%37,2
AK PARTİ birinci
24.305 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayvacık ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,2 ile birinci; 24.305 geçerli oy, katılım %91,1.
Kayıtlı seçmen 27.344 · Oy kullanan 24.896 (katılım %91,1) · Geçerli 24.305 · Geçersiz 591
Ayvacık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.030 | %37,2 |
| CHP | 8.894 | %36,6 |
| İYİ | 3.339 | %13,7 |
| MHP | 1.517 | %6,2 |
| HDP | 988 | %4,1 |
| SAADET | 142 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 137 | %0,6 |
| VATAN | 129 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 66 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 56 | %0,2 |
| Hasan Tahsin Yılmaz (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Berna Ersoy (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayvacık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adatepe Köyü | 2 | 325 | %96,0 | AKP | %48,5 |
| Ahmetler Köyü | 1 | 35 | %100,0 | AKP | %57,6 |
| Ahmetçe Köyü | 2 | 436 | %90,6 | AKP | %58,3 |
| Akçin Köyü | 1 | 126 | %98,4 | CHP | %50,0 |
| Arıklı Köyü | 1 | 170 | %98,8 | AKP | %35,8 |
| Babadere Köyü | 1 | 121 | %84,3 | CHP | %31,0 |
| Babakale Köyü | 2 | 522 | %89,3 | CHP | %44,9 |
| Bademli Köyü | 1 | 252 | %92,9 | CHP | %50,9 |
| Baharlar Köyü | 1 | 84 | %97,6 | AKP | %55,1 |
| Bahçedere Köyü | 2 | 188 | %100,0 | CHP | %77,6 |
| Balabanlı Köyü | 1 | 189 | %93,7 | AKP | %35,7 |
| Behram Köyü | 2 | 563 | %88,5 | CHP | %39,8 |
| Bektaş Köyü | 1 | 281 | %96,8 | CHP | %40,2 |
| Budaklar Köyü | 1 | 30 | %100,0 | İYİ | %46,7 |
| Büyükhusun Köyü | 1 | 315 | %88,6 | AKP | %40,8 |
| Bilaller Köyü | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %76,3 |
| Cemaller Köyü | 1 | 18 | %116,7 | AKP | %76,2 |
| Demirci Köyü | 1 | 84 | %92,9 | AKP | %48,7 |
| Dibekli Köyü | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %48,3 |
| Erecek Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %73,6 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.507 | %88,6 | CHP | %37,8 |
| Gülpınar Köyü | 4 | 1.043 | %90,1 | CHP | %43,5 |
| Güzelköy | 1 | 187 | %94,7 | CHP | %77,5 |
| Hamdibey Mah. | 11 | 3.602 | %84,7 | AKP | %43,2 |
| Hüseyinfakı Köyü | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %66,3 |
| Kayalar Köyü | 1 | 159 | %96,9 | CHP | %35,3 |
| Kestanelik Köyü | 1 | 55 | %100,0 | AKP | %48,1 |
| Keçikaya Köyü | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %75,4 |
| Kırca Köyü | 1 | 25 | %100,0 | AKP | %58,3 |
| Kısacık Köyü | 1 | 88 | %100,0 | AKP | %70,9 |
| Kocaköy | 1 | 192 | %90,1 | CHP | %39,1 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 391 | %94,4 | AKP | %52,6 |
| Koyunevi Köyü | 1 | 205 | %88,8 | CHP | %52,3 |
| Kozlu Köyü | 1 | 222 | %96,4 | AKP | %36,3 |
| Kulfal Köyü | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %55,8 |
| Kuruoba Köyü | 1 | 140 | %97,1 | AKP | %51,1 |
| Kösedere Köyü | 2 | 698 | %93,8 | AKP | %40,0 |
| Küçükhusun Köyü | 1 | 136 | %95,6 | AKP | %56,4 |
| Küçükkuyu-Gökçetepe Mah. | 13 | 3.704 | %91,8 | CHP | %36,5 |
| Küçükkuyu-Mıhlı Mah. | 7 | 2.507 | %91,5 | CHP | %54,8 |
| Küçükkuyu-Sahil Mah. | 5 | 1.824 | %91,2 | CHP | %46,9 |
| Küçükçetmi Köyü | 2 | 186 | %95,2 | AKP | %56,1 |
| Misvak Köyü | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %42,1 |
| Naldöken Köyü | 1 | 285 | %95,1 | AKP | %49,0 |
| Nusratlı Köyü | 2 | 129 | %99,2 | CHP | %35,7 |
| Paşaköy | 1 | 380 | %92,9 | AKP | %65,8 |
| Pınardere Köyü | 1 | 76 | %88,2 | AKP | %41,5 |
| Sapanca Köyü | 1 | 208 | %96,6 | AKP | %54,6 |
| Sazlı Köyü | 2 | 426 | %92,5 | CHP | %52,5 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %62,2 |
| Süleymanköy | 1 | 83 | %100,0 | CHP | %70,0 |
| Tabaklar Köyü | 1 | 11 | %109,1 | AKP | %58,3 |
| Tamış Köyü | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %53,4 |
| Tartaşık Köyü | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %50,8 |
| Taşağıl Köyü | 1 | 56 | %94,6 | AKP | %57,1 |
| Taşboğaz Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %54,9 |
| Tuzla Köyü | 2 | 453 | %91,8 | CHP | %40,8 |
| Tuztaşı Köyü | 1 | 53 | %100,0 | CHP | %67,3 |
| Uzunalan Köyü | 1 | 108 | %96,3 | CHP | %78,4 |
| Yeniçam Köyü | 1 | 275 | %85,5 | AKP | %37,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 145 | %96,6 | CHP | %48,9 |
| Yukarıköy | 2 | 521 | %97,7 | AKP | %54,1 |
| Çakmaklar Köyü | 1 | 20 | %110,0 | AKP | %71,4 |
| Çaltı Köyü | 1 | 103 | %98,1 | AKP | %73,1 |
| Çamkalabak Köyü | 2 | 480 | %94,0 | AKP | %56,4 |
| Çamköy | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %60,7 |
| Çınarpınar Köyü | 1 | 118 | %99,2 | CHP | %42,6 |
| Ümmühan Mah. | 5 | 1.588 | %84,1 | CHP | %35,7 |
| İlyasfakı Köyü | 1 | 128 | %98,4 | AKP | %73,3 |
| Şapköy | 1 | 52 | %92,3 | AKP | %56,3 |