%43,8
AK PARTİ birinci
19.412 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Lapseki ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,8 ile birinci; 19.412 geçerli oy, katılım %92,6.
Kayıtlı seçmen 21.542 · Oy kullanan 19.937 (katılım %92,6) · Geçerli 19.412 · Geçersiz 525
Lapseki Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.504 | %43,8 |
| CHP | 4.622 | %23,8 |
| İYİ | 3.678 | %19,0 |
| MHP | 1.761 | %9,1 |
| HDP | 386 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 175 | %0,9 |
| SAADET | 125 | %0,6 |
| VATAN | 65 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 47 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 45 | %0,2 |
| Hasan Tahsin Yılmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Berna Ersoy (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Lapseki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 3 | 932 | %93,9 | AKP | %40,7 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 27 | %107,4 | AKP | %48,3 |
| Alpagut Köyü | 1 | 105 | %87,6 | AKP | %59,6 |
| Balcılar Köyü | 1 | 186 | %96,2 | AKP | %55,2 |
| Beybaş Köyü | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %43,2 |
| Beypınarı Köyü | 1 | 44 | %95,5 | AKP | %40,5 |
| Beyçayırı Köyü | 1 | 153 | %95,4 | AKP | %66,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 15 | 4.874 | %91,6 | AKP | %45,6 |
| Dalyan Mah. | 3 | 779 | %89,4 | CHP | %37,7 |
| Dereköy | 1 | 41 | %87,8 | AKP | %38,2 |
| Doğandere Köyü | 1 | 51 | %96,1 | AKP | %58,7 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 147 | %98,0 | AKP | %78,3 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 354 | %93,8 | AKP | %61,3 |
| Ecialan Köyü | 1 | 174 | %89,7 | AKP | %48,7 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 12 | 3.990 | %90,5 | AKP | %45,3 |
| Gökköy | 1 | 241 | %94,2 | AKP | %54,3 |
| Güreci Köyü | 1 | 333 | %89,2 | CHP | %38,9 |
| Hacıgelen Köyü | 1 | 80 | %92,5 | AKP | %43,8 |
| Hacıömerler Köyü | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %40,0 |
| Harmancık Köyü | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %69,5 |
| Kangırlı Köyü | 1 | 265 | %94,0 | CHP | %40,2 |
| Karamusalar Köyü | 1 | 158 | %100,0 | AKP | %70,4 |
| Karaömerler Köyü | 1 | 119 | %102,5 | AKP | %80,9 |
| Kemiklialan Köyü | 1 | 98 | %96,9 | AKP | %42,2 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 113 | %96,5 | AKP | %75,3 |
| Kızıldam Köyü | 1 | 147 | %98,0 | AKP | %56,4 |
| Kocabaşlar Köyü | 1 | 95 | %97,9 | AKP | %61,5 |
| Kocaveli Köyü | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %47,1 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 182 | %95,1 | AKP | %34,8 |
| Nusretiye Köyü | 1 | 105 | %99,1 | AKP | %49,5 |
| Sındal Köyü | 1 | 70 | %87,1 | AKP | %41,7 |
| Subaşı Köyü | 1 | 184 | %94,6 | AKP | %59,5 |
| Suluca Köyü | 1 | 247 | %91,1 | AKP | %50,0 |
| Taştepe Köyü | 1 | 211 | %92,9 | AKP | %41,9 |
| Umurbey-Umurbey Merkez Mah. | 6 | 1.967 | %93,0 | CHP | %38,1 |
| Yaylalar Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %85,9 |
| Yenice Köyü | 2 | 499 | %98,4 | AKP | %47,5 |
| Çamyurt Köyü | 1 | 87 | %98,9 | İYİ | %35,3 |
| Çardak-Gaziyakupbey Mah. | 4 | 1.486 | %91,9 | CHP | %39,3 |
| Çardak-Tekke Mah. | 4 | 1.388 | %93,2 | CHP | %38,1 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 106 | %95,3 | AKP | %54,6 |
| Çavuşköy | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %58,3 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %67,7 |
| İlyasköy | 1 | 239 | %97,1 | AKP | %55,1 |
| Şahinli Köyü | 1 | 352 | %92,9 | AKP | %52,2 |
| Şevketiye Köyü | 1 | 327 | %90,5 | AKP | %51,2 |