%40,7
AK PARTİ birinci
54.636 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacabey ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,7 ile birinci; 54.636 geçerli oy, katılım %89,8.
Kayıtlı seçmen 62.453 · Oy kullanan 56.087 (katılım %89,8) · Geçerli 54.636 · Geçersiz 1.451
Karacabey Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 22.219 | %40,7 |
| CHP | 12.239 | %22,4 |
| İYİ | 10.381 | %19,0 |
| MHP | 5.027 | %9,2 |
| HDP | 2.706 | %5,0 |
| SAADET | 1.081 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 492 | %0,9 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 185 | %0,3 |
| VATAN | 158 | %0,3 |
| HÜDA PAR | 129 | %0,2 |
| Salih Çam (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| Bülent Akça (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karacabey mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullahpaşa Mah. | 3 | 845 | %92,2 | CHP | %35,3 |
| Akhisar Mah. | 1 | 242 | %90,5 | CHP | %46,3 |
| Akçakoyun Mah. | 1 | 238 | %88,2 | AKP | %27,1 |
| Akçasusurluk Mah. | 1 | 157 | %88,5 | AKP | %35,6 |
| Arız Mah. | 1 | 176 | %89,2 | AKP | %47,7 |
| Bakırköy Mah. | 2 | 490 | %89,8 | CHP | %51,7 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 83 | %95,2 | CHP | %56,6 |
| Bayramdere Mah. | 4 | 1.211 | %84,8 | AKP | %47,7 |
| Beylik Mah. | 2 | 514 | %91,4 | CHP | %35,6 |
| Boğazköy Mah. | 1 | 326 | %96,9 | AKP | %47,9 |
| Canbalı Mah. | 4 | 1.488 | %89,0 | AKP | %48,9 |
| Canbaz Mah. | 1 | 285 | %89,1 | CHP | %37,4 |
| Danişment Mah. | 1 | 328 | %87,8 | AKP | %46,1 |
| Dağesemen Mah. | 1 | 86 | %94,2 | HDP | %46,3 |
| Dağkadı Mah. | 2 | 657 | %85,1 | CHP | %35,8 |
| Doğla Mah. | 1 | 260 | %91,5 | AKP | %55,6 |
| Drama Mah. | 4 | 1.427 | %90,6 | CHP | %33,6 |
| Ekmekçi Mah. | 1 | 251 | %91,2 | AKP | %58,5 |
| Ekinli Mah. | 1 | 246 | %93,9 | CHP | %40,0 |
| Emirsultan Mah. | 15 | 5.636 | %89,2 | AKP | %40,4 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.345 | %88,9 | AKP | %35,7 |
| Eskikaraağaç Mah. | 1 | 183 | %91,8 | AKP | %45,1 |
| Eskisarıbey Mah. | 1 | 282 | %92,9 | İYİ | %38,6 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 189 | %90,5 | İYİ | %30,9 |
| Garipçe Mah. | 3 | 936 | %89,6 | CHP | %36,5 |
| Gazi Mah. | 21 | 7.847 | %90,4 | AKP | %49,8 |
| Gölecik Mah. | 1 | 61 | %96,7 | AKP | %62,5 |
| Gölkıyı Mah. | 1 | 147 | %95,9 | AKP | %46,3 |
| Gönü Mah. | 1 | 351 | %93,5 | İYİ | %33,8 |
| Güngörmez Mah. | 1 | 73 | %94,5 | İYİ | %34,9 |
| Hamidiye Mah. | 6 | 2.205 | %85,3 | AKP | %52,8 |
| Harmanlı Mah. | 2 | 501 | %88,0 | İYİ | %35,9 |
| Hayırlar Mah. | 1 | 104 | %97,1 | AKP | %42,3 |
| Hotanlı Mah. | 1 | 315 | %88,9 | AKP | %40,2 |
| Hüdavendigar Mah. | 5 | 1.806 | %89,1 | AKP | %36,8 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 203 | %93,6 | AKP | %44,2 |
| Karacaahmet Mah. | 5 | 1.796 | %89,0 | AKP | %38,9 |
| Karakoca Mah. | 3 | 790 | %89,0 | AKP | %53,2 |
| Karasu Mah. | 1 | 89 | %93,3 | AKP | %26,0 |
| Kedikaya Mah. | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %36,8 |
| Keşlik Mah. | 1 | 380 | %90,3 | AKP | %41,5 |
| Kıranlar Mah. | 1 | 141 | %83,7 | AKP | %62,8 |
| Kulakpınar Mah. | 1 | 170 | %93,5 | AKP | %66,0 |
| Kurşunlu Mah. | 2 | 535 | %90,3 | AKP | %59,0 |
| Küçükkaraağaç Mah. | 1 | 177 | %96,6 | AKP | %46,4 |
| Mamuriyet Mah. | 2 | 475 | %92,4 | AKP | %54,2 |
| Mecidiye Mah. | 2 | 581 | %91,6 | AKP | %37,3 |
| Muratlı Mah. | 1 | 230 | %92,6 | AKP | %36,9 |
| Nasrettin Mah. | 2 | 652 | %90,2 | AKP | %38,9 |
| Okçular Mah. | 1 | 156 | %88,5 | AKP | %37,8 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 88 | %89,8 | CHP | %61,0 |
| Ortasarıbey Mah. | 1 | 361 | %92,8 | CHP | %31,1 |
| Ova Hamidiye Mah. | 1 | 288 | %93,1 | AKP | %32,7 |
| Ovaesemen Mah. | 1 | 248 | %91,1 | İYİ | %36,1 |
| Runguşpaşa Mah. | 5 | 1.824 | %89,3 | CHP | %31,8 |
| Saadet Mah. | 7 | 2.467 | %87,3 | AKP | %49,3 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 195 | %87,7 | İYİ | %40,0 |
| Selimiye Mah. | 3 | 1.135 | %89,6 | AKP | %33,0 |
| Seyran Mah. | 2 | 380 | %86,8 | AKP | %36,6 |
| Sırabademler Mah. | 11 | 3.838 | %91,3 | AKP | %46,5 |
| Subaşı Mah. | 2 | 593 | %90,7 | AKP | %39,0 |
| Sultaniye Mah. | 2 | 678 | %91,3 | İYİ | %38,4 |
| Tabaklar Mah. | 3 | 950 | %89,2 | CHP | %35,2 |
| Tavşanlı Mah. | 8 | 2.885 | %90,2 | CHP | %31,6 |
| Taşlık Mah. | 1 | 250 | %89,6 | AKP | %34,9 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 187 | %89,3 | AKP | %60,9 |
| Tophisar Mah. | 1 | 343 | %86,6 | AKP | %35,6 |
| Uluabat Mah. | 2 | 455 | %89,0 | AKP | %42,2 |
| Yarış Mah. | 1 | 167 | %92,8 | AKP | %51,0 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.063 | %90,2 | AKP | %56,8 |
| Yenice Mah. | 3 | 918 | %92,2 | AKP | %35,6 |
| Yenikaraağaç Mah. | 2 | 568 | %95,3 | AKP | %55,8 |
| Yenisarıbey Mah. | 1 | 236 | %93,2 | İYİ | %32,4 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 171 | %93,0 | CHP | %50,0 |
| Yolağzı Mah. | 2 | 473 | %87,7 | AKP | %32,9 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 150 | %90,7 | CHP | %44,9 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %41,9 |
| Çavuş Mah. | 1 | 267 | %86,5 | AKP | %57,3 |
| Çeşnigir Mah. | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %34,7 |
| Örencik Mah. | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %35,6 |
| İkizce Mah. | 2 | 416 | %93,0 | CHP | %44,5 |
| İnkaya Mah. | 1 | 110 | %90,0 | AKP | %56,2 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 413 | %87,2 | İYİ | %38,1 |
| Şahmelek Mah. | 1 | 147 | %98,6 | AKP | %52,1 |
| Şahinköy Mah. | 1 | 235 | %91,9 | CHP | %32,4 |