 | AKP | %45,2 |
| Bekten Köyü | 1 | 223 | %95,5 | AKP | %68,1 |
| Boynanlar Köyü | 1 | 206 | %92,2 | AKP | %61,7 |
| Cambaz Köyü | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %72,2 |
| Darıalan Köyü | 2 | 120 | %98,3 | AKP | %64,2 |
| Davutköy | 1 | 386 | %92,8 | AKP | %42,0 |
| Engeci Köyü | 2 | 530 | %96,2 | AKP | %56,7 |
| Eski Yenice Mah. | 3 | 1.050 | %94,0 | AKP | %60,4 |
| Gümüşler Köyü | 1 | 327 | %95,4 | AKP | %67,2 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 301 | %90,7 | AKP | %55,3 |
| Güzeloba Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %54,6 |
| Hacılar Köyü | 1 | 123 | %97,6 | AKP | %80,0 |
| Hacıyusuflar Köyü | 1 | 140 | %93,6 | AKP | %76,1 |
| Hamdibey Köyü | 2 | 411 | %93,4 | CHP | %50,3 |
| Haydaroba Köyü | 2 | 506 | %93,1 | AKP | %60,9 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 210 | %92,4 | CHP | %44,0 |
| Kabalı Köyü | 1 | 226 | %97,4 | AKP | %84,8 |
| Kalabakbaşı Köyü | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %65,3 |
| Kalkım-Atatürk Mah. | 3 | 968 | %90,8 | AKP | %46,9 |
| Kalkım-Cumhuriyet Mah. | 3 | 798 | %92,4 | AKP | %49,5 |
| Karaaydın Köyü | 1 | 261 | %93,5 | AKP | %65,0 |
| Karabey Köyü | 2 | 498 | %90,2 | AKP | %55,0 |
| Karadoru Köyü | 1 | 184 | %91,9 | AKP | %77,6 |
| Karaköy | 3 | 486 | %95,9 | AKP | %65,2 |
| Karasu Köyü | 1 | 98 | %92,9 | AKP | %80,9 |
| Kargacı Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %40,0 |
| Kırıklar Köyü | 1 | 119 | %96,6 | AKP | %59,5 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 192 | %90,6 | AKP | %64,2 |
| Kışlalar Mah. | 5 | 1.708 | %91,2 | AKP | %42,2 |
| Koruköy | 2 | 499 | %91,8 | AKP | %66,0 |
| Kovancı Köyü | 1 | 216 | %96,3 | AKP | %71,6 |
| Kurtlar Köyü | 1 | 247 | %92,7 | AKP | %34,8 |
| Kurtuluş Mah. | 5 | 1.626 | %91,1 | AKP | %41,0 |
| Kuzupınarı Köyü | 1 | 160 | %90,6 | AKP | %61,9 |
| Namazgah Köyü | 1 | 37 | %102,7 | CHP | %55,3 |
| Nevruz Köyü | 1 | 268 | %90,3 | CHP | %33,1 |
| Oğlanalanı Köyü | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %60,7 |
| Pazarköy | 3 | 1.145 | %91,8 | AKP | %44,8 |
| Reşadiye Köyü | 2 | 617 | %91,6 | AKP | %57,5 |
| Sameteli Köyü | 1 | 183 | %96,2 | AKP | %58,1 |
| Sarıçayır Köyü | 1 | 276 | %94,6 | AKP | %76,5 |
| Sazak Köyü | 1 | 227 | %96,9 | AKP | %62,2 |
| Seyvan Köyü | 1 | 340 | %94,1 | AKP | %41,9 |
| Sofular Köyü | 1 | 305 | %90,5 | AKP | %61,5 |
| Soğucak Köyü | 1 | 214 | %97,7 | AKP | %80,0 |
| Suuçtu Köyü | 2 | 138 | %92,0 | AKP | %63,2 |
| Taban Köyü | 2 | 401 | %93,5 | AKP | %43,7 |
| Torhasan Köyü | 2 | 323 | %97,2 | AKP | %69,4 |
| Umurlar Köyü | 1 | 103 | %97,1 | AKP | %78,6 |
| Yalıoba Köyü | 1 | 37 | %105,4 | AKP | %65,7 |
| Yarış Köyü | 1 | 220 | %97,7 | AKP | %85,8 |
| Yağdıran Köyü | 3 | 200 | %92,5 | AKP | %83,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.163 | %88,8 | AKP | %44,9 |
| Yeniköy | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %54,8 |
| Yeşilköy | 1 | 241 | %95,4 | AKP | %67,6 |
| Yukarıkaraaşık Köyü | 1 | 95 | %99,0 | AKP | %59,3 |
| Yukarıçavuş Köyü | 1 | 109 | %95,4 | AKP | %56,4 |
| Yukarıinova Köyü | 1 | 260 | %92,3 | AKP | %69,1 |
| Çakır Köyü | 1 | 328 | %94,2 | AKP | %43,8 |
| Çakıroba Köyü | 1 | 93 | %91,4 | AKP | %50,6 |
| Çal Köyü | 2 | 757 | %91,3 | CHP | %40,9 |
| Çamoba Köyü | 1 | 84 | %101,2 | AKP | %66,7 |
| Çınar Köyü | 1 | 187 | %97,9 | AKP | %57,7 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 261 | %96,9 | AKP | %39,0 |
| Çırpılar Köyü | 1 | 272 | %93,8 | AKP | %66,8 |
| Çukuroba Köyü | 1 | 175 | %93,1 | AKP | %59,0 |
| Çiftlik Köyü | 1 | 117 | %95,7 | AKP | %79,3 |
| Örencik Köyü | 1 | 212 | %92,0 | AKP | %46,3 |
| Öğmen Köyü | 1 | 277 | %97,8 | AKP | %72,9 |
| Üçkabaağaç Köyü | 1 | 157 | %94,9 | AKP | %55,8 |