%44,2
CHP birinci
28.375 geçerli oy · katılım %88,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gelibolu ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,2 ile birinci; 28.375 geçerli oy, katılım %88,5.
Kayıtlı seçmen 32.908 · Oy kullanan 29.111 (katılım %88,5) · Geçerli 28.375 · Geçersiz 736
Gelibolu Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 12.551 | %44,2 |
| AKP | 8.090 | %28,5 |
| İYİ | 4.313 | %15,2 |
| MHP | 1.671 | %5,9 |
| HDP | 867 | %3,1 |
| SAADET | 427 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 159 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 134 | %0,5 |
| VATAN | 92 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 54 | %0,2 |
| Berna Ersoy (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Hasan Tahsin Yılmaz (bağımsız) | 8 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Gelibolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adilhan Köyü | 2 | 413 | %93,5 | CHP | %48,8 |
| Alaeddin Mah. | 7 | 2.414 | %87,6 | CHP | %45,1 |
| Bayırköy | 2 | 579 | %92,2 | AKP | %40,5 |
| Bayramiç Köyü | 2 | 529 | %87,5 | CHP | %55,2 |
| Bolayır Köyü | 3 | 1.120 | %91,0 | CHP | %63,1 |
| Burhanlı Köyü | 1 | 246 | %89,4 | CHP | %52,6 |
| Camiikebir Mah. | 14 | 5.062 | %85,9 | CHP | %37,6 |
| Cevizli Köyü | 1 | 91 | %92,3 | AKP | %34,2 |
| Cumalı Köyü | 1 | 59 | %100,0 | CHP | %39,0 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 192 | %95,3 | CHP | %42,8 |
| Değirmendüzü Köyü | 1 | 367 | %86,1 | AKP | %51,2 |
| Evreşe-Keşanoğlu Mah. | 1 | 267 | %92,5 | CHP | %48,8 |
| Evreşe-Yeni Mah. | 2 | 670 | %84,5 | AKP | %71,5 |
| Evreşe-Çeşme Mah. | 2 | 595 | %91,3 | CHP | %42,4 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 220 | %86,4 | AKP | %58,5 |
| Gazi Süleyman Paşa Mah. | 15 | 5.357 | %88,6 | CHP | %38,0 |
| Güneyli Köyü | 2 | 794 | %95,2 | CHP | %52,1 |
| Hoca Hamza Mah. | 6 | 1.989 | %89,4 | CHP | %55,4 |
| Ilgardere Köyü | 1 | 254 | %89,8 | CHP | %43,2 |
| Kalealtı Köyü | 1 | 144 | %94,4 | AKP | %70,5 |
| Karainebeyli Köyü | 1 | 308 | %88,0 | CHP | %49,4 |
| Kavakköy-Cumhuriyet Mah. | 1 | 252 | %92,5 | CHP | %71,2 |
| Kavakköy-Hürriyet Mah. | 1 | 294 | %91,8 | CHP | %67,8 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %36,2 |
| Kocaçeşme Köyü | 1 | 148 | %95,3 | CHP | %38,5 |
| Koruköy | 1 | 298 | %94,0 | CHP | %52,0 |
| Ocaklı Köyü | 1 | 148 | %96,0 | CHP | %51,5 |
| Pazarlı Köyü | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %49,2 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 339 | %90,6 | CHP | %62,2 |
| Sütlüce Köyü | 2 | 501 | %93,4 | CHP | %40,8 |
| Tayfurköy | 1 | 392 | %94,1 | SAADET | %33,6 |
| Yazıcızade Mah. | 20 | 7.395 | %85,9 | CHP | %47,1 |
| Yeniköy | 2 | 498 | %95,2 | CHP | %61,0 |
| Yülüce Köyü | 1 | 399 | %89,0 | AKP | %54,0 |
| Çokal Köyü | 1 | 148 | %90,5 | CHP | %50,0 |
| Şadıllı Köyü | 1 | 188 | %94,2 | CHP | %61,5 |