%42,9
AK PARTİ birinci
35.095 geçerli oy · katılım %93,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,9 ile birinci; 35.095 geçerli oy, katılım %93,3.
Kayıtlı seçmen 38.426 · Oy kullanan 35.845 (katılım %93,3) · Geçerli 35.095 · Geçersiz 750
Çan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 15.052 | %42,9 |
| CHP | 9.165 | %26,1 |
| İYİ | 6.735 | %19,2 |
| MHP | 3.128 | %8,9 |
| HDP | 295 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 256 | %0,7 |
| SAADET | 205 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 86 | %0,3 |
| VATAN | 84 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 76 | %0,2 |
| Hasan Tahsin Yılmaz (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Berna Ersoy (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatlıburun Köyü | 1 | 238 | %96,6 | AKP | %53,1 |
| Altıkulaç Köyü | 1 | 169 | %91,7 | AKP | %54,7 |
| Alibeyçiftliği Köyü | 1 | 58 | %89,7 | AKP | %32,7 |
| Asmalı Köyü | 1 | 87 | %98,9 | AKP | %67,4 |
| Atatürk Mah. | 7 | 2.437 | %92,5 | AKP | %38,0 |
| Bahadırlı Köyü | 1 | 272 | %96,0 | İYİ | %45,7 |
| Bardakçılar Köyü | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %44,1 |
| Bostandere Köyü | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %54,4 |
| Bozguç Köyü | 2 | 579 | %95,5 | AKP | %35,9 |
| Büyükpaşa Köyü | 1 | 192 | %95,3 | CHP | %41,6 |
| Büyüktepe Köyü | 1 | 324 | %92,9 | AKP | %39,7 |
| Bilaller Köyü | 1 | 166 | %96,4 | AKP | %74,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.532 | %91,7 | CHP | %35,2 |
| Cicikler Köyü | 1 | 108 | %93,5 | AKP | %69,5 |
| Danapınar Köyü | 1 | 369 | %97,0 | AKP | %81,7 |
| Derenti Köyü | 2 | 569 | %96,1 | AKP | %57,5 |
| Dereoba Köyü | 1 | 100 | %94,0 | AKP | %67,0 |
| Dondurma Köyü | 2 | 215 | %97,7 | AKP | %71,4 |
| Doğaca Köyü | 1 | 264 | %99,2 | AKP | %65,0 |
| Doğancılar Köyü | 2 | 145 | %97,9 | AKP | %40,3 |
| Duman Köyü | 1 | 137 | %97,8 | AKP | %47,7 |
| Durali Köyü | 1 | 189 | %95,8 | AKP | %37,1 |
| Emeşe Köyü | 1 | 32 | %106,3 | AKP | %70,6 |
| Eskiyayla Köyü | 1 | 144 | %93,8 | AKP | %35,3 |
| Etili Köyü | 3 | 1.036 | %92,7 | AKP | %32,6 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.804 | %93,0 | AKP | %47,0 |
| Göle Köyü | 1 | 131 | %96,2 | AKP | %49,2 |
| Hacıkasım Köyü | 1 | 57 | %94,7 | AKP | %61,1 |
| Hacılar Köyü | 2 | 449 | %95,8 | AKP | %66,6 |
| Halilağa Köyü | 1 | 144 | %90,3 | AKP | %36,5 |
| Helvacı Köyü | 1 | 175 | %94,3 | CHP | %45,7 |
| Hurma Köyü | 1 | 202 | %97,5 | CHP | %43,2 |
| Kadılar Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %62,9 |
| Kalburcu Köyü | 1 | 316 | %95,3 | AKP | %49,8 |
| Karadağ Köyü | 2 | 454 | %92,5 | AKP | %36,0 |
| Karakadılar Köyü | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %33,7 |
| Karakoca Köyü | 2 | 537 | %95,3 | CHP | %49,7 |
| Karlı Köyü | 1 | 65 | %95,4 | CHP | %53,2 |
| Karşıyaka Mah. | 20 | 6.658 | %92,5 | AKP | %36,8 |
| Keçiağılı Köyü | 1 | 101 | %97,0 | AKP | %74,5 |
| Kızılelma Köyü | 1 | 222 | %95,1 | AKP | %62,8 |
| Kocayayla Köyü | 3 | 915 | %91,7 | AKP | %50,6 |
| Koyunyeri Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %56,3 |
| Kulfal Köyü | 1 | 169 | %94,1 | CHP | %48,1 |
| Kumarlar Köyü | 1 | 151 | %93,4 | AKP | %47,9 |
| Küçüklü Köyü | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %75,5 |
| Küçükpaşa Köyü | 1 | 110 | %93,6 | MHP | %43,0 |
| Mallı Köyü | 1 | 137 | %92,7 | AKP | %62,3 |
| Maltepe Köyü | 1 | 384 | %94,3 | AKP | %49,3 |
| Okçular Köyü | 1 | 76 | %97,4 | AKP | %46,0 |
| Osmanefendi Mah. | 5 | 1.542 | %94,2 | AKP | %49,0 |
| Ozancık Köyü | 1 | 79 | %97,5 | AKP | %76,0 |
| Sameteli Köyü | 1 | 302 | %97,0 | AKP | %54,4 |
| Seramik Mah. | 4 | 1.297 | %92,4 | CHP | %35,4 |
| Söğütalanı Köyü | 2 | 437 | %92,9 | AKP | %42,9 |
| Tepeköy | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %46,1 |
| Terzialan-Süle Mah. | 1 | 268 | %94,8 | AKP | %40,0 |
| Terzialan-Çakmakçayır Mah. | 4 | 1.227 | %93,8 | AKP | %45,5 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 262 | %91,6 | AKP | %36,3 |
| Yaya Köyü | 1 | 144 | %89,6 | CHP | %36,5 |
| Yaykın Köyü | 2 | 566 | %94,0 | AKP | %66,9 |
| Yeniçeri Köyü | 1 | 224 | %96,0 | AKP | %32,7 |
| Yuvalar Köyü | 1 | 254 | %92,5 | AKP | %38,5 |
| Zeybekçayırı Köyü | 1 | 84 | %92,9 | AKP | %64,1 |
| Çakılköy | 1 | 141 | %92,9 | CHP | %42,1 |
| Çaltıkara Köyü | 1 | 88 | %84,1 | AKP | %75,7 |
| Çamköy | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %81,8 |
| Çekiçler Köyü | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %64,2 |
| Çomaklı Köyü | 1 | 311 | %92,6 | AKP | %37,9 |
| Üvezdere Köyü | 1 | 43 | %93,0 | AKP | %40,0 |
| İlyasağaçiftliği Köyü | 1 | 174 | %90,8 | CHP | %51,6 |
| İstiklal Mah. | 13 | 4.338 | %92,5 | AKP | %44,8 |
| Şerbetli Köyü | 1 | 130 | %94,6 | CHP | %28,9 |