%40,8
CHP birinci
112.581 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çanakkale Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,8 ile birinci; 112.581 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 126.978 · Oy kullanan 114.297 (katılım %90,0) · Geçerli 112.581 · Geçersiz 1.716
Çanakkale Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 45.953 | %40,8 |
| AKP | 29.297 | %26,0 |
| İYİ | 22.068 | %19,6 |
| MHP | 6.675 | %5,9 |
| HDP | 6.277 | %5,6 |
| SAADET | 697 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 567 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 432 | %0,4 |
| VATAN | 331 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 130 | %0,1 |
| Berna Ersoy (bağımsız) | 124 | %0,1 |
| Hasan Tahsin Yılmaz (bağımsız) | 30 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çanakkale Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | CHP | %38,5 |
| Akçalı Köyü | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %62,2 |
| Akçapınar Köyü | 2 | 599 | %91,3 | AKP | %49,5 |
| Akçeşme Köyü | 1 | 158 | %96,8 | CHP | %67,6 |
| Aşağıokçular Köyü | 1 | 242 | %96,7 | AKP | %67,8 |
| Barbaros Mah. | 111 | 39.722 | %89,6 | CHP | %39,1 |
| Belen Köyü | 1 | 57 | %98,3 | CHP | %42,9 |
| Bodurlar Köyü | 1 | 72 | %86,1 | AKP | %60,3 |
| Cevat Paşa Mah. | 48 | 16.727 | %90,0 | CHP | %48,6 |
| Civler Köyü | 1 | 166 | %94,6 | AKP | %39,6 |
| Dedeler Köyü | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %45,7 |
| Denizgöründü Köyü | 1 | 137 | %98,5 | CHP | %53,9 |
| Dümrek Köyü | 1 | 302 | %93,7 | AKP | %46,6 |
| Elmacık Köyü | 1 | 110 | %100,9 | CHP | %50,5 |
| Erenköy | 4 | 1.205 | %91,7 | CHP | %45,8 |
| Esenler Mah. | 59 | 20.928 | %91,5 | CHP | %43,2 |
| Fevzipaşa Mah. | 4 | 1.348 | %70,3 | AKP | %43,6 |
| Gökçalı Köyü | 2 | 432 | %94,2 | CHP | %34,5 |
| Güzelyalı Köyü | 3 | 1.059 | %90,7 | CHP | %61,5 |
| Halileli Köyü | 1 | 355 | %90,7 | CHP | %38,5 |
| Haliloğlu Köyü | 1 | 39 | %84,6 | AKP | %84,9 |
| Işıklar Köyü | 3 | 1.075 | %90,9 | CHP | %35,3 |
| Kalabaklı Köyü | 1 | 208 | %95,2 | AKP | %54,6 |
| Kalafat Köyü | 1 | 161 | %93,8 | AKP | %40,7 |
| Karacalar Köyü | 1 | 35 | %108,6 | AKP | %55,3 |
| Karacaören Köyü | 1 | 391 | %91,8 | CHP | %43,0 |
| Karapınar Köyü | 1 | 18 | %122,2 | AKP | %57,1 |
| Kayadere Köyü | 1 | 353 | %98,0 | CHP | %60,4 |
| Kemalpaşa Mah. | 4 | 1.433 | %86,7 | CHP | %48,5 |
| Kemel Köyü | 1 | 239 | %91,6 | AKP | %57,6 |
| Kepez-Boğazkent Mah. | 15 | 5.674 | %89,0 | CHP | %42,6 |
| Kepez-Cumhuriyet Mah. | 28 | 9.843 | %90,7 | CHP | %37,2 |
| Kepez-Hamidiye Mah. | 10 | 3.730 | %89,8 | CHP | %38,8 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 109 | %91,7 | AKP | %61,2 |
| Kızılkeçili Köyü | 1 | 179 | %88,8 | AKP | %41,8 |
| Kocalar Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %57,1 |
| Kumkale Köyü | 3 | 877 | %93,6 | CHP | %38,7 |
| Kurşunlu Köyü | 1 | 299 | %90,3 | AKP | %29,5 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 89 | %96,6 | AKP | %45,1 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Köyü | 1 | 180 | %96,1 | CHP | %62,5 |
| Musaköy | 1 | 173 | %93,6 | AKP | %42,3 |
| Namık Kemal Mah. | 3 | 834 | %82,4 | CHP | %36,0 |
| Ortaca Köyü | 1 | 72 | %97,2 | AKP | %57,6 |
| Ovacık Köyü | 1 | 57 | %103,5 | AKP | %41,1 |
| Salihler Köyü | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %67,8 |
| Saraycık Köyü | 1 | 398 | %96,0 | AKP | %44,8 |
| Sarıbeyli Köyü | 1 | 45 | %95,6 | AKP | %52,5 |
| Sarıcaeli Köyü | 1 | 364 | %93,1 | AKP | %32,2 |
| Serçiler Köyü | 1 | 202 | %96,0 | AKP | %60,0 |
| Taşlıtarla Köyü | 1 | 50 | %100,0 | AKP | %44,4 |
| Terziler Köyü | 1 | 52 | %103,9 | AKP | %67,9 |
| Tevfikiye Köyü | 2 | 415 | %96,4 | CHP | %41,1 |
| Ulupınar Köyü | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %50,0 |
| Yapıldak Köyü | 1 | 397 | %90,7 | AKP | %40,7 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 130 | %93,9 | AKP | %40,5 |
| Yukarı Okçular Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %70,3 |
| Çamyayla Köyü | 1 | 50 | %100,0 | AKP | %68,8 |
| Çınarlı Köyü | 3 | 1.056 | %92,1 | CHP | %45,9 |
| Çıplak Köyü | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %33,8 |
| Çiftlikdere Köyü | 1 | 96 | %101,0 | CHP | %71,6 |
| Özbek Köyü | 1 | 259 | %94,2 | AKP | %36,0 |
| İsmetpaşa Mah. | 38 | 13.098 | %88,6 | CHP | %39,9 |