%38,3
CHP birinci
64.274 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mudanya ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %38,3 ile birinci; 64.274 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 72.126 · Oy kullanan 65.240 (katılım %90,5) · Geçerli 64.274 · Geçersiz 966
Mudanya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 24.594 | %38,3 |
| AKP | 21.051 | %32,8 |
| İYİ | 9.589 | %14,9 |
| MHP | 4.897 | %7,6 |
| HDP | 2.550 | %4,0 |
| SAADET | 637 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 463 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 230 | %0,4 |
| VATAN | 185 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 78 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mudanya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akköy Mah. | 1 | 354 | %96,9 | CHP | %40,8 |
| Altıntaş Mah. | 1 | 355 | %90,4 | AKP | %36,9 |
| Aydınpınar Mah. | 2 | 586 | %92,0 | CHP | %44,6 |
| Bademli Mah. | 9 | 3.063 | %92,1 | CHP | %46,4 |
| Balabancık Mah. | 1 | 265 | %94,3 | AKP | %55,5 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 341 | %94,1 | AKP | %40,5 |
| Dereköy Mah. | 2 | 447 | %91,7 | CHP | %36,5 |
| Emirleryenicesi Mah. | 1 | 99 | %92,9 | AKP | %69,3 |
| Esence Mah. | 3 | 851 | %88,3 | CHP | %41,0 |
| Evciler Mah. | 1 | 201 | %88,6 | AKP | %52,6 |
| Eğerce Mah. | 1 | 223 | %87,9 | AKP | %43,8 |
| Göynüklü Mah. | 3 | 1.096 | %92,8 | AKP | %45,6 |
| Güzelyalı Burgaz Mah. | 10 | 3.756 | %91,1 | AKP | %37,8 |
| Güzelyalı Eğitim Mah. | 21 | 7.823 | %91,0 | AKP | %36,4 |
| Güzelyalı Siteler Mah. | 17 | 6.429 | %90,4 | CHP | %35,4 |
| Güzelyalı Yalı Mah. | 16 | 5.979 | %87,3 | CHP | %37,2 |
| Halitpaşa Mah. | 27 | 9.990 | %89,6 | CHP | %46,6 |
| Hançerli Mah. | 1 | 270 | %92,6 | CHP | %39,6 |
| Hasanbey Mah. | 9 | 3.073 | %89,4 | CHP | %36,2 |
| Hasköy Mah. | 2 | 681 | %93,4 | AKP | %40,4 |
| Işıklı Mah. | 1 | 290 | %89,3 | AKP | %40,2 |
| Kaymakoba Mah. | 1 | 286 | %93,0 | AKP | %51,4 |
| Kumyaka Mah. | 2 | 561 | %88,4 | CHP | %46,7 |
| Küçükyenice Mah. | 1 | 174 | %96,0 | CHP | %36,7 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 306 | %88,6 | AKP | %57,4 |
| Mürsel Mah. | 4 | 1.264 | %93,1 | CHP | %56,1 |
| Mütareke Mah. | 2 | 519 | %88,4 | CHP | %46,2 |
| Mirzaoba Mah. | 2 | 422 | %91,2 | CHP | %42,6 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 162 | %92,6 | CHP | %47,6 |
| Söğütpınar Mah. | 1 | 254 | %91,7 | AKP | %52,5 |
| Tirilye Mah. | 4 | 1.301 | %92,3 | CHP | %58,1 |
| Yalıçiftlik Mah. | 2 | 397 | %94,2 | CHP | %60,9 |
| Yaman Mah. | 1 | 86 | %95,4 | AKP | %35,8 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 114 | %93,9 | CHP | %59,8 |
| Yeni Mah. | 14 | 5.036 | %90,0 | CHP | %39,8 |
| Yörükali Mah. | 2 | 496 | %91,7 | AKP | %47,0 |
| Yörükyenicesi Mah. | 1 | 300 | %96,7 | AKP | %60,6 |
| Çamlık Mah. | 1 | 112 | %91,1 | AKP | %33,0 |
| Çayönü Mah. | 1 | 265 | %94,0 | AKP | %57,1 |
| Çağrışan Mah. | 7 | 2.488 | %91,1 | CHP | %45,3 |
| Çekrice Mah. | 1 | 280 | %93,6 | AKP | %55,5 |
| Çepni Mah. | 2 | 542 | %94,3 | CHP | %42,8 |
| Çınarlı Mah. | 1 | 148 | %92,6 | CHP | %72,0 |
| Ömerbey Mah. | 17 | 6.336 | %89,1 | CHP | %38,5 |
| Ülkü Mah. | 2 | 666 | %95,5 | AKP | %66,3 |
| İpekyayla Mah. | 1 | 285 | %91,2 | AKP | %66,8 |
| Şükrüçavuş Mah. | 9 | 3.154 | %91,0 | AKP | %36,7 |